İnşaat işçiliğinden Avrupa Şampiyonluğuna

Çerkezköy’de yaşayan Cafer Gök, inşaatta çalışırken yakınındaki bir spor salonunda Muay Thai yapan kişileri görünce bu spora merak saldı. Ardından kendisini geliştiren ve birçok yarışmada derece elde ederek milli sporcu olan Gök, inşaat işçiliğinden Avrupa şampiyonluğuna kadar uzandı. Gök, şimdi ise 19-29 Temmuz tarihleri arasında Bangkok’ta (Tayland) düzenlenecek olan Dünya Şampiyonası’nda şampiyonluk hedefliyor.

İnşaat işçiliğinden Avrupa Şampiyonluğuna

Çerkezköy Bakış - İstanbul Gaziosmanpaşa’da babasıyla birlikte inşaatta çalışırken gördüğü milli sporculara özenerek, Muay Thai’ye başlayan Cafer Gök, Bangkok’ta düzenlenecek olan Dünya Şampiyonası’na hazırlanıyor. Hiçbir maddi geliri olmadan sadece hırsı ve özverisiyle Türkiye ve Avrupa’da şampiyonluklar yaşayan Cafer Gök, 19-29 Temmuz tarihlerinde düzenlenecek olan dünya şampiyonasında şampiyonluk hedefliyor.

“İNŞAATTA DA ÇALIŞARAK AVRUPA ŞAMPİYONASI’NA HAZIRLANDIM”

Spora başladıktan kısa bir süre sonra Polonya’da düzenlenen şampiyonada Avrupa Şampiyonluğu elde eden Gök, hayat hikayesini şu sözlerle aktardı: “Ailemde 5 kardeşin en büyüğüyüm. Babamla birlikte inşaatta çalışıyordum. Yine İstanbul’dayken Gaziosmanpaşa’da çalıştığım inşaatın karşısında spor salonu dikkatimi çekti. Onları izlemeye başladım. Oradaki antrenörlerle ve sporcularla tanıştım. Sonrasında Milli Takım Antrenörü Yılmaz Çeken, beni hiçbir ücret istemeden spor salonuna yazdırdı ve Muay Thai sporuyla tanışmam da bu vesileyle oldu. Sonrasında 1 yıl boyunca inşaatta da çalışarak Avrupa Şampiyonası’na hazırlandım. Polonya’nın Krakov kentinde düzenlenen Avrupa Şampiyonası’nda birincilik elde ettim” ifadelerine yerdi.

PARİS’TE AVRUPA ÜÇÜNCÜSÜ OLDU

2014’te Türkiye B Klasman Şampiyonu olan Gök, askerlik nedeniyle ara verdiği Muay Thai’ye 2016 yılında yeniden başladı. Maddi durumu yeterli olmadığı için inşaatta çimento ve tuğlalarla antrenman yaptığını ifade eden Gök, hiçbir zaman mücadelesini bırakmadığını söyledi. 2017 yılında Antalya’da düzenlenen Türkiye Şampiyonası’ndan yine birincilikle dönen Gök: “Belarus’ta düzenlenen dünya şampiyonasına gitmeye hak kazandım. Fakat çapraz yan bağlarımda yırtılma meydana geldiğinden burada mücadele etme şansım olmadı. Sonrasında Fransa’nın Paris kentinde düzenlenen Avrupa Şampiyonası’nda katıldım. Burada Rus rakibime yenilerek, üçüncü olarak turnuvayı bitirdim” diye konuştu.

“BİRİNCİLİKLE AYRILACAĞIMA İNANIYORUM”

19-29 Temmuz tarihleri arasında Bangkok’ta düzenlenecek Dünya Şampiyonası’na katılacak olan Gök: “Geçen sene Paris’te karşılaştığım Rus rakibim de bu şampiyonada yer alacak. Çapraz yan bağlarım da yaşadığım sorun nedeniyle Paris’te çok fazla kendimi gösterememiştim. Ama bu şampiyonadan birincilikle ayrılacağıma inanıyorum. Ve Türkiye’ye bir Dünya şampiyonluğu yaşatmak istiyorum” dedi.

300’ÜN ÜZERİNDE SPORCU YETİŞTİRDİ

Tüm bu hazırlıklarının yanı sıra Halk Eğitim Merkezi’nde usta öğreticilik de yapan Gök, 2016 yılından bu yana 300’ü aşkın sporcu yetiştirdi. Yeni nesil zorluk yaşamasın ve Türkiye’nin geleceğine yön veren sporcular yetişsin diyerek, öğrencilere kurs veren Gök, Kızılpınar Mahallesi’nde kurs vermeye devam ediyor.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2019, 18:20

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
METİN DEMİRBAĞ
METİN DEMİRBAĞ - 4 ay Önce

CAFER KARDEŞİM SENİN GİBİ İNSAN ZOR BULUNUR. İNŞAALLAH ORADA DA BAŞARILI OLURSUN. ALLAH YAR VE YARDIMCIN OLSUN.

Atila Aydoğan
Atila Aydoğan - 4 ay Önce

Başarılar kardeşim.. çok temiz efendi bir sporcu destek verilirse güzel başarılar elde eder...

SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510