banner265

banner579

banner306

banner578

Gece gündüz uyumadan çalışacağız

AK Parti Tekirdağ Milletvekili aday adayı Abdullah Öğe, milletvekili olması halinde nasıl bir çalışma temposu sergileyeceğinin ipucunu katıldığı canlı yayında verdi. Öğe, “Bir milletvekili Ankara’da kalmakla buraya hizmet edemez. Halkla, esnafla, vatandaşlar bir araya geleceğiz ve sorunları okuyacağız. İşimiz, vaktimizden çok. Gece gündüz uyumadan çalışacağız. Kendimize çok daha az zaman ayırarak çalışacağız.” dedi.

Gündem 15.05.2018, 17:45 15.05.2018, 18:29 Bakış Haber Merkezi
Gece gündüz uyumadan çalışacağız
© Çerkezköy Bakış

Çerkezköy Bakış - AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanlığı görevinden istifa ederek AK Parti Tekirdağ Milletvekili aday adaylığını açıklayan ve aldığı bu karar oldukça destek gören Abdullah Öğe, 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimleri öncesi Çorlu’da günlük yayımlanan Devrim Gazetesinin sosyal medya hesabından canlı yayınlanan gazeteci Esra Ay Yüksel’in program konuğu oldu.

KENDİSİNİ TANITTI

AK Parti Tekirdağ Milletvekili aday adayı Abdullah Öğe, yayında ilk olarak kendisini tanıttı. 1978 yılında Çerkezköy’de doğduğunu belirten Öğe, evli ve 3 çocuk babası olduğunu, aile şirketinde tekstil ve inşaat sektörüyle uğraştıklarını, şuan Namık Kemal Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İktisat bölümünde doktora yaptığın ifade etti.
 

“ZALİM İSRAİL’İN YAPTIĞI HEPİMİZİ ÜZDÜ”

Öğe, konuşmasına ise İsrail’in Filistinli Müslümanlara yaptığı zulme değinerek başladı. Öğe, “Zalim İsrail’in yaptığı hepimizi üzdü. Ne tesadüftür ki her ramazan ayında zalim İsrail, bunu Filistinli kardeşlerimize uyguluyor. Bunu kendilerini destek olan Amerika ile birlikte yapıyorlar. Bizler artık sadece Türkiye Cumhuriyeti içerisinde değil etrafımızdaki tüm mazlumlara yardım için uğraşıyoruz. Terörist İsrail devleti ve serseri Trump’ın bu kalkışmasına orta doğudaki ülkeler bir araya gelip, inşallah önemli adımlar atılacaktır. O terör devleti orada olduğu sürece eylemlerine devam edecek. İnşallah Filistinli kardeşlerimiz bu zulümden kurtulacak.” dedi
 

TRAFİK SORUNUNA DEĞİNDİ

Öğe, canlı yayında, takipçilerin sorularına da cevap verdi. Çorlu’daki trafik sorununa değinen Öğe, yayın için Çorlu’nun içerisinde Devrim Gazetesi haber merkezine gelene kadar trafik çilesi çektiklerini dile getirdi. Öğe, “Çorlu, 16 ilimizden büyük bir ilçemiz. Çorlu’nun içerisinden stüdyoya gelmek için baya bir uğraştık. Trafik çilesi, biz bunu Çerkezköy’de de yaşıyoruz. İki gün önce de yaşadık burada aynı sorunu.” diye konuştu.
 

PROJELERİNDEN BAZILARINI PAYLAŞTI

Milletvekili seçilmeniz halinde projeleriniz nelerdir? sorusuna Öğe, “Tekirdağ’ımıza yapılaması gereken hizmetleri ikiye ayırmamız lazım. Yerel ve merkezi hükümet yatırımları diye. Şuan yerel yönetimin yapması gerekeni de merkezi hükümet yapıyor. Sonra da biz yaptık diyorlar. Mesela Saray ilçemize doğalgaz getirildi. Biz getirdik dediler. Doğalgaz hükümetimiz sayesinde Saray’a geldi. Yerel yönetimlerde Tekirdağ hak ettiği hizmeti almıyor. Büyükşehir’i yeterli kullanamadılar. Şahşalı karşılaşmalar, heykeller yapıyorlar. Altyapı çalışmaları tamamlanmadı. Çorlu’da hala bu sorun yaşanıyor. Su birikintisi var diye sokak kapatılıyor. AK Partili Milletvekillerimiz ellerinden geleni yaptı fakat tabi ki yeterli değil. Daha fazlasını yapmamız lazım. Çorlumuzda bugün yürüyüş mesafesinde insanları rahat nefes alabileceği bir park yok. Buradan çıksanız Cumhuriyet Parkına kadar yürümemiz lazım. Tekirdağ’ı da markalaştırmamız lazım. Marmaraereğlisi’nin iyi bir tarihi var. Bunlar Anadolu’nun başka şehirlerinde çok iyi değerlendiriliyor. Şarköy’ün üzümü, zeytini kirazı meşhurdur. Buraları daha iyi değerlendirip tanıtmamız lazım. Malkara’mız, hayvancılık ve tarım meşhur. Neden bu yönüyle de ön plana çıkmıyor. Hereksin mutlaka bir hizmeti vardır. Bizde bir hizmet yarışı var. AK Partimizde bu davaya samimiyetle inanan bütün milletvekili adaylarımız daha fazla hizmet için yola çıkıyor. Buranın suyunu içiyoruz, ekmek kazanıyoruz. Burada geçiniyoruz Tekirdağ’a hizmet etmek zorundayız.” ifadelerini kullandı.
 

“REİSİMİZİ BAŞKAN YAPACAĞIZ”

Öğe, “Bizler inşallah Cumhur İttifakı içerisinde parlamentoda vekil sayımızı maksimum düzeyde çıkaracağız. Derdimiz 24 Haziran’da reisimiz, cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı başkan yapmak ve parlamentoda üstünlüğü sağlamaktır”dedi.

GENÇLERE DAHA FAZLA İMKAN SUNULMASI GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİ

Gençlerin kendisini çok desteklediği ile ilgili soruya ise Öğe, “Genel başkanımız, Cumhurbaşkanımız, İstanbul’da Gençlik Kolları Başkanlığından Cumhurbaşkanlığı görevine kadar geldi. Bunu da her zaman kendilerine söylüyorum. Gençlerle birlikte olmaktan hoşlanıyorum, gurur duyuyorum. Özellikle bu dönemde gençlerimiz çok duyarlı. Bunu 15 Temmuz sürecinde de gördüm. Arkamız sağlam ve gençlerimiz çok kanaatkâr üretmek isteyen, çalışmak isteyen gençlerimiz var. Hem yerel hem de genel yönetimler olarak daha fazla imkân sunmalıyız. Gençlerimizi sosyal medyadan ayırıp, aileleri ile vakit geçiren, kitap okuyan, spor yapan gençlere ihtiyacımız var. Gençlik merkezlerini de bu yönde yapmalıyız.” dedi.
 

 “ONLARIN DUALARINA MUHTACIZ”

İzleyicilerden gelen ‘Yaşlılara yönelik çalışmalarını olacak mı?’ sorusunu da yanıtlayan Öğe, “Yaşlılarımızı unutup, dualarını almazsak işimiz rast gitmez. Biz sürekli yaşlılarımızı ziyaret ediyoruz yaşlı bakım evlerinde. Onların dualarına muhtacız. Onlarla birlikte olmak zorundayız. Bakım evlerinden hariç dışarıda olan yaşlılarımız da var. Yaşlılarımızın daha çok yalnızlık derdi olduğunu görüyorum. Bu yüzden yaşlıların sosyal ortamlarda birbirleri ile bir araya geleceği ortalar sağlanmalı. Tarih konuşabilecekleri, sohbet edebilecekleri ortamlar yapılmalı. Gençlerimiz de onları yalnız bırakmamalı. Onlarda birçok konuda tecrübe edinebiliriz.” şeklinde konuştu.
 

“MİLLETİ İLE BİRLİKTE OLANLAR CUMHUR İTTİFAKINDA

Cumhur İttifakı ile ilgili gelen soruya ise Öğe, “Cumhur ittifakı: milletin milli ve manevi değerleri ile beraber olan siyasi partinin, milletin çıkarlarını kendi çıkarları üstünde görmeyenlerin ittifakı. Bir de diğerleri var sözde millet ittifakı, ama hiçbir ilgisi yok. Biz ‘neler yapacağız’ diyoruz. Onlar da ‘biz yıkacağız’ diyorlar. Birinci turda hiçbir aday konusunda bir araya gelemeyen bir ittifak. Bunlar CHP’de kimi başkan yapalım diye değil, kimi kaybettirelim diye aday çıkartmışlar. Yürüyen merdivene ters binip, asansörlerde bir üst kata çıkamayanları aday çıkartmışlar. Kim kiminle herkes görüyor. PKK’ları ziyaret edenler, terörist başının serbest kalması gerekir diyenler, PKK bizim arka bahçemiz diyenler var. Bir de bunların yanında İYİ Parti diye bir parti var. Milleti ile birlikte olanlar Cumhur İttifakında, yıkacağız diyenler diğer tarafta. Millet bunlara izin vermeyecektir. Bir yenilgi daha tadacaklar.” ifadelerini kullandı.
 

“KADINLARIMIZ ÇOCUKLARINI BAYRAĞA SARIP UYUTTU”

Gençlerden gelen yorumlar ve destekler kadar kadınlar tarafından da destek gören Öğe’ye bu konu sorulunca “15 Temmuz sürecinde Çerkezköy’de binlerce partili, partisiz vatandaşlarımızla 29 gün boyunca nöbet tuttuk. Burada da bayanlarımız, kadınlarımız çok özverili bir şekilde çocuklarını bayraklara sararak uyuttular, çorba ikram ettiler. Vatanını milletini seven ağabeylerimizi ablalarımızı kardeşlerimizi görmek bizleri çok mutlu etti.” dedi.
 

“AİLEMLE İSTİŞARE EDİYORUM”

Öğe, istişareye çok önem veren biri olduğunu belirterek, “Ailemle istişare ediyorum. Allah razı olsun her zaman yanımdalar. Ağabeyim, annem, babam bana çok yardımcı oldu. Eşim de aynı şekilde. Siyaset sadece siyasetten ibaret değil. Birçok dostumuz, arkadaşlarımız oldu.” diye konuştu.
 

“SIRA ÖNEMLİ DEĞİL”

Listeye girmese dahi çalışmalarına devam edeceğini belirten Öğe, “Listeye girmesek bile çalışacağız. Siyasette küsmek olmaz. Sıra önemli değil. Bizim borcumuz var Tekirdağ’a, genel merkezimiz kimi aday gösterirse biz onun için canla başla çalışacağız. Önce 24 Haziran’da ardından da 30 Mart var onun için de çalışacağız. 12 belediyemize de AK Parti bayrağını dikmek istiyoruz.” ifadelerini kullandı.
 

“ANKARA’DA KALAN KİMSEYE ÖDÜL VERMİYORLAR”

Milletvekilliği sıralaması size göre nasıl olacak? sorusuna Öğe, “Bir sloganımız var: geçmişimizi masallarda geleceğimizi de fallarda aramıyoruz. 7 vekilin 7’sini de istiyoruz. Yerel yönetimlerden milletimiz şikâyetçi. İktidar partisinden ne kadar milletvekili fazla olursa hizmet de bu oranda fazla olur. Çorlu’nun hangi sorunlarını CHP’li milletvekilleri dile getirdi. Hizmet getirecek iktidar partisi milletvekillilerimize Çorlu’nun Tekirdağ’ın tüm ilçelerinin ihtiyacı var. Bir siyasi bir milletvekili Ankara’da kalmakla buraya hizmet edemez. Halkla, esnafla bir araya gelerek sorunları okuması gerekiyor ve kendi bölgesinde çalışması gerekiyor. Ankara’da kalan kimseye ödül vermiyorlar. Bölgesinde kalanların daha fazla hizmet edeceğine inanıyorum. İşimiz, vaktimizden çok. Gece gündüz uyumadan çalışacağız. Kendimize çok daha az zaman ayırarak çalışacağız.” diye konuştu.
 

“MUSLUKLARDAN ÇAMUR AKIYOR”

İzleyicilerden gelen suyu fiyatlarının fazla olması ile ilgili soruları da yanıtlayan Öğe, “Suyu yerel yönetimler satıyor. Bu suyun yüksek olduğu belediyelere baktığınız zaman zaten çoğu CHP’li belediyelerdir. Suyu yüksek fiyatlarla satmak bir zulümdür ki su bile satmıyorlar, çamur akıyor musluklardan. İnsanlardan fahiş bedellerle su parası almak doğru değildir. Çok iyi reklamlarını yapıyorlar. Milletin parası ile gösteriş yapıyorlar. Büyükşehir TESKİ ile birlikte daha iyi çalışmalı. Kaçak oranından bahsediyorlar. Biz mi kaçırıyoruz suyu? Bunu sen önleyeceksin. Kaçak oranını vatandaşa yansıtıyorsun.” dedi.
 

“GİDERKEN AĞLIYORDULAR, DÖNÜŞTE SEVİNDİLER”

İYİ Partinin bir proje partisi olduğunu belirten Öğe, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyet Halk Partisi ile Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhuriyet Halk Partisi arasında çok fark var. 15 tane milletvekilini İYİ Parti’ye gönderdiler, sonra bu vekiller geri geldi. Giderken ağlıyordular, dönüşte sevindiler. İYİ Parti’nin adında sözde iyi var diye iyi parti olunmuyor. Proje partisi bunlar. Cumhuriyet Halk Partisinden de bize oy gelir. Biz bütün millete hitap eden bir siyasi görüşüz. Biz bütün milletin oyuna talibiz. Aynı siyasi görüşe sahip olsun seçimden sonra da parti gözetmeksizin hizmet edeceğiz.” şeklinde konuştu.
 

“HAVA ALANINI DAHA AKTİF HALE GETİRMELİYİZ”

Yapılması planlanan projelerden önce sorunların çözülmesi gerektiğine değinen Öğe, “Projelerden önce acil sorunların çözülmesi lazım.  Park yapıyoruz diye neler yaptıklarını da gözler önüne sereceğiz. Öncelikte Çerkezköy ve Çorlu’daki trafik sorununu çözmemiz gerekiyor. Çorlu’muzda bir havaalanı var. Burada Çorlu’nun bütün siyasileri ile bir araya gelerek daha aktif hale getirmeliyiz. Çorlu kendi başına bir şehir gibi. Birçok dünya markasının üretimi burada ve İstanbul’un hemen yanı başında. Artık buralarda daha fazla yaşanılabilir turizmi ortaya çıkartmamız lazım. Çerkezköy ve Çorlu’da fuarcılığı daha etkin hale getirmeliyiz. İstanbul ile burayı bir uydu haline getirmeliyiz.” İfadelerini kullandı.
 

“BAYRAM HAVASINDA SEÇİM SÜRECİ OLSUN”

Son olarak seçim süresinin de bayram havasında geçmesini temenni eden Öğe, “Bayram havasında bir seçim geçirelim. Millet olarak biriz, beraberiz, komşuyuz. Asla hiçbir provokasyona izin vermeden demokrasisinin olmazsa olmazı sandığa gitmemiz gerekiyor. Gençlerimiz de siyasete daha ilgili olmalı. Birbirimizi kırmadan bir seçim süreci geçirelim. Ayrıca Ramazan ayının da tüm İslam alemine hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Kaynak: Çerkezköy Bakış
banner287
Yorumlar (0)
Namaz Vakti 10 Aralık 2019
İmsak 06:45
Güneş 08:17
Öğle 13:08
İkindi 15:28
Akşam 17:49
Yatsı 19:15
banner574
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Sivasspor 14 30
2. Beşiktaş 14 27
3. Trabzonspor 14 26
4. Başakşehir 14 26
5. Fenerbahçe 14 25
6. Galatasaray 14 23
7. Alanyaspor 14 22
8. Göztepe 14 20
9. Malatyaspor 14 20
10. Denizlispor 14 18
11. Çaykur Rizespor 14 17
12. Gaziantep FK 14 17
13. Gençlerbirliği 14 14
14. Konyaspor 14 14
15. Kasımpaşa 14 12
16. Antalyaspor 14 12
17. Kayserispor 14 10
18. Ankaragücü 14 9
Takımlar O P
1. Hatayspor 14 30
2. Akhisar Bld.Spor 14 25
3. Erzurum BB 14 24
4. Bursaspor 14 23
5. Ümraniye 14 22
6. Keçiörengücü 14 22
7. Menemen Belediyespor 14 22
8. Fatih Karagümrük 14 20
9. Balıkesirspor 14 19
10. Giresunspor 14 19
11. Adana Demirspor 14 18
12. Altay 14 17
13. İstanbulspor 14 15
14. Altınordu 14 13
15. Osmanlıspor 14 11
16. Boluspor 14 11
17. Adanaspor 14 9
18. Eskişehirspor 14 5
Takımlar O P
1. Liverpool 16 46
2. Leicester City 16 38
3. Man City 16 32
4. Chelsea 16 29
5. M. United 16 24
6. Wolverhampton 16 24
7. Tottenham 16 23
8. Sheffield United 16 22
9. Arsenal 16 22
10. Crystal Palace 16 22
11. Newcastle 16 22
12. Brighton 16 19
13. Burnley 16 18
14. Everton 16 17
15. Bournemouth 16 16
16. West Ham 16 16
17. Aston Villa 16 15
18. Southampton 16 15
19. Norwich City 16 11
20. Watford 16 9
Takımlar O P
1. Barcelona 15 34
2. Real Madrid 15 34
3. Sevilla 16 31
4. Real Sociedad 16 27
5. Getafe 16 27
6. Athletic Bilbao 16 26
7. Atletico Madrid 16 26
8. Valencia 16 26
9. Granada 16 24
10. Osasuna 16 23
11. Real Betis 16 22
12. Levante 16 20
13. Villarreal 16 19
14. Real Valladolid 16 19
15. Deportivo Alaves 16 18
16. Eibar 16 15
17. Mallorca 16 14
18. Celta de Vigo 16 13
19. Leganés 16 9
20. Espanyol 16 9
banner573
banner575
banner576
banner577