İndirim yerine bindirim!

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Su ve Kanalizasyon İdaresi (TESKİ), geçtiğimiz temmuz ayında su ve atık su ücretlerinde yüzde 8 indirim yapıldığını duyurmuştu. Ancak bu açıklanan indirim tutarı özellikle ön ödemeli su alım fiyatlarına yansımadı. İndirim beklerken ceplerinden çıkan paranın artığını belirten aboneler duruma tepki gösterdi.

İndirim yerine bindirim!

Çerkezköy Bakış - 11 Mayıs 2018 tarihli TESKİ Olağan Genel Kurul Toplantısında bazı Genel Kurul üyeleri tarafından su tarifesinde 1. kademede yüzde 8 indirim yapılması hususu ile ilgili verilen yazılı önerge,geçtiğimiz temmuz ayında yapılan TESKİ Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı’nda karara bağlandı. Oylamaya sunulan gündem maddesi oy birliği ile kabul edildi. Bu kararı TESKİ, internet sitesinden “TESKİ abonelerine su fiyatlarında indirim müjdesi” başlığı ile duyurdu.
Ancak beklenen indirim kontörlü su alımı ücretlerine ve faturalara yansımadı. İndirim bekleyen vatandaşlar ödediği tutar karşısında şaşırdı. Vatandaşlar, “Biz indirim beklerken bindirim ile karşılaştık. Belirtildiği gibi bir indirim olmamış.” dediler

banner287
Alınan bilgiye göre, indirim kararı alan TESKİ’nin tek tip fiyat uygulamasına geçtiği ve ön ödemeli sayaç (kontörlü) sisteminde suyun tonu için yapılan yüzde 10 indirimi Temmuz 2018 itibari ile kaldırıldığı öğrenildi.Yani bu kararla yapıldığı belirtilen yüzde 8 indirim, yüzde 2 zam olarak ön ödemeli sayaç kullanan abonelere yansıdı. 
 

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2018, 18:33

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
vatandaş
vatandaş - 8 ay Önce

Zaten bunların yapacağı işte bu kadar olur.

Vatandaş
Vatandaş - 8 ay Önce

Bu kararı alanıda verenide onaylayanıda Allah bildiği gibi yapsın benden yana haramı zıkkım olsun

TRAKYALI..
TRAKYALI.. - 8 ay Önce

SAHTEKARLAR..

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306