Gençlere ‘Jigolo’ tuzağı

Çerkezköy ve Kapaklı’da internette gördüğü arkadaşlık sitesinde ‘jigolo’ olmak için başvuran yaşları 25 ila 35 yaş arasındaki çok sayıda erkek dolandırıldı. Çerkezköy Cumhuriyet Başsavcılığı, para kaptıran mağdurlardan gelen şikayetler üzerine soruşturma başlattı.

Gençlere ‘Jigolo’ tuzağı

Çerkezköy Bakış - İnternet üzerinden açılan bir web siteye jigolo olarak para kazanmak için başvuru yapan gençlerle siteyi hazırlayan dolandırıcılar verdikleri iletişim numarasından irtibata geçiyor. İddiaya göre, dolandırıcılar yaşlı kadınların kendilerini beğendiğini söylemesi üzerine üyelik için bir miktar para talep ediyor.
Bir den fazla telefon görüşmesi ile mağdurları kandıran dolandırıcılar, yabancı bir ülkeye ait bir GSM numarası üzerinden mağdurları arayarak, sitedeki üyeliklerine önce 3 bin TL yatırıldığını ve jigolo olarak kabul edildiklerini söylüyor. Site, yeniden bu kişilerle iletişime geçerek kendisini bir kadın müşteri tarafından beğenildiğini ve kadın tarafından yatırılan 3 bin TL’nin hesabına geçmesi için yüzde 15 komisyon ücreti yatırması talebinde bulunuyor. Bu yolla para kazanacağını düşünen kişiler ise parayı dolandırıcıların belirtiği şekilde ödüyor. 
Aynı silsile bir den fazla gerçekleşerek, dolandırıcılar mağdurlardan kendilerini isteyen kadınların saatlik değil gecelik olarak talep edildiğini söyleyerek isimlerine yatan paranın 5 bin TL olduğunu söylemesi üzerine bu meblağdan da komisyon alıyor.
Mağdur, ikinci kez de para yatırdıktan sonra kendisi ile görüşmek isteyen kadın ile telefonda görüşme yaparak kadının müsait olmadığını veya kendisini istemediğini öğreniyor. Bunun üzerine site ile temasa geçen mağdur, komisyon olarak verdiği paraları talep etmesi üzerine dolandırıcılar paranın geri verilmesi içinde bir miktar para talebinde bulunması ile mağdurlar dolandırıldıklarını anlıyor.

banner287
6 AYDA 15 KİŞİ BAŞVURDU

Bu şekilde dolandırıldığını iddia eden 15 kişi son 6 ay içerisinde Çerkezköy Cumhuriyet Başsavcılığına başvurdu. Savcılık ise iddia ile ilgili soruşturma başlattı. Yetkililer, dolandırıcıların tuzağına düşmemesi için vatandaşları uyardı.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Murat
Murat - 4 hafta Önce

Memlekette ne çok gerizekalı var.

Özhan aslan
Özhan aslan - 4 hafta Önce

Ulan para kazanacağız diye parayı kaptıryırsunuz

SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510