İlk hamleyi Çetin yaptı

Çetin Grup Sponsorluğunda Seval Ahmet Çetin Fen Lisesi’nde Ödüllü Elo Santraç Turnuvasının açılışında ilk hamleyi Çetin Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çetin yaptı.

İlk hamleyi Çetin yaptı

Çerkezköy Bakış - 3 kategoriden oluşan Ödüllü Elo Santranç Turnuvası başladı. Geniş katılımın sağlandığı ve 100’ün üzerinde sporcunun yarışacağı turnuvada, sponsorluğu da üstlenen Çetin Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çetin’in temsili ilk hamleyi yapması ile turnuva da başladı. A- B ve 8 yaş olmak üzere 3 kategoriden oluşan turnuvada, kategorisinde birinci olan sporcuya 500 TL, ikinci olana 300 TL, üçüncüye ise 200 TL ödül verilecek. B kategorisinde birinci olan sporcuya 300 TL, ikinci olan sporcuya 200 TL, üçüncüye ise 100 TL para ödülü verilecek.

TEŞEKKÜRLERİNİ İLETTİ

Türkiye Satranç Federasyonu Çerkezköy Temsilcisi Ömür Çelik, “Trakya’da genelinde yapılan en büyük turnuvalardan bir tanesine şu an Çerkezköy Seval Ahmet Fen Lisesi ev sahipliği yapıyor. 100’ün üzerinde sporcumuz katılım sağladı. Reytingi yüksek oyuncular da burada. Gerçekten çok güzel iki gün bizleri bekliyor. Satranç, çok değerli ve özel bir spor, daha çok desteklenmeli, daha çok kişiye ulaşmalı. Biz burada bize destek olan Çetin Grup’a, Ahmet Çetin Bey’e çok teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

banner287

ATATÜRK’ÜN SÖZÜNE EN UYGUN SPOR

Turnuvanın açılışını temsili hamle ile yapan Çetin, yarışmacılara dikkatli olmalarını yanlış bir hamlenin oyun sonunda üzücü olabileceğini belirterek, “Satranç; dikkat, akıl, beceri ve strateji isteyen bir oyundur. O yüzden çok dikkatli olun ki yapacağınız bir yanlış hamle ile oyun sonunda üzülmeyin. Atatürk’ün ‘Ben sporcunun zeki, çevik ve ahlaklı olanını severim’ sözüne en uygun oyunlardan bir tanesi satrançtır. Hepinize başarılar diliyorum.” dedi.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510