Hayali gerçekleşti

Türkiye Sakatlar Derneği (TSD) Çerkezköy Şubesi üyesi 44 yaşındaki Tunay Kanat’ın gelinlik hayali ‘bir hayalim var’ projesi kapsamında gerçekleşti. Kanat, kız istem ve kına töreninin ardından beyaz gelinliğini üzerine giyerek sembolik olarak nikâh masasına oturdu.

Çerkezköy Bakış
Hayali gerçekleşti

Çerkezköy Halk Eğitim Merkezi’nde düzenlenen programa Çerkezköy Belediye Başkan Yardımcısı Enver Bayram, Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şube Başkanı Hayrettin Çetinkaya, İlçe Nüfus Müdürü Nihan Yavuz, Optimed Hastanesi Başhekimi MHP Tekirdağ Milletvekili aday adayı Op. Dr. Recep Çalışkan, dernek üyeleri ve yakınları katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasını ardından programa geçildi.

ALİŞ DAYI VE HACI SALİH DERİN ANILDI

Program geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Çerkezköy’ün sevilen isimlerinden olan vatandaşlar tarafından “Aliş Dayı” olarak tanınan Ali Tanju ve Türkiye Sakatlar Derneği (TSD) Çerkezköy Şubesi yönetim kurulu üyesi Hacı Salih Derin ‘aliş’ ve ‘hacı’ gösterileriyle anılarak başladı. Gösterinin ardından Başkan Çetinkaya açılış konuşmasını gerçekleştirdi. Çetinkaya, “Biz bir yola çıktık. Ama hayatın gerçekleri bazen arkadaşlarımızı kaybedebiliyoruz. Yeni yıla Aliş arkadaşımızı kaybederek başladık. Allah gani gani rahmet eylesin diyorum. Bu akşam onun adıyla başladık. Yol arkadaşımız vardı. Hacı Salih Derin arkadaşımız. Yaklaşık bir ay önce kaybettik kendisini, sevdiğimiz çok değerli bir arkadaşımızdı. İyi ki onu tanımışız. Allah herkese böyle arkadaşlar nasip etsin. Bu geceyi Hacı ve Aliş arkadaşlarımızın anısına böyle bir gösteri düzenledik. Geldiğiniz için çok teşekkür ediyoruz. İyi seyirler diliyorum.” dedi.

SEYİRCİLERDEN TAM NOT ALDI

Programda dernek üyeleri tarafından çeşitli gösteriler yapıldı. Bu gösteriler büyük beğeni topladı ve dakikalarca alkış aldı.

banner287

BİR HAYALİM VAR

Gösterilerin sonunda TSD Çerkezköy Şube Başkanı Çetinkaya, bu yıl ilk defa düzenledikleri ‘Bir Hayalim Var’ projesi hakkında bilgi verdi. Çetinkaya, “Bu sene ilk defa yaptığımız ‘bir hayalim var’ projemizde engelli çocuklarımızın hayallerini gerçekleştirmek için çocuklarımıza sorduk. Kimilerinin hayalini gerçekleştirmesi zordu, kimilerinde ise engellere takıldık. Ama Çisem Aksu arkadaşımızın hayalini gerçekleştirdik. Çisem’in hayali hemşire olmaktı. Optimed Hastanesine konuyu ilettiğimizde bize seve seve yardımcı olacaklarını belirttiler. Sağ olsun başhemşire geldi kızımıza güzel bir kıyafet verdi. Hemşireymiş gibi zaman geçirdi, keşke olabilseydi. Engelli olmasaydı belki de çok iyi bir hemşire olacaktı.” dedi.

BEYAZ GELİNLİĞİ GİYDİ

Gecenin sonunda ise ‘bir hayalim var’ projesi kapsamında en büyük hayali evlenerek beyaz gelinlik giymek olan Tunay Kanat’ın hayali gerçekleştirildi. Çalıştığı fabrikada geçirdiği iş kazası sonrası yaralanan ve iddiaya göre geçirdiği yanlış operasyon sonrası evlenmesi tehlikeli bulunan Kanat, hayalini kurduğu beyaz gelinliğini üzerine giydi. Burada sembolik olarak kız isteme, kına ve düğün merasimi düzenledi. Kanat’a sembolik olarak da dernek üyesi Ferhat Aslan eşlik etti. Mutluluğu yüzünden okunan Kanat’ın annesi sahnede kızını gelinlikle gördüğünde gözyaşlarına hakim olamadı.

Serdar Göç

Burak Dalkıra

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2018, 17:31

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510