İREKS, TEMA ile birlikte ‘iyilik’ peşinde koşacak

Türkiye Erezyonla Mücadele Vakfı (TEMA) Çerkezköy Temsilciliği ile İREKS firması yaptığı işbirliği ile 41. İstanbul Maratonu’na katılacak. TEMA Çerkezköy Temsilcisi Nilüfer Ceylan, “Gerek bireysel gerek kurumsal olarak tüm iyilikseverlere çağrıda bulunmak istiyorum. Gelin hep birlikte iyilik peşinde koşalım.” dedi.

İREKS, TEMA ile birlikte ‘iyilik’ peşinde koşacak

Çerkezköy Bakış - TEMA Vakfı, Ağaç Kardeşliği projesi kapsamında uygulanacak doğa eğitim programıyla çocukların doğada yaparak, yaşayarak öğrenmesini sağlamayı, doğayla giderek azalan ilişkilerini güçlendirmeyi ve oluşturacağı ‘Adım Adım - Çocuklar Hatıra Ormanları’ ile erozyonla mücadeleye katkı sunmayı amaçlıyor. 2017 yılından beri maratona katılmaya başlayan TEMA, 3 Kasım tarihinde düzenlenecek olan 41. İstanbul Maratonu’na İREKS firması ile birlikte katılacak. TEMA Çerkezköy Temsilcisi Nilüfer Ceylan, “2017’de 10 kişi olarak başladığımız koşu takımımız 2018’de 70 kişiye ulaşmıştı. Maratona katılan tüm iyiliksever gönüllülerimizin gidiş-gelişi Çerkezköy Belediyesince organize edilmişti.  Bugüne kadar katıldığımız iki maratonda toplanan bağışlarla 541 çocuğumuzun ücretsiz doğa eğitimi almasına vesile olduk. Çok gururluyuz. Ayrıca 2018’de Türkiye’nin en iyi şehirleri sıralamasında En Fazla Desteğe Ulaşan Şehir kategorisinde Tekirdağ’ı 8. ve En Fazla Destekçiye Ulaşan Şehir kategorisinde 7. yaptık. 3 Kasım 2019 da yapılacak 41. İstanbul Maratonuna katılacak iyiliksever koşucularımız şimdiden 74 kişi oldu. Maraton için kayıtların devam ettiği düşünülürse bu sayının daha da artmasını bekliyoruz.” dedi.

“SOSYAL SORUMLULUK BİLİNÇLERİNDEN DOLAYI KUTLUYORUM”

Desteklerinden dolayı teşekkürlerini ileten Ceylan, “Ancak bu yıl geçmiş yıllardan farklı olarak bölgemizdeki kurum ve kuruluşlardan kurumsal koşu takımları oluşturmaya başladık. Bu yıl ilk olarak İreks A.Ş. ile kurumsal koşu takımı kurduk. Bildiğiniz üzere İREKS A.Ş dünyada 90’dan fazla ülkede faaliyet gösteren Ireks GmbH ile Türkiye’de gıda sektörünün önde gelen yatırımcı ailelerinden Duruk ailesinin ortak yatırımı olup 1989 yılında faaliyete geçmiştir. İreks Firması kendi adı ile 41.İstanbul Maratonunda TEMA Vakfı yararına katılacak ve bağış toplayacak. İreks A.Ş. Firmasının Üretim Müdürü Sn. Yasemin Savaş Tuğlu başta olmak üzere tüm çalışanlarını bu duyarlı davranışlarından   ve sosyal sorumluluk bilinçlerinden dolayı kutluyorum.” ifadelerini kullandı.

“İYİLİK PEŞİNDE KOŞALIM”

Ceylan son olarak, “Gerek bireysel gerek kurumsal olarak tüm iyilikseverlere çağrıda bulunmak istiyorum. Gelin hep birlikte 3 Kasım 2019 İstanbul Maratonunda daha fazla çocuğumuz TEMA Vakfı’nın ücretsiz doğa eğitimlerinden faydalansın diye iyilik peşinde koşalım ya da yürüyelim.” şeklinde konuştu. 

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2019, 17:08

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510