Hemşehrilerin kavgasında mahkeme kararını verdi

Çerkezköy tanınmış iki Samsunlu ismi Çerkezköy Belediye Başkan Yardımcısı Enver Bayram ile Samsunlular Yaşar Doğu Spor Kulübü Başkanı Musa Kavlak arasında yaşanan kavga sonrası başlayan mahkeme sürecinde karar verildi. Mahkeme Bayram’ı adli para cezasına çarptırarak hükmün açıklanmasını geri bıraktı.

Çerkezköy Bakış
Hemşehrilerin kavgasında mahkeme kararını verdi

Olay, geçtiğimiz 13 Ağustos sabahı Malkoçoğlu Caddesi üzerindeki bir pastanede meydana gelmişti. Cadde üzerindeki pastanede karşılaşan Çerkezköy Belediye Başkan Yardımcılığı görevinin yanı sıra Çerkezköy Samsunlular Derneği Başkanlığı da yapan Enver Bayram ile Çerkezköy Samsunlular Yaşar Doğu Spor Kulübü Başkanı Musa Kavlak, sosyal medya paylaşımı nedeniyle tartışmış, kavgaya dönüşen tartışmayı çevredekiler önlemişti. Olayın ardından Çerkezköy Devlet Hastanesi’ne başvurarak Genel Adli Muayene Raporu alan Musa Kavlak, daha sonra Gazi Polis Merkezi’ne giderek Enver Bayram’ın kendisini darp ettiğini iddia ederek şikâyetçi olmuştu.

Şikâyet üzerine Çerkezköy 2. Asliyle Ceza Mahkemesine dava açıldı. Davanın 3. duruşmasında hakim, Bayram’ın üzerine atılı yaralama suçunu işlediğinin sabit olduğunu açıkladı. Bunun üzerine ilk önce Bayram 180 gün adli para cezasına çarptırıldı. Ardından Bayram’ın eylemini silah ile gerçekleştirdiği anlaşılınca, yarı oranında artırım yapılarak ceza 270 gün para cezasına çevrildi. Olay da haksız tahrik olduğuna kanata getiren mahkeme, ½ oranında indirim yaparak ceza 135 güne, ardından da Bayram’ın sosyal ilişkileri, fiilden sonra ve yargılama sürecinde tutanaklara yansıyan olumsuz bir davranışın bulunmaması, cezanın sanığın geleceği üzerindeki olası etkileri göz önüne alınarak 112 gün adli para cezasına indirildi. Bu ceza ise 3 bin 360 TL para cezasına çevrildi. Daha sonra mahkeme, Bayram’ın ileride yeniden suç işlemeyeceği yönünde kanaat oluşması üzerine hükmün açıklanması geri bırakıldı. Bayram 5 yıl süreyle denetime tabi tutulacak, Eğer bu süre içinde bir suça karışırsa, verilen bu ceza ile de karşı karşıya kalacak.
 

DARP EDİLDİĞİ YERDE BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ

Samsunlular Yaşar Doğu Spor Kulübü Başkanı Musa Kavlak, darp olayının gerçekleştiği kafede basın toplantısı düzenledi. Mahkeme tutanaklarını gazetecilere gösteren Kavlak, adaletin yerini bulduğunu söyledi.
Kavlak, “Söz konusu mevzu, bundan bir süre önce şuan bulunduğumuz bu mekânda, aynı zamanda Çerkezköy Belediye Başkan Yardımcısı da olan Çerkezköy Samsunlular Dernek Başkanı Enver Bayram'ın fiili saldırısına maruz kalmış, beklemediğim bir şekilde darbeye  maruz kalmıştım. Bir takım hukuki ve adli durumlarımdan dolayı o an için fiili savunma yapamamış ve vücuduma darbe almıştım. Adalete ve hukuka olan ve de haklılığıma inancımdan ötürü bu mağduriyetimi hukuk yoluyla aramış ve mahkemeye başvurmuştum. İlgili şahıs böyle bir darp olayı yaşanmadığını, sadece ufak bir itişme yaşandığını beyan edip, aynı zamanda çeşitli basın kuruluşlarımıza da yanlış bilgiler aktararak şahsım hakkında iftiraya dayalı ifadelerde kullanmıştı. İş yaptığım çevreyi, dernekçilik yaptığım çevreyi, makamını da kullanarak etki altına almaya, beni yıpratmaya çalışmıştır. Ve hatta aramızdaki kavgayı sanki belediye ile yapıyormuşum görüntüsü vermeye çalışarak, o cepheye de beni hedef haline getirme gayretine girmiştir. Lakin hiç bir kurgusu onun adına sonuç vermemiş, tüm hamleleri boşa çıkmış, görülen mahkeme sonucunda yüce adalet son noktayı koymuş, benim haklılığımı ortaya koyarak, Enver Bayram'ı cezaya çarptırmıştır. Enver Bayram'ın bu süreçte hakkımda söylediği her şey iftiraya dayalı, mesnetsiz, dayanaksız söylemlerden öte değildir. Bunlarla ilgili ayrıca bir kaç mahkeme daha başlamış durumdadır. Süreç devam ettiği için bu konulara girmeyeceğim ama görülecektir ki, yine adalet yerini bulacak ve kimin ne olduğu daha net görülecektir.” dedi.


 

“MESELENİN ÖZÜ BİZİM ONLARDAN DAHA ETKİN ÇALIŞMAMIZ”

Asıl meselenin Yaşar Doğu Spor Kulübünün Samsunlular Derneğinden daha etkin bir şekilde çalışmalar yapması olduğunu iddia eden Kavlak, “Sadece şunu söylemek isterim ki, çıkan kavgada meselenin özü, açık ve net şekilde bizim Samsunlular Yaşar Doğu Spor Kulübü olarak, Enver Bayram'ın başkanı olduğu Samsunlular Derneği'nden daha etkin çalışıyor olmamızın hazımsızlığıdır. Bu benim bir yorumum değildir, Enver Bayram'ın bizzat kendi ağzıyla söylediği bir durumdur. Aramızda iplerin kopuşu, bir cenaze namazı için bulunduğumuz bir caminin avlusunda, ''sen ne yapmaya çalışıyorsun, derneğin önüne mi geçmek derdin?'' çıkışıyla olmuştur. Kenan Topçu şahittir, Hayri Varol şahittir. Onlarda, ''biz duymadık'' derlerse, bu da vicdanlarına kalmıştır. Aramızda soğuk rüzgârlar böyle ve bu sebeple başlamıştır. Bu aşamaya kadar kendisiyle yakın arkadaştık, yani, her türlü olumsuz yakıştırmayı yakıştırdığı kişi, onun yakın arkadaşıydı. Ne zamanki derneğin önüne geçtiğimi düşünmeye başladı, en kötü adam oldum. Bunun değerlendirmesini de kamuoyuna bırakıyorum.” diye konuştu.
 

“ÇERKEZKÖYDE SAMSUNLULARI TEMSİL EDECEK ÇOK DEĞERLİ İNSANLAR VAR”

Kavlak, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Çerkezköy'de Samsunluları temsil edecek çok daha fazla değerli insanlar vardır. Kendisi alternatifsiz değildir. Bu isimlerin kendisinin önüne çıkarak yolunun kesileceği hezeyanına kapılması yersizdir. Herkes işini düzgün ve samimi yapsın, hemşehrilerimiz herkese hak ettiği değeri verecektir. Entrikalarla, Ali-Cengiz oyunlarıyla tek adam görüntüsü vermesin. Onu bulunduğu yerlere hemşehrileri getirdi, aynı hemşehrileri halen buradadır ve yol uzundur. Hesaplarını uzun yola göre yapmasını öneririm. Biz şimdilik Çerkezköy için, Çerkezköy de yaşayan Samsunlular için, Samsunlular Yaşar Doğu Spor Kulübü için, spor yapmak isteyen bölgemiz çocukları için, önümüze çıkıp, engel olmaya çalışan hiç kimseyi takmadan var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Güçlüyüz, haklıyız.” dedi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2018, 16:52

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510