Kavrulacağız!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hafta başından itibaren Afrika üzerinden gelen sıcak havayla birlikte sıcaklıkların hissedilir şekilde 5-10 derece artması beklendüğini duyurdu. Çerkezköy ve Kapaklı’da sıcaklığın 31 dereceye kadar çıkması bekleniyor.

Kavrulacağız!

Çerkezköy Bakış - Yapılan son değerlendirmelere göre; hafta başından itibaren Afrika üzerinden gelen sıcak havayla birlikte ülkemizde sıcaklıkların hissedilir şekilde (5-10 derece) artması bekleniyor. Özellikle Salı gününden itibaren iç kesimlerde sıcaklıkların Mayıs ayı extrem değerlerine ulaşacağı tahmin ediliyor. Meteoroloji’den yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: Beklenen sıcak havayla birlikte güneş ışınlarının dik geldiği 10-16 saatleri arasında başta kronik rahatsızlıkları olanlar, çocuklar ve yaşlılar olmak üzere vatandaşlarımızın güneş ışına direkt maruz kalmamaları, sıcaktan korunmak için önlem almaları önem arz etmektedir.
Çerkezköy’de bu hafta sıcaklık 31 derecelere kadar yükselecek ve hafta sonuna kadar devam edecek. Havadaki nem oranı da sıcaklıkla beraber artarken nem oranı yüzde 80 ile 96 arasında değişecek. Gece saatlerinde ise hava sıcaklığı en düşük 12 ila 16 derece arasında değişeceği tahmin ediliyor.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510