İkinci doğalgaz kuyusu açıldı

Geçtiğimiz Şubat ayında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in, Kapaklı’da doğalgaz bulunduğunu açıklamasının ardından ilçede açılan ikinci kuyuda doğalgaz arama çalışmaları sürüyor.

İkinci doğalgaz kuyusu açıldı

Çerkezköy Bakış - Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) tarafından, Trakya Bölge Müdürlüğü görev sahası içinde yer alan Kapaklı’da Karaağaç Mahallesinin ardından Cumhuriyet Mahallesinde bulunan Kazak Gölü çevresinde doğalgaz arama faaliyetleri yapılıyor.

BAKAN DÖNMEZ AÇIKLAMIŞTI

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, şubat ayında yaptığı açıklamada, “İstanbul Batı Çeltik ve Tekirdağ Kapaklı Sahalarında doğalgaz keşfedildi" demişti. Bakan Dönmez ardından Kapaklı’ya gelerek bir dizi ziyaret gerçekleştirmişti.

VALİ YILDIRIM DA ÇALIŞMALARI İNCELEMİŞTİ

Açıklamaların ardından Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) tarafından, Trakya Bölge Müdürlüğü görev sahası içinde yer alan Kapaklı’da petrol ve doğalgaz arama faaliyetleri başlatılmıştı. Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım da bu kapsamda yürütülen saha çalışmalarını incelemiş ve konuyla ilgili yetkililerden bilgi almıştı.
Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) tarafından Karaağaç Mahallesinin ardından Cumhuriyet Mahallesinde bulunan Kazak Gölünde doğalgaz arama faaliyetleri sürdürüyor.


 

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510