banner265

banner579

banner578

İlçeyi ayağa kaldıran iddia

Saray’da iddiaya göre belediye, Büyükyoncalı Mahallesi'nde 1999 yılından sonra alınan arsaların imar izinlerinin kaldırılarak tekrar tarla vasfına döneceği dedikodusu ortalığı karıştırdı. Mahalleli bugün bir araya gelerek belediye önünde eylem yapacak.

Gündem 20.06.2019, 18:09 21.06.2019, 10:53 Bakış Haber Merkezi
İlçeyi ayağa kaldıran iddia

Çerkezköy Bakış - Saray’ın Kapaklı’ya komşu mahallesi Büyükyoncalı’da vatandaşlar ve esnaf, imarlı arsalarının tekrar tarlaya dönüştürüleceği yönünde çıkan iddialar nedeniyle sıkıntılı günler yaşıyor. Konuyla ilgili Saray ve Büyükyoncalı esnafı adına ortak bir yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: Yapılan belediye başkanlığı seçiminden sonra yeni gelen belediye başkanı ve atamış olduğu İmar Müdürü tarafından Büyükyoncalı sınırları içerisinde yer alan imarlı ve ifrazlı arsaların alımı ve satımı için belediyeye bilgi amaçlı giden alıcı ve satıcılara ilgili personel tarafından başkanın talimatıyla bu bölgede 1999 yılından sonra yapılan ve günümüze kadar gelen bütün arsaların İmar izninin bulunmadığı ve tarım arazisi niteliği taşıdığı bu nedenle satın almanızın uygun olmadığı ve arsaların tekrar tarlaya dönüşeceği şeklinde bilgi verilmekte. Bu nedenle birçok esnaf ve yatırımcı arkadaşımızın satış işlemi iptal olmuştur. Bir önceki dönem de aynı parti yöneticileri tarafından yönetilen Saray Belediyesince neden böyle bir uygulamanın yapılmadığını araştırdığımızda mevcut belediye başkanın Haziran seçimlerinden önce Saray’ın ileri gelen ve sözü geçen aileleriyle yaptığı görüşmede, kendisine destek olmalarına karşılık Saray’a dışardan birilerinin gelmesine, yatırım yapmasına, göç almasına izin vermeyeceğinin sözünü vermesi halinde destekleyeceklerini belirtmişlerdir.

IRKÇILIK İDDİASI

Haksız, anlamsız ve hukuksuz bir şekilde belediye tarafından yapılan bu uygulamanın bu sözün yerine getirilmesini amaçladığını düşünmekteyiz. Yapılan bu haksız hukuksuz davranışa karşı bölge esnafı ve yatırımcıları olarak bir araya gelip gerekli tepki ve hak arayışımızı göstermemiz gerekmektedir. Burada asıl amaç tarla, arsa veya ticaret olmadığını düşünmekteyiz. Saraylı olmak ya da olmamak açıkça ırkçılık veya adını koyamadığımız bir çirkinliğin parçası olduğunu düşünüyoruz.

BELEDİYE ÖNÜNE GİDECEKLER

Konuyla ilgili olarak 21 Haziran günü mahalle sakinleri ve esnafın saat 14:00’da Büyükyoncalı belediye meydanında toplanıp Saray’a giderek belediye önünde basın açıklaması yapacaklar.

Kaynak: Çerkezköy Bakış
Yorumlar (5)
TRAKYALI.. 12 ay önce
OYLARI CHP YE VERİN SONRADA AĞLAYIN????
turan.. 12 ay önce
HERŞEY GÜZEL OLACAK)))))OLUYOR.....CHP...
Döktür Yılmaz 12 ay önce
Böyle bi saçmalık adamı yani belediye başkanı derhal açıklama yapmalı yada istifa etsin
ali veli 12 ay önce
adamın a.k lar
bayram güneri 12 ay önce
TARLAYI ARSAYA ÇEVİREBİLİRSİN FAKAT ARSAYI TARLAYA ÇEVİREMEZSİN.BÖYLE BİŞEY YAPAMAZLAR RAHAT OLUN..
Namaz Vakti 31 Mayıs 2020
İmsak 03:38
Güneş 05:34
Öğle 13:13
İkindi 17:11
Akşam 20:42
Yatsı 22:28
banner574
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
10°
kapalı
banner573
banner575
banner576
banner577