Kapaklı’nın genç RAP’cilerinden yeni klip

Kapaklı’da yaşayan 28 yaşındaki M-Flow lakaplı Murat Ertan ve 20 yaşındaki Berk Deniz Tezel, ‘Kabus ve Korsan Kim?’ isimli parçalarına çektikleri kliple büyük beğeni toplamıştı. Murat Ertan( M - Flow) ve Berk Deniz, geçtiğimiz günlerde hazırladıkları şarkılarının İsmet Paşa Mahallesi’ndeki stüdyolarında hazırlıklarını tamamlayarak ‘boşver’ ve ‘üfle’ isimli parçalarını youtube hesaplarında paylaştı.

Çerkezköy bakış
Kapaklı’nın genç RAP’cilerinden yeni klip

Çerkezköy Bakış - Murat Ertan ve Berk Deniz Tezel isimli iki arkadaş, dinlemekten büyük keyif aldıkları RAP müzik alanında varlık göstermek üzere bir yola çıktı. Uzun yıllardır RAP müzik ile uğraşan iki arkadaş geçtiğimiz günlerde‘boşver’ ve ‘üfle’ isimli parçalarını dinleyicilerin beğenisine sundu. ‘Boşver’ isimli şarkının klibi ise Çerkezköy’de bulunan Paşa Otel ve Kapaklı – Karlıköy yolu üzerinde çekildi. Trakya’da düzenlenen pek çok organizasyonda sahne alan gençler destek sağlandığında çok daha iyi işler yapabileceklerini belirtti.
 

“RAP MÜZİK ALANINDA ADIMIZDAN SÖZ ETTİRMEK İSTİYORUZ”
M-Flowlakaplı Murat Ertan, “Yaklaşık 10 yıldır RAP müziğe gönül verdim ve dinlemeye başladım. Zamanla dinlerken, ben de RAP müzik alanında bir şeyler yapmak istedim. Son olarak Trakya turnesi yaptık ve birçok organizasyonda sahne aldım. 2008-2010 yıllarında yaptığım müzikler çıraklık eseri diyebilirim. Onları RAP müzik yaptım diye nitelendirmiyorum. Şuan daha kaliteli bir stüdyo ortamında daha sağlam parçalar yaptığımıza inanıyorum. Biz sadece önce kendi bölgemizden aldığımız destekle daha da açılarak RAP müzik piyasasında adımızdan söz ettirmek istiyoruz.” dedi.
 

DESTEK BEKLİYORLAR
RAP müziğe gönül verdiğini ve pek çok parça kayıt ettiklerini belirten Tezel, “Son olarak İsmet Paşa Mahallemiz için bir parça yaptık ve klibini çektik. Bunun yanı sıra Kapaklıspor’a bir marş yazdık. İlk olarak kendi bölgemizde adımızı duyurduktan sonra genel anlamda RAP piyasasına girmeyi hedefliyoruz. Tabi ki burada Belediye Başkanlarımızın, bölgemizin önde gelen büyükleri ve Kaymakamlıktan destek bekliyoruz. Bizim amacımız sanatımızla bir yerlere gelmek” diye konuştu.
 

“RAP MÜZİK BİZİM YAŞAM TARZI OLDU”

banner287
Hip Hop kültürünün Türkiye’de yavaş yavaş benimsendiğini kaydeden Ertan, “Hip Hop kültürü günümüzdeki pek çok dizide soundtrack olarak yer alıyor. Bu RAP müziğe karşı akıllarda oluşmuş önyargının kırılması adına çok iyi bir adım. Fakat RAP müzik bir felsefedir. Bu sebepledir ki, biz RAP’ciler müziği çok fazla ayakaltına almadan, düşündüklerimizi, yaşadıklarımızı dörtlükler halinde hazırlanan müziğin üstüne okuruz ve ortaya bir eser çıkar. RAP müzik hem benim, hem de arkadaşım bir yaşam tarzı olmuştur.” ifadelerini kullandı.

YENİ PROJEMİZ KISA FİLM TADINDA OLACAK
Yakında yeni projeleriyle izleyicilerin karşısına çıkacaklarını belirten Tezel, “Yeni projemiz için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 6-7 dakikalık bir videodan oluşacak projemiz kısa film tadında olacak. Bu projemizde profesyonel bir ekip ile çalışarak toplumsal mesajlar vermeye çalışacağız. Klibimizi ağırlıklı olarak Kapaklı’da çekmeyi düşünüyoruz fakat bazı sahneler için de şehir dışından çekim yapabiliriz. Ağır senaryo ile devam edecek projemizde dövüş sahnelerini ön plana alarak fark oluşturacak bir çalışma yapmayı düşünüyoruz.” dedi.
 

YOUTUBE HESABIMIZI ZİYARET ETSİNLER
Son olarak iki genç, kendilerinin ‘ÇatKapıFamily’ isimli youtube kanallarına bölgedeki müzik severleri davet ederek, “Sadece RAP müzik değil, diğer müzik türlerine de ilgisi olan tüm herkesi youtube kanalımıza bekliyoruz. Aynı şekilde sosyal medyadaki instagram, facebook ve twitter hesaplarımızı takip ederek bizlere karınca kararınca destek olmalarını rica ediyoruz.” dedi.ÇatKapıFamily'inyoutube kanalı: https://www.youtube.com/channel/UCqEt8hkcp0yrrDYSMVNUP_A
 

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2018, 12:37

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306