Her şey çocuklar için

Çerkezköy Devlet Hastanesi, çocukların hastane korkusunu yenmek için, Çocuk Servisi’nin tüm kapılarını ve koridoru çizgi film karakterleri ile süsledi. Bu uygulama, ailelerin büyük takdirini kazandı.

Her şey çocuklar için

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesinden dolayı nüfusu her yıl yaklaşık 20 bin kişi artan Çerkezköy, Kapaklı ve Saray’dan gelen vatandaşlara hizmet veren Çerkezköy Devlet Hastanesi, 2016 yılında yeni yapılan modern binasına taşındı. 350 bine yakın nüfusu bulunan 3 ilçeye hizmet veren Çerkezköy Devlet Hastanesi, her gün ortalama 4 bin hastaya şifa olmaya çalışıyor. Hastanede yaşanan doktor ve personel sıkıntısı, AK Parti Çerkezköy ilçe Başkanı Abdullah Öğe’nin yoğun çalışmasıyla büyük ölçüde giderilirken, hastane başhekimi Doç. Dr. Fergan Genç de hastaların daha iyi sağlık hizmeti alabilmesi için çeşitli projelerini ekip arkadaşları ile birlikte hayata geçiriyor. Daha önce randevu alma saatini 08.00’a çeken hastane yönetimi, gece ve hafta sonu da birçok branşta poliklinik hizmeti vermeye başlamıştı.
Şimdi hastane yönetimi, çocukların hastane korkusunu yenmesi için yeni bir projeyi hayata geçirdi. Çocuk Servisinin kapıları ve koridoru çocuklar için değiştirildi.  Çerkezköy devlet Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Fergan Genç, çocukların hastane korkusunu yenmek için ellerinden gelen bütün çalışmayı sergilediklerini belirterek, “Hastanemiz Çocuk Servisine yatarak tedavi görmek için gelen çocukların, hastane korkusunu azaltmak için hasta odalarının kapılarına çizgi film karakterleri ile kapladık. Ayrıca çocuk oyun odasını daha işlevsel hale getirdik.” dedi.
Hastanenin bu uygulaması vatandaşlar tarafından büyük takdir topladı.

banner287

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2018, 18:19

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yunus demirel
Yunus demirel - 5 ay Önce

Çok teşekkür ederiz efeyı kapak fotoğrafları yaptığınız için

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306