İYİ Parti’de istifa depremi

İYİ Parti’de Şarköy ve Kırklareli’nin Babaeski İlçe teşkilatının istifalarının ardından bir istifa açıklaması da Çorlu’dan geldi. İYİ Parti Çorlu kurucu başkanı Tuncay Kırmızıgül partisinden istifa ettiğini duyurdu.

İYİ Parti’de istifa depremi

Çerkezköy Bakış- İYİ Parti Çorlu kurucu başkanı Tuncay Kırmızıgül, yaptığı açıklamada, vatandaşların umut ışığı olarak gördüğü İYİ Parti’ye kendisinin de umutlanarak millete hizmet etmek için girdiğini belirterek
“Fakat maalesef parti toplum geneline hitap edemediği için sadece belli bir kesimin hüküm sürmesi için hedeflendiği için dün itibariyle kurucu başkanlığını yaptığım partiden istifamı ettim. Böyle olmasını hayal etmemiştik. Partide sağıyla soluyla her kesimi kucaklayacak bir parti yapısı oluşacağı söylenmişti. Buna dayanarak böyle bir yönetim oluşturduk, çok kıymetli arkadaşlarımızla güzel bir ekip kurduk, fakat akabinde seçimlere yaklaştığımızda artık partinin koptuğu yapı kemik yapı kurmay yapı olarak kendisini gösterdi. Bizler dolgu malzemesi yapılmaya çalışıldık. Çorlu gibi büyük bir ilçenin adaylarının 4.,5. sıralarda olmasını da bir Çorlulu olarak hazmedemedim. Çünkü oyu Çorlu’dan bekliyorsunuz ama Çorlu’nun sesini mecliste duyurabilecek bir yere adayını koymuyorsunuz. Çok büyük bir hataydı. Çorlu üvey evlat muamelesi gördü. Oy istiyorsunuz ama adayları dolgu malzemesi yapıyorsunuz. Hoş görmedim. Halktan gelen tepki de olumlu oldu. Milletimiz her zaman haklıdır ve haklı olduğunu sandıkta da her zaman gösterir” dedi.

banner287
24 Haziran seçimlerinde Kırmızıgül, İYİ Parti’den Tekirdağ 6.sıra milletvekili adayı gösterilmişti.

 

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2018, 11:32

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner510