Geleceğimiz kazandı

Çerkezköy Kaymakamlığı ve Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan “Ücretsiz ders kitaplarını ekonomiye kazandırıyoruz” projesi büyük destek gördü. Bu proje sayesinde geri dönüşüme kazandırılan 100 bin 30 kilo kitaptan 102 bin 530 lira 75 kuruş gelir elde edildi. Bu gelir, geleceğimizin teminatı çocukların eğitimi için harcanacak.

Geleceğimiz kazandı

Çerkezköy Bakış - Göreve geldikleri günden bu yana başlattıkları ‘eğitim seferberliği’ ile büyük takdir toplayan ve aldığı yoğun göçten dolayı sürekli okul ihtiyacının yaşandığı ilçeye devlet-hayırsever iş birliği ile ilçeye yeni okullar ve derslikler kazandıran Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban ile Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş’ün ortaya koyduğu yeni projeler geleceğimizin teminatı çocuklarımızın önünü açmayı sürdürüyor. İki bürokratın yaptığı uyumlu çalışmalar nedeniyle “muhteşem ikili” yorumları almaya başladı
Çerkezköy Kaymakamlığı ve Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bir süre önce “Okullarımız için, geleceğimiz için, güçlü yarınlar için ve yemyeşil bir ülke için” diyerek kolları sıvadı ve “Ücretsiz ders kitaplarını ve kullanmadığınız kitapları ekonomiye kazandırıyoruz” projesini hayata geçirdi. Vatandaşlardan önemli ölçüde destek gören proje ile geri dönüşüme 100 bin 30 kilo kitap gönderildi ve tam 102 bin 530 lira 75 kuruş gelir elde edildi. Proje sayesinde binlerce ağaç kurtarıldı.
Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş, emeği geçenlere teşekkür ederek, “2023 Eğitim vizyonunda okulların finansmanı ve kaynak çeşitlendirilmesinin gerçekleştirildiği projemizde emeği geçen Şube Müdürleri, okul yöneticileri ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Projemiz devam etmekte olup kitap geri dönüşümlerini en yakın okula teslim edebilirsiniz.” çağrısında bulundu.

1102 PROJE ARASINDA İLK 3’E GİRMİŞTİ”

banner287
Çerkezköy Kaymakamlığı ve Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan ‘Bir Sınıf Donat Adını Yaşat’ projesi İçişleri Bakanlığı’nın düzenlediği ‘Projem Türkiye’ yarışmasında ödüle layık görülmüş ve 1102 proje arasında ilk 3’e girmişti.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2019, 19:31

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Öğretmen
Öğretmen - 3 ay Önce

Allah başımızdan eksik etmesin. Güler yüzü, bizlere verdiği enerji, herkese eşit mesafede oluşu, sadece eğitim öğretimle ilgilenmesi en büyük şansımız.

SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510