İftar sofrası Fatih Mahallesinde kuruldu

Çerkezköy Belediyesi’nin geleneksel mahalle iftarları devam ediyor. ‘Sofralar Kuruluyor, Gönüller Bir Oluyor’ sloganı ve hayırseverlerin katkıları ile kurulan mahalle iftarlarının altıncısı Fatih Mahallesi’nde kuruldu.

İftar sofrası Fatih Mahallesinde kuruldu

banner287
Çerkezköy Bakış - Fatih Mahallesi’nde bulunan Çerkezköy Adliyesi Otopark Alanı’nda kurulan mahalle iftarına, mahalle sakinleri büyük ilgi gösterirken, hep beraber oruçlar açıldı, dualar edildi, sohbetler yapıldı ve Ramazan ayının maneviyatı birlikte yaşadı. İftar sofrasında mahalle sakinleri ile bir araya gelen ve onların Ramazan ayı coşkusuna ortak olan Belediye Başkanı Vahap Akay, “Her yıl düzenlediğimiz ve artık geleneksel hale getirdiğimiz mahalle iftarlarımızda bugün Fatih Mahallemizde yaşayan hemşerimiz ile aynı sofra etrafında buluştuk, oruçlarımızı açtık, sohbetlerimizi yaptık ve dualarımızı ettik” dedi.
İftar sofası 25 Mayıs Cumartesi günü Kızılpınar Mahallesi 125. Yıl İlkokulu çevresi ve Kapalı Pazar Yerinde, 26 Mayıs Pazar günü Gazi Osman Paşa Mahallesi Makasçı Sokak ve Fatih Caddesi’nde; 27 Mayıs Pazartesi günü de Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Özcan Sokak ve Canbazlar Sokak’ta kuracak.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2019, 13:18

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510