Kaldırımlar otoparka döndü

Sanayi bölgesi olmasından dolayı nüfusu her geçen gün artan Çerkezköy’deki en büyük sorunlardan biri otopark sıkıntısı. Birçok sürücünün kaldırımlara araçları park etmesi yayaların yürüyüş alanını kısıtlıyor. 

çerkezköy bakış
Kaldırımlar otoparka döndü

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy’de vatandaşlar kaldırımda yürüyememekten şikâyet etti. Kaldırımlara, engelli geçitlerine park eden bilinçsiz sürücüler, yayaları çileden çıkartıyor. Engelli vatandaşlara engel olan, yayaların yolda yürümesini zorlaştıran bilinçsiz sürücülere herhangi bir ceza işlemi uygulanmadığı için de sorunlar çözüme kavuşmuyor.

banner287

Vatandaşlar ise duruma isyan etti ve yetkililere seslenerek, “Rezillik, kaldırımda yürüyemiyoruz. Çerkezköy’ün her yerinde aynı sorun var. Kaldırımlar onlar için yapılmış da oradan kimse geçmeyecekmiş gibi arabalarını bırakıyorlar. Bunlara çözüm bulması gereken kişiler, neden bir çözüm üretmiyor.” dedi.


GÖBEK KÜÇÜLTÜLSÜN

Öte yandan, İstasyon Mahallesi Hikmet Uğraş Caddesi üzerinde Pirioğulları Konutlar önündeki kavşağın geniş yapıldığnı belirten vatandaşlar durumdan şikayetçi. Vatandaşlar, kavşağın geniş olmasından dolayı birçok kazanın meydana geldiğini ifade ederek çözüm yolu bulunmasını istediler.
 

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2018, 10:23

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kızılpınar
Kızılpınar - 7 ay Önce

Daracıcık bilinçsizce yapılırsa yollar nereye park olucak araçlar. Gelin kızılpınar bahar cad bi bakın tamamen acemice yol yapımı. Yoldan daha geniş kaldırım var. 2 araç sağlı sollu park edince karşılıklı 2 araç geçemiyor. Yetkililer hiçmi görmüyor

seren.aydın
seren.aydın - 7 ay Önce

25.hayatın.kaybeti

Serhad aliskin
Serhad aliskin - 7 ay Önce

Herkes işine servis veya yakın olanlar yürüyerek yada dolmuşla giderse bu sorun ortadan kalkar bir sıkıntı kalmaz...

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306