İkinci iftar sofrası İstasyon’da kuruldu

Çerkezköy Belediyesi tarafından ‘Sofralar Kuruluyor, Gönüller Bir Oluyor’ sloganı ile hayırseverlerin katkılarıyla düzenlenen mahalle iftarlarının ikincisi İstasyon Mahallesinde kuruldu. Üçüncü iftar sofrası 18 Mayıs Cumartesi günü Yıldırım Beyazıt Mahallesi’nde kurulacak.

İkinci iftar sofrası İstasyon’da kuruldu

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Belediyesi’nin Ramazan ayında artık geleneksel hale getirdiği mahalle iftarlarının ikincisi İstasyon Mahallesinde kurulurken, mahalle sakinleri kurulan iftar sofrasında birlikte oruçlarını açarak, Ramazan ayının maneviyatını birlikte yaşadılar. İstasyon Camii ve çevresinde kurulan iftar sofrasında mahalle sakinleri ile bir araya gelen ve onların Ramazan ayı coşkusuna ortak olan Belediye Başkanı Vahap Akay, “Her düzenlediğimiz ve artık geleneksel hale getirdiğimiz mahalle iftarlarımıza bu yıl Fevzipaşa Mahallesi ile başladık. İkinci mahalle iftarımızı İstasyon Mahallemizde kurarak, burada ikamet eden hemşerimiz ile aynı sofra etrafında buluşarak, oruçlarımızı açtık, sohbetlerimizi yaptık” dedi.

İFTAR SOFRASI CUMARTESİ YILDIRIM BEYAZIT MAHALLESİ’NDE KURULACAK

banner287
18 Mayıs Cumartesi günü mahalle iftarlarının Yıldırım Beyazıt Mahallesi ile devam edeceğini belirten Akay, “Cumartesi günü Yıldırım Beyazıt Mahallemizde bulunan Bahçeli Camii çevresinde kurulacak mahalle iftarımıza tüm Yıldırım Beyazıt Mahallesi sakinleri davetlidir” dedi. Mahalle iftarlarının 20 Mayıs Pazartesi günü Veliköy Mahallesinde bulunan Veliköy Düğün Salonu bahçesi ve çevresinde kurulacak iftar sofrası ile devam edeceğini belirten Akay, “22 Mayıs Çarşamba günü Cumhuriyet Mahallemizde oturan hemşerilerim ile Kartaltepe Piknik ve Mesire Alanı’nda, 23 Mayıs Perşembe günü Fatih Mahallesi’nde oturan hemşerilerim ile Çerkezköy Adliyesi Otopark Alanı’nda kurulacak olan iftar sofralarımızda buluşacağız” dedi.  24 Mayıs Cuma günü Bağlık Mahallesinde muhtarlık binası çevresinde iftar sofralarının kurulacağını belirten başkan Akay, “Bağlık Mahallemizdeki iftarın ardından 25 Mayıs Cumartesi günü Kızılpınar Mahallemizde 125. Yıl İlkokulu çevresi ve Kapalı Pazar Yerinde iftar soframız kurulacak. 26 Mayıs Pazar günü Gazi Osman Paşa Mahallemizde Makasçı Sokak ve Fatih Caddesi’nde; 27 Mayıs Pazartesi günü de Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallemizde Özcan Sokak ve Canbazlar Sokak’ta kuracağımız iftar sofralarımız ile mahalle iftarlarını tamamlayacağız” ifadelerini kullandı.

BİNLERCE VATANDAŞIMIZI AYNI SOFRALARDA BULUŞTURUYORUZ

İlçede 10 mahallede kurulacak olan iftar sofralarına tüm vatandaşlarımızı şimdiden davet eden Akay, “Her yıl olduğu gibi bu yıl da oruçlarımızı mahalle iftarlarımızda buluşturacağımız binlerce vatandaşımız ile birlikte açacağız. Bu vesile ile bu yıl 6’ncısını gerçekleştireceğimiz Mahalle İftarlarımıza katkı sunan Çerkezköy OSB yönetimine, Hyosung, Bony Tekstil, Teverpan, Vastaş, Özer Metal, Dinarsu ve Elagöz İnşaat firmalarına ve hayırsever Semra Özen’e teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner510