Haydi Çerkezköy kan bağışına

Hacı Fahri Zümbül Anadolu Lisesi öğretmenleri, öğrencileri ve veliler, ‘Bin Kişiye Umut Ol’ sloganı ile Kızılay’a kök hücre ve kan bağışında bulunacaklar.

Haydi Çerkezköy kan bağışına

Çerkezköy Bakış - Kan, acil değil, sürekli bir ihtiyaçtır. Her gün ülke genelinde çok sayıda kişiye kan nakli gerekiyor. Öte yandan, kök hücre için kan vermekte oldukça önemli. Yapılan testler sonucunda belki de bir kişiye umut olacağız.
Bu ihtiyaçtan yola çıkan Hacı Fahri Zümbül Anadolu Lisesi, Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, ilçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş, okul müdürü Nevzat Böğüş ve öğretmenlerin desteği ile ‘Hücre ve kan bağışı’ projesi hayata geçirildi. ‘Bin kişiye umut ol’ parolası ile düzenlenecek olan kök hücre ve kan bağışı kampanyası kapsamında Kızılay 22 Mart Cuma günü okul bahçesine çadır kuracak ve saat 10.00 ila 18.00 saatleri arasında kan bağışı toplayacak.

CUMARTESİ VE PAZAR GÜNÜ DE DEVAM EDECEK

Proje, 23 Mart Cumartesi ve 24 Mart Pazar günü de Çerkezköy Belediyesi yanındaki alanda saat 11.30 ile 19.30 arasında devam edecek.
Sosyal sorumluluk projesi kapsamında yapılan etkinliğe okul müdürü Nevzat Böğüş, tüm Çerkezköylüleri kök hücre ve kan bağışında bulunmaya davet etti.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2019, 18:27

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510