İYİ Partililer iftarda bir araya geldi

İYİ Parti Çerkezköy İlçe Teşkilatı, teşkilat binasında düzenlenen iftar yemeğinde bir araya geldi.

İYİ Partililer iftarda bir araya geldi

Çerkezköy Bakış - Teşkilat binasında düzenlenen iftara İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı Sertaç Alkaya, İYİ Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Yasemin Altın Erseçkin ve yönetim kurulu üyeleri katıldı. Okunan ezanın ardından oruçlar açıldı.
İftar sonrası ise İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı Sertaç Alkaya gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Alkaya, “Yerel seçimlerde maalesef kutuplaştırmaya yönelik bir seçim stratejisi yapıldı. Fakat Cumhuriyet Halk Partisi ile İYİ Parti, Millet İttifakı çerçevesinde vatandaşımızın belki özlem duyduğu bir birlikteliği gerçekleştirdi. Ayrışmadan bir noktada birleşebileceğini gösterdi. Elimizden geleni fazlası ile yapmaya çalıştık. Çerkezköy Belediyesi ve Tekirdağ genelinde de başarı kazandık. Burada başkanımızın ilk döneminde yaptığı iyi başkanlığın da etkisi oldu. 24 Haziran seçimlerinde Cumhur İttifakının oy toplamlarına baktığımız zaman açık ara kazanması gerekiyor gibi görünse de bu gerçekleşmedi. Halk bizim bölgemizde düz bakmıyor olaya. Tamamen hizmet odaklı bakıyor. Vahap başkanın bundan sonraki günlerinin de geçen döneme göre daha zor olacağını söyleyebiliriz. Çünkü geçmişte AK Parti’ye ve Milliyetçi Hareket Partisi’ne oy veren kesim Millet İttifakı’nın samimiyetine inandıklarından dolayı Millet İttifakı’nın adayı Vahap başkana oy vermişlerdir.” dedi.

“23 HAZİRAN’DA GEREKEN CEVAP VERİLECEKTİR”

İstanbul seçimlerinin yenilenmesi ile ilgili de açıklamalarda bulunan Alkaya, “Bizim birlikteliğimiz uzun bir birliktelik. İstanbul seçimlerinde iktidarın saçma sapan nedenlerle seçim iptal ettirdiler. Kazanılmış bir seçimi, YSK’nın mantıklı bir şekilde açıklama yapmadan iptal etmesi, seçim öncesi beka sorunu diyenlerin bir beka sorunudur. 23 Haziran’da gereken cevap verilecektir. İstanbul’dakilerle görüştüğümüzde AK Parti’ye oy vermiş olanlar bile bu seçimde Ekrem İmamoğlu’na oy vereceğini belirtiyor. Ekonomiksel anlamda ciddi bir sıkıntımız var.  Ekonomiye vermiş olduğu bir damat var damadın yapmış olduğu ekonomik politikaların bizi hangi noktaya getirdiğini görüyoruz. Can havli ile mücadele ediyor vatandaşlarımız. Seçimle kaosa götürmek istiyorlar. Ama halk kenetlendi bu sefer. Sadece büyükşehir iptal edildi. Diğerlerine bir şey olmadı. Unuttukları bir şey var. Bu halk artık gerçekleri gördü.” ifadelerini kullandı.

“BİR CUMHURBAŞKANI YEREL SEÇİMLERLE UĞRAŞIYOR”

Açıklamalarını sürdüren Alkaya, “Bir Cumhurbaşkanı yerel seçimlerle uğraşıyor, buna üzülüyoruz. İnşallah o da gerçeği görecektir. İYİ Parti kurulduğunda bizi FETÖ’cülükle suçladılar. 31 Mart seçimleri öncesinde de Millet İttifakını ‘çukur, zillet ittifakı’ dediler. HDP ile işbirliği yaptığımızı söylediler. Şimdi bakın bakalım bu arkadaşlar kimlerle yürüyecekler bu seçimlerde. ‘Terörist başından ‘imralıdaki’ ne döndü. Bu seçimlerde kimler kimlerle beraber olacak merak ediyorum. Devlet Bahçeli’nin tavrını da merak ediyor.” dedi.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510