İlk destek Yaztepe’den

Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı Çerkezköy’de kuruldu. Vakfın Onursal Başkanlığını Kaymakam Atilla Selami Abban yaparken Esnaf ve Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Muzaffer Yaztepe vakfa 30 bin TL bağışta bulundu

İlk destek Yaztepe’den

Çerkezköy Bakış - Vakfın tanıtımı amacıyla düzenlenen programa İlçe Kaymakamı Atilla Selami Abban, Çerkezköy 3. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Ahmet Ömercikli, Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan, Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Vekili Mustafa Seçkin, Hayırsever Ahmet Çetin, Serkan Karagöz, İsmail Akın, Çerkezköy Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanı Ali Bozdağ, Esnaf ve Sanatlkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Muzaffer Yaztepe, Recep Arif Gabralı Okul Müdürü Halis Can Kara ve Muharip Gaziler Derneği Çerkezköy Şube Başkanı Hasan Hüseyin Yarlıgan katıldı.
VAKFI TANITTI
Vakıf hakkında açıklamalarda bulunan Abban, “1974 Kıbrıs Barış Harekatı sonrasında karşılaşılan silah ambargosu Türk Savunma Sanayii’nin gelişiminde büyük rol oynamış ve savunma ihtiyaçlarının yerli imkanlarla karşılanmasının önemi kavranmıştır. Vakıf, Büyük Türk Milleti ile Türk Silahlı Kuvvetleri arasında manevi bir bağ, bir gönül köprüsü oluşturma suretiyle sağlanacak bağışlarla savunma sanayi şirketleri kurmak amacıyla 26 Eylül 1987’de özel bir yasa ile kurulmuştur. Ayrıca vakfa bağlı ortaklıklarda ASELSAN, TUSAŞ, ROKETSAN, HAVELSAN, İŞBİR ve ASPİLSAN.” dedi.


banner287
30 BİN TL BAĞIŞTA BULUNDU
Vakfa ilk bağışı 30 bin TL ile Muzaffer Yaztepe yaptı. Abban, kendisine teşekkürlerini ileterek örnek teşkil edeceğini belirtti. Yaztepe, yaptığı bağışla altın madalya ve berat almaya hak kazandı. Özel kişiler: 20 TL ile 99 TL arasında bağış yaparsa teşekkür belgesi; bin TL ile 4 bin 999 TL arasında bağışa bronz madalya ve berat; 5 bin TL ile 9 bin 999 TL arasında bağışa gümüş madalya  ve berat; 10 bin TL ve üzeri bağış yapanlara altın madalya ve berat armağan edilecek.
Tüzel kişiler: 20 ile 2 bin 499 TL arasında teşekkür belgesi; 2 bin 500 TL ile 9 bin 999 TL arasında bronz madalya ve berat; 10 bin TL ile 24 bin 999 TL arasında gümüş madalya ve berat; 25 bin TL ve üstü ise altın madalya ve berat armağan edilecek.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306