Gündüz Bakımevi kayıtları başladı

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çerkezköy Özel Gündüz Bakımevi kayıtları başladı. Bakımevi Kurucu Müdürü Ezgi İpek, kayıt işlemlerinin başladığını söyleyerek 3 ila 5 yaş arasındaki öğrencilere yönelik kayıtların yapıldığını kaydetti.

Gündüz Bakımevi kayıtları başladı

Çerkezköy Bakış - Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından Çerkezköy’de hizmete giren Çerkezköy Özel Gündüz Bakımevi’nin 2019-2020 eğitim öğretim kayıt dönemi başladı.

“ÇOCUKLARA EN KALİTELİ EĞİTİM VERİLİYOR”

Çerkezköy Özel Gündüz Bakımevi Kurucu Müdürü Ezgi İpek, Bakımevinde öğrencilerine en kaliteli eğitimi verdiklerini söyledi. İpek, “Kurumumuz her zaman açık, şeffaf, herkese karşı ve kendi içinde dürüst, tüm çocuklarına çok özel ve eşit davranan, yaptığı işe, birbirine, çocuğa, veliye ve her insana saygılı, desteğini her zaman yanınızda hissedeceğiniz bir çözüm ortağı, eğitim ve öğretimini Atatürk ilke ve inkılapları ışığında sunan çok özel bir kurumdur. Çocuk eğitiminde en önemli nokta özgüvenin desteklenmesidir. Bu yüzden okulumuz da çocuk merkezli eğitim sistemi vardır.” dedi.

banner287
“TEMEL BİLGİ VE BECERİ KAZANDIRIYORUZ”

Profesyonel öğretmen kadrosu eşliğinde, okulda Türkçe dil etkinlikleri, ingilizce, fen ve doğa etkinlikleri, sanat müzik etkinlikleri, okuma yazmaya hazırlık ve mutfak etkinlikleri, bahçe oyun etkinlikleri gibi etkinlik ve eğitim hizmetleri verildiğini ifade eden Ezgi İpek, “Çocukların bedensel ve zihinsel gelişimlerinde dengeli ve sağlıklı beslenmenin rolü tartışılmaz bir öneme sahip. Bu yüzden her çocuğa ihtiyacı olan besin değerlerini sağlayacak gıdaları sunuyoruz ve her çocuğumuzun kendi kendine yemek yemeyi öğrenmesini destekliyoruz. Okul öncesi eğitimin amacı çocukların fiziksel, zihinsel, duygusal ve sosyal gelişimine, uygun eğitim ortamları, yaşam alanları yaratmak, kişilik gelişimlerini eğitimin temel hedefleri doğrultusunda güçlendirmek ve yönlendirmek, çocukları okul yaşamına sosyal ve zihinsel yönden hazırlayarak, temel bilgi ve becerileri kazandırabilmektir.” diye konuştu. 

“AİLE DESTEĞİ BAŞARIYI DESTEKLER”

Çocukların ailelerinden gördükleri ve aldıkları eğitiminde başarıda büyük rol oynadığını söyleyen İpek, “Eğitimde, tüm bu unsurların yanı sıra kullanılan materyaller, planlanan etkinlikler, yürütülen proje ve çalışmaların da önemi ve katkısı büyüktür. Çocuklarımızın duygu ve düşüncelerini ifade edebilmelerinde temel olan dil gelişimlerini desteklemek, onların kendi yaş gruplarına özgü kitapları seçebilmelerine ve kendi kütüphanelerini oluşturarak kitap sevgisi kazanmalarını sağlamak amacıyla kitap okuma etkinlikleri düzenlemekteyiz. Çocukların eğitiminde ve gelişiminde en önemli unsur olarak kabul edilen, aile ile işbirliği ve tutarlılığın önemine olan inanç ve deneyimlerimizle, gündüz bakımevimizde etkinliklerimizi Aile Katılımı ile başarıyla desteklemekteyiz.” İfadelerini kullandı.

3 İLA 5 YAŞ ARASI KAYITLARI ALINIYOR

Yeni eğitim öğretim yılı ile beraber öğrenci kayıtlarının başladığını söyleyen İpek, 3 ila 5 yaş arasındaki tüm öğrencilerin kayıtlarını aldıklarını belirtti.
Bakımevinde ayrıca velilere tam gün ve yarım gün hizmet seçeneklerinin de olduğu kaydedildi.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510