Gündüz Bakımevi’nde ‘Okul Dışarıda’ etkinliği

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Özel Çerkezköy Gündüz Bakımevi, okul dışarıda etkinliği ile minik öğrenciler ile hem eğlendiler hem de öğrendiler.

Gündüz Bakımevi’nde ‘Okul Dışarıda’ etkinliği

Çerkezköy Bakış - Dünyada kabul gören ve bu yıl Mayıs ayında yapılan ‘Okul Dışarıda GünüTekirdağ Büyükşehir Belediyesi Özel Çerkezköy Gündüz Bakımevi’nde de uygulandı.
Bakımevi öğretmenleri ve kurucu müdür Ezgi İpek eşliğinde bahçede yapılan etkinliklerde öğrencilere velileri de eşlik eti. Öğrenciler burada, birbirinde eğlenceli oyunları öğretmenleri eşliğinde oynarken aynı zaman da oyunlar sayesinde sosyalleşme ve takım ruhu ile yarışmayı öğrendiler. Çocukların doyasıya yarışıp, oynadığı ve heyecanın doruklara ulaştığı anlarda velilerde çocukları kadar heyecanlandılar.

banner287
“SADECE OYUN OYNAMIYORLAR”

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Özel Çerkezköy Gündüz Bakımevi Kurucu Müdürü Ezgi İpek, öğrencilerin oynarken aynı zamanda birtakım kabiliyetleri de öğrendiklerini kaydetti. İpek, “Oyun sadece çocukların çocukluklarından zevk almalarını sağlamıyor, aynı zamanda problem çözme, takım çalışması ve yaratıcılık gibi kritik yaşam becerilerini de öğretiyor. Oyunla öğrenmeyi açık havada daha güçlü ve heyecan verici şekilde gerçekleştirdiğinden 23 mayıs dünya çapında okul dışarıda günü olarak kabul edilip böyle bir hareket başlatıldı. Bahçemizi her mevsim etkin bir şekilde kullandığımız için biz bu öğrenmeyi çocuklarımızla anne-babalarıyla gerçekleştirmek istedik. Kendi çocukluklarının klasikleşmiş oyunlarını çocuklarıyla birlikte oynayarak hem farklı deneyimler yaşadılar hem de çağımızın teknolojik ürünlerinden uzaklaşıp birlikte kaliteli zaman geçirebilecekleri oyun etkinliği fırsatları yakaladılar.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2019, 15:38

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510