Gelin birleşelim çağrısı

Çerkezköy Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Mustafa As, iki ilçede yaşanan ulaşımdaki sıkıntıların çözümü için kooperatiflere birleşme çağrısında bulundu. As, “Çerkezköy ve Kapaklı ilçelerimizde toplu taşıma hizmeti veren kooperatiflerin biran önce bir araya gelip birleşmeleri gerekmektedir.” dedi.

Gelin birleşelim çağrısı

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Ekim ayı yönetim kurulu toplantısı yapıldı. Toplantının ardından yazılı bir basın açıklaması yapan As, kooperatiflere ve şoför esnafına çağrıda bulundu.

ÖNCÜLÜĞÜNÜ YAPMAYA HAZIRIZ

İki ilçedeki kooperatiflerin bir araya gelmesi gerektiğini belirten As, “Çerkezköy ve Kapaklı ilçelerimizde toplu taşıma hizmeti veren kooperatiflerin bir an önce bir araya gelip birleşmeleri gerekmektedir. Çerkezköy Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası yönetimi olarak bizler bunun öncülüğünü yapmaya hazırız. Çünkü son günlerde özellikle UKEMO’nin belirlemiş olduğu yeni güzergâhlarla beraber hem şoför esnafımız hem de vatandaşlarımız büyük bir huzursuzluk ve sıkıntı yaşamaktadırlar. Eğer ki bu sorunların ortadan kalkmasını istiyorsak bunun tek çözümü kooperatifler bazında bir araya gelip birleşmek. Ben buradan kooperatif başkanlarınız ve yönetimlerine sesleniyorum. Gelin bir komisyon kuralım bu işi daha da hızlandırarak hem vatandaşımız kaliteli hizmet alsın hem de esnafımız huzurlu çalışsın ve kooperatifler arasındaki sorunlar ortadan kalksın. Çerkezköy ve Kapaklı ilçelerimiz hepimize yeter paylaşılamayacak hiçbir şey yok diye düşünüyorum.” dedi.

banner287
J PALAKALAR

J plakalarla ilgili ihale sürecine de değinen As, “Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nin (UKOME) Ergene İlçesinde (J) plakalarla ilgili 17-18 Ekim 2018 tarihlerinde yapılacak olan ihalenin doğru olmadığını düşünüyorum. Çünkü daha önce 30 Aralık 2015 tarihinde yapılan (J) plaka ihalesi ile bir planın bedeli o gün ki şartlarda yaklaşık 65.000- 70.000 TL’lere kadar çıkmıştı. Fakat şimdi bakıyorum da aylık kiralama ile çok cüzi rakamlar ile yaklaşık 200’TL den 10 yıllık kiralama ile ihaleye çıkarılmak istenmektedir. Yapılacak bu ihale esnafımızda da tedirginlik oluşturmaktadır. Eğer o ilçede (J) plakalara ihtiyaç varsa ihale yapılsın biz ona karşı değiliz. Ama ihalenin şekline karşıyız. Bu yanlıştan bir an önce dönülüp ya oradaki ihtiyaca Çorlu’dan takviye yapılarak, yetmiyorsa Çerkezköy Öğrenci Servis araçları ile tamamlayıp sorunun giderilmesi ya da daha önce 30 Aralık 2015 tarihli (J) plaka ihalesi gibi yazılmasını talep ediyoruz.” ifadelerine yer verdi.

ÇALIŞMALARIMIZI BAŞLATMIŞ BULUNMAKTAYIZ
Ticari taksilerle ilgili yaşanan duruma da değinen As, “T plakalarda da daha önce Çerkezköy İlçemizde hizmet veren 19 taksi durağı ve 12 kişiyi kapsayan taksici esnafımızın o dönemin mevcut Belediye Meclisi ve Encümen kararları ile 2008 yılında 3 yıllık 2011 yılında ve bunu takip eden yıllarda 10 yıllık süre ile ihaleleri gerçekleştirilmiştir. Tabi ki bu süreçlerin yavaş yavaş sonuna gelindiğinden esnafımızın mağduriyetini ortadan kaldırmak için bir çalışma yapılıp daha önce süresiz olan esnaflarımızın bu haklarının yapılan ihalelerle süreli hale getirilmesini için çalışmalarımızı başlatmış bulunmaktayız. İnşallah bu çalışmalarla ilgili iyi bir sonuç alacağımıza tabi ki esnafımızın mağduriyetinin giderileceğine inanıyorum.” açıklamasında bulundu.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner510