İşcan, başvuru evraklarını teslim etti

Mali Müşavir Hasan İşcan, geçtiğimiz gün yaptığı aday adaylığı başvurusunu resmiyete döktü. İşcan, AK Parti’den Çerkezköy Belediye Başkanlığına aday adaylığı evraklarını İlçe Başkanı Abdullah Öğe’ye teslim etti.

İşcan, başvuru evraklarını teslim etti

Çerkezköy Bakış - Hasan İşcan, İlçe teşkilatına gelerek AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullag Öğe’ye belgelerini teslim etti. Burada bir açıklama yapan ve kendini tanıtarak konuşmasına başlayan İşcan, “Ben 1968  Çerkezköy doğumluyum.  İlk ,Orta ,Lise okul yıllarım yine burada geçti. 1985 yılında çalışma isteğim ile bundan sonra hiç kalem tutmam derken rahmetli dedem Hakkı İşcan’ın yanında Allah’ın nasibi kalemin elimden düşmediği muhasebe ofisinde  çalışmaya başladım.  1989 yılında serbest huhasebeci olarak ofisimi 21 yaşında açtım. 1987 yılında tek tercih olarak girdiğim Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesini biraz da rahat olarak 1994 yılında bitirdim. 1995 yılında kısa dönem askerlik görevimi yaptım. 2007 yılında Mali Müşavir oldum. 2009 seçimlerinde AK Partiden Belediye Başkan Aday adayı oldum. Sayın Ali Ertem’in  başkanlığı açıklanınca o zamanki yönetimin teklifiyle meclis üyesi kontenjandan meclise girdim. 2014 yılında meclis üyeliğim devam ederken Reşat Bahar başkanlığındaki Çerkezköy ilçe yönetiminde, 2016 – 2017 yılları arasında Cüneyt Yüksel başkanlığında il yönetiminde ve 2017 – 2018 yıllarında Abdullah Öğe başkanlığındaki Çerkezköy ilçe yönetiminde çalıştım.  Bu süreçlerdeki beraber çalıştığım bütün il ve ilçe başkanlarıma ve partililerimize teşekkür ederim.  Kendimi Atatürk sevgisiyle büyümüş Cumhuriyet ve ilkelerine bağlı Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın hizmet çizgisinde ve buna sadık hizmet anlayışıyla yaşayan biri olarak tanımlayabilirim. Evliyim. Kağan isminde bir evladım var.” dedi.

“ÇERKEZKÖY HEPİMİZİN”

Çerkezköy’ün mahalleleri ile birlikte küçük bir Türkiye’yi oluşturduğunu belirten İşcan, “Bizler iç mahalleleri, Kızılpınar ve Veliköy ile küçük bir Türkiye’yi oluşturuyoruz Çerkezköy’de. Her insan elindeki imkanlar dahilinde her şeyin en iyisine layıktır ve bu şekilde yaşamak için çabalar. İşte Çerkezköy bu insanların, bu can insanların yaşadığı Çerkezköy;  içinde yaşayan her bir bireye en iyi hizmeti vermek mecburiyetindedir. Bunun içinde en iyi şekilde hizmeti alıp içindeki insanlara bu farklılığı yaşatmak zorundadır.  Bende her Çerkezköylü gibi burada yaşayan, her bir birey gibi  doğduğumdan bu güne yaşadığım, ikamet ettiğim, çalıştığım, ekmeğini yediğim suyunu içtiğim, içindeki insanlarla hayatımı paylaştığım hepimizin olan Çerkezköy’e ben nasıl faydalı olurum düşüncesiyle belediye başkanlığı için ‘Çerkezköy Hepimizin’ sloganıyla sizlerin önüne geldim.  Genel Başkanımız ve  Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan’ın insan odaklı hizmet ve yönetim anlayışını örnek alarak sizlere  hizmet etmek, sizlerin gönüllerine dokunmak için bu kutsal hizmete talip oldum. Bu yolda bana yön veren can veren, beni yüreklendiren sosyal medya, telefon veya yüz yüze desteğini hissettiren, ulaşamayıp gönlünden geçen herkese teşekkür etmek isterim.” ifadelerini kullandı.

“ÇERKEZKÖY VE HALKIMA HİZMET İÇİN YÜRÜYORUM”

Açıklamalarını sürdüren İşcan, “Hizmetlerine şahit olduğum, aklımda kalanıyla Allah rahmet eylesin, Nur içinde yatsınlar Sayın Kadir Karan yolları açmış, sayın Hikmet Uğraş alt yapıyı yapmış, belediye binasını yapmış, Allah uzun ömürler versin sayın Remzi Garip Çerkezköy’ün yollarını asfaltlamış, çamurdan kurtarmış. Sayın Mehmet Uz Anfi Tiyatro,  spor salonu yapmış, sayın Ali Ertem hala kullandığımız kaldırımları yapmış, viyadüğü yapmış, sayın Vahap Akay pazar yerini yenilemiş, parkları düzenlemiş her başkan elinden geleni yapmıştır. Allah hepsinden razı olsun. Bu insanları düşüncesizce eleştirmek sizlere hizmet için talip olduğum makama ihanetlik olur.  Benim amacım o ne yapmış, bu ne yapamamış değil ben ne yaparım, Çerkezköylülerin alamadığı görmediği hangi hizmeti önlerine getirebilirim düşüncesidir. Kamu kuruluşları devamlılık arz eden kuruluşlardır. Çerkezköy’de doğru olan her şey devam ettirip, yanlış olanlar düzelterek, Çerkezköy halkına ihtiyacı olan hizmeti getirmektir benim amacım. Ben bu düşüncelerle aday dayı oldum. Hepinizin bildiği hikaye “Karıncaya demişler nereye gidiyorsun. Dosta gidiyorum demiş. Bu ayaklarla varamazsın demişler. Oda varamasam da o yolda ölürüm demiş.” Bende şimdi dostuma sizlere Çerkezköy ve halkıma hizmet için yürüyorum. Nasibimde varsa ne ala. Yoksa Allah ne yazdıysa o.” diye konuştu.

“İŞTE O GÜN EN BÜYÜK BAŞKANLIK MAKAMINA ERİŞMİŞ OLACAĞIM”

Çerkezköy’ün gökkuşağını oluşturmak istediklerini belirten İşcan, “Bugün aday adaylığı başvurumu yaptığım bu süreçte içimizden bir kişi belediye başkanı olacaktır. Hepsinin amacı benimde dahil sizlere hizmet etmektir. Çünkü belediye başkanlığı Çerkezköy ve halkına hizmet edilebilecek en üst makamdır. Allah bana nasip ederse belediye başkanı olarak karşınıza geldiğim zaman asıl amacımın bir sonraki seçimlerde ne vesile ile seçilemez isem ve ben bir belediye başkanı gibi yine sizlerle oturup çay içebiliyorsam işte o gün asıl belediye başkanı olmuş olacağım. Zaman çok çabuk geçiyor. Allah ömür verirse işte o gün en büyük başkanlık makamına erişmiş olacağım. Gerisi teferruat. Burada yaşayan Çerkezköy’ü kendine yurt edinmiş, yuva edinmiş  bütün dinlere, mezheplere, bütün her türlü bölgesel gruba dahil bütün Çerkezköylüler, benim belediyeye başkan olmak istememdeki en büyük amacım yedi renkten oluşan gökkuşağı gibi Türkiye’nin yedi bölesinden oluşan Çerkezköy’de tek bir renk olan güneş çıktığında kaybolmayacak Çerkezköy gökkuşağını oluşturmak, bu parlaklığı Çerkezköy ve insanlarına doya doya yaşatmak, insanların gönüllerine dokunmak, belediyenin hizmetlerinin sıcaklığını Çerkezköylülere sizlerin talepleri doğrultusunda sizlere hissettirmek için adayım. Büyükşehirle beraber Çerkezköy ve Çerkezköylülere AK hizmeti getirmek için adayım.” dedi.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bahriye pitirli
Bahriye pitirli - 9 ay Önce

Her zaman yaninizdayiz rabbim mufak etsin

Trakya lı..
Trakya lı.. - 9 ay Önce

CHP belediyesi hep tepe deki park alanına yatırım yaptı niye hep zengin ler oturuyor.... Kızılpınar kocameşe ormanı piknik alanına yüzlerce araç gidiyor.yol yok..

SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510