Gazilerden Cür’e moral ziyareti

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Çerkezköy Temsilciliği üyeleri, Kapaklı’da baba ocağında dinlenen gazimiz Tarık Cür’ü ziyaret etti.

Gazilerden Cür’e moral ziyareti

banner287
Çerkezköy Bakış - Askerliğini komando olarak Kıbrıs’ta tamamlayan ve ardından girdiği uzmanlık sınavını kazanarak uzman onbaşı olarak 1,5 yıl önce Türk Silahlı Kuvvetleri’nin personeli olan Tarık Cür, Tekirdağ’ın Saray İlçesindeki 41'inci Komando Tugay Komutan Yardımcılığında göreve başladı. Birliğinden ise geçici görev ile Hakkari Derecik 3'üncü Komando Tabur Komutanlığına giden Uzman Onbaşı Cür, 20 Temmuz'da teröristler tarafından döşenen mayının infilak etmesi sonucu yaralandı. Van Bölge Hastanesine, buradan da Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edilen Cür, iki bacağını da kaybetti. Tedavisinin ardından geçtiğimiz 2 Ağustos günü Kapaklı’da bulunan baba ocağına ambulansla getirilen gazi Cür'ü, burada çok sayıda vatandaş ve protokol üyeleri karşıladı. Cür’e, baba ocağında geçmiş olsun ziyaretleri sürüyor.
Bu kapsamda Türkiye Muharip Gaziler Derneği Çerkezköy Temsilcisi Hasan Hüseyin Yarlıgan ve dernek üyeleri, Pençe Harekatı kapsamında Hakkari'nin Derecik ilçesinde teröristler tarafından döşenen mayının infilak etmesi sonucu iki bacağını kaybeden Uzman Onbaşı Tarık Cür'ü baba ocağında ziyaret ederek moral verdi.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510