HEM yeni sezona hazır

Çerkezköy’de vatandaşlara hem sosyal hem ekonomik yönden katkı sunan Çerkezköy Halk Eğitimi Merkezi (HEM) geçtiğimiz yıl meslek edindirme, üniversite hazırlık, genel kurslar, okuma yazma kursları ve sosyal ve kültürel alanlarında toplam 34 bin 794 kursiyere eğitim verdi. Merkez, yeni eğitim ve öğretim yılı hazırlıklarını tamamlarken, kapılarını kursiyerlerine yeniden açtı.

HEM yeni sezona hazır

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Halk Eğitimi Merkezi yeni eğitim öğretim yılına hazır.

SOSYAL VE KÜLTÜREL DESTEK

Bölgesinde bulundurduğu Organize Sanayi Bölgeleri ile on binlerce vatandaşa istihdam alanı olan Çerkezköy’de, sosyal ve kültürel anlamda da eksikliği ise Çerkezköy Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü bünyesinde açtığı kurslarla gideriliyor. Merkez, yeni eğitim öğretim yılı için hazırlıklarını tamamladı. Bu kapsamda yeni eğitim öğretim yılında keman, ingilizce, resim, çocuk gelişimi başta olmak üzere pek çok yenilik sunan Çerkezköy Halk Eğitimi Merkezi her geçen gün donanımı ile hizmet kalitesini de arttırıyor.

749 KURS AÇILDI

Merkez özellikle ev hanımlarına yönelik yaptığı kurslarla kadınların hem ekonomik hem de sosyal yaşamına katkı sağlıyor. Halk Eğitimi Merkezi, geçtiğimiz yıl genel kurs olarak 749 program açtı ve bu program kapsamında 17 bin 269 kursiyere eğitim verdi. Program sonunda 13 bin 227 kursiyer belge aldı.

OKUMA-YAZMA SEFERBERLİĞİ

Cumhurbaşkanlığı himayesinde başlatılan okuma yazma kurslarına da ilgi yoğun oldu. Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü, okuma-yazma kursu için 66 program açtı. Bu programlara 685 kursiyer katıldı ve 413 kursiyer de programı başarı ile tamamladı.
Sosyal ve Kültürel kurslar kapsamında da 390 program açıldı. Bu programlara 2 bin 37 kursiyer katılırken 4 bin 886 kursiyer başarı ile tamamlayarak sertifika aldı. Merkezde, meslek kursları kapsamında da yoğunluk yaşandı. 335 program açılan kursa 9 bin 527 kursiyer katıldı. Bu program sonunda ise 7 bin 841 kursiyer sertifika aldı.
Üniversiteye hazırlık kursları kapsamında ise 12 program açıldı. 276 kursiyerin katıldığı programda sınava giren öğrencilerden 180’ni üniversitelere yerleşti.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2019, 20:08

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510