Kaymakam Kubilay’dan başarılı öğrencilere ziyaret

Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, AK Parti Tekirdağ Milletvekili Ayşe Doğan ve Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Erdoğan ile birlikte Ulusal ve Uluslararası düzeyde yapılan Gastronomi Festivali yarışmalarına katılan ve dereceyle dönen Hacı Fahri Zümbül Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret ederek öğrencileri başarılarından dolayı tebrik etti.

Kaymakam Kubilay’dan başarılı öğrencilere ziyaret
Çerkezköy Bakış -Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, AK Parti Tekirdağ Milletvekili Ayşe Doğan ve Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Erdoğan ile birlikte Ulusal ve Uluslararası düzeyde yapılan Gastronomi Festivali yarışmalarına katılan ve dereceyle dönen Hacı Fahri Zümbül Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret etti.

“HİJYENE ÖNEM VERİYORUZ”


Ziyarette konuşan okul müdürü Talat Mutlu, ziyaretlerinden dolayı Tekirdağ Milletvekili Ayşe Doğan, Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay ve Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Erdoğan’a teşekkür etti.  Bu yarışmalara katılım amaçlarının öğrencilerin eğitim gördükleri alanda farkındalık yaratabilmek ve ilin/ilçenin de adını bu yarışmalarda alınan başarılarla güzel bir şekilde duyurabilmek olduğunu kaydeden Okul Müdürü Talat Mutlu, “Hijyen konusunda çok hassasız. Bunu da Çerkezköy Kaymakamlığı koordinasyonu ile İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından yürütülen Örnek Gıda İşyeri Belgesini 3 kez üst üste kazanarak kanıtladık” dedi.

“DESTEK OLMAYA HAZIRIZ”


Okul Müdürü Talat Mutlu, bu başarıda emeği geçen öğretmenlere, öğrencilere ve kendilerine maddi, manevi destekte bulunan herkese teşekkür etti. İdarecileri, öğretmenleri ve öğrencileri tebrik eden AK Parti Tekirdağ Milletvekili Ayşe Doğan da “Eğitim ile ilgili her konuda destek olmaya hazırız” dedi. Öğrencileri Ankara’ya davet eden Doğan, onları Ankara’da ağırlamaktan memnuniyet duyacağını kaydetti.

20 MADALYA İLE DÖNDÜLER

banner287

Okulun, Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu tarafından düzenlenen, biri 11-14 Şubat tarihleri arasında yapılan 14. Uluslararası Gastronomi Festivali ve diğeri Ulusal düzeyde düzenlenen ve 25-27 Nisan tarihlerinde yapılan Bursa Butad 2. Ulusal Gastronomi Festivali olmak üzere 2 yarışmaya, Yiyecek İçecek Hizmetleri dalında katıldığını kaydeden Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay da “Okulumuz, 14.’sü düzenlenen Uluslararası Gastronomi Festivalinde, 25 Ülkenin katıldığı yarışmalarda, Gençler Pratik Ekip kategorisinde yarışmaya katılan 21 ekip arasında bronz madalya kazandı. 2.’si düzenlenen Ulusal Gastronomi Festivalinde 30 lisenin katıldığı yarışmada okulumuz, Ana Yemek, Makarna, Pizza, Tatlı ve Balık kategorilerinde yarışmaya katıldı. Okulumuz ekip halinde Altın Madalya kazanarak birinci oldu. Toplamda 20 öğrenci ile yarışmış ve 10 altın, 7 Gümüş, 3 Bronz madalya kazanarak katılan bütün öğrencilerimiz başarılı oldular” dedi.

“GÜVENLİ GIDA TÜKETİMİ BİR İNSANLIK HAKKIDIR”


Kaymakam Kubilay, alınan başarıdan dolayı başta İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olmak üzere, Hacı Fahri Zümbül Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, idarecilerini, öğretmenlerini ve öğrencilerini tebrik etti. Güvenli gıda tüketiminin bir insanlık hakkı olduğunu kaydeden Kubilay “Okulumuz kaymakamlığımız koordinasyonunda İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından yürütülen, Örnek Gıda İşyeri Belgesini 3 kez kazandı. Bu yönü ile örnek bir kurum olduğunu ispatlayan okulumuzun Ulusal ve Uluslararası düzeyde de başarı göstermesi bizler için onur vericidir. Öğrencilerimiz bu başarıyı göstererek Çerkezköy’ün Yıldızları olduklarını bizlere gösterdiler” dedi.

MADALYA KAZANDILAR


Yarışmalara Yiyecek İçecek Hizmetleri Öğretmenleri, Suat Adıyaman, Hülya Güner, Nurgül Kurşunlu, İbrahim Balaban rehberliğinde katılan öğrencilerden ana yemek kategorisinde Edanur Din altın madalya, Şule Demir altın madalya, Burçak Kara altın madalya, Sevim Bayrak gümüş madalya ve Cansu Ballı bronz madalya kazanırken, pizza kategorisinde de Fatma Mervenur Okur altın madalya, Melisa Duran gümüş madalya, Meltem Mandemir gümüş madalya, Zeynep Meryem Kılıç bronz madalya kazandı. Yarışmada makarna kategorisinde de İlayda Yaprak Kaya gümüş madalya, İlayda Özdoruk bronz madalya kazanırken, balık kategorisinde ise Sevda Keleş gümüş madalya, Betül Öksüz gümüş madalya kazandı. Tatlı kategorisinde de Buse Aka altın madalya, Aleyna Aman altın madalya, Elif Topçu altında madalya ve Bahanur Uygurtaş gümüş madalya kazanırken, Lise Düzeyi Ekip olarak da Fatma Yılmaz altın madalya, Emine Çifci altın madalya, Sena Satar altın madalya kazandı.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2016, 20:05

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner510