Kızılpınar’a “Karaağaç” modeli 

Tekirdağ’ın en büyük mahallesi olan ve 40 binin üzerinde vatandaşın yaşadığı Kızılpınar, kendi içerisinde mahallelere bölünecek ve mahalle sınırları yeniden belirlenecek.

Kızılpınar’a “Karaağaç” modeli 

Çerkezköy Bakış - Büyükşehir Yasası kapsamında belde statüsünden mahalleye dönüşen ve nüfus yoğunluğu nedeniyle birçok ilçeden daha büyük konumdaki Karaağaç Mahallesi, 2015 yılında Kapaklı Belediye Meclisinin aldığı kararla 4’e bölünmesine karar vermişti. Yapılan çalışmalar neticesinde Karaağaç sınırları içinde Kazım Karabekir Mahallesi, Fatih Mahallesi ve Mimar Sinan Mahallesi olmak üzere üç yeni mahalle daha oluşturulmuştu.
Aynı uygulama, Tekirdağ’ın en büyük mahallesi konumundaki Kızılpınar Mahallesi içinde yapılacak. Çerkezköy Belediye Meclisi, yarın yeni yılın ilk meclis toplantısı için 10 gündem maddesini görüşmek üzere toplanacak. Açılış ve yoklama,  saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından gündem maddelerine geçilecek. 
Gündemde ise, başkanlık makamının 17 Aralık 2018 gün ve 112 sayılı Diğer Kuruluşlarla İlişkiler hk. müzekkeresinin müzakeresi, meclis tatil ayının tespitinin müzakeresi, denetim komisyonu oluşturulmasının müzakeresi, başkanlık makamının 17 Aralık 2018 gün ve 111 sayılı Engellilere Yapılan Yardım hk. müzekkeresinin müzakeresi, 5-İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’nün 21 Aralık 2018 gün ve 2490 sayılı müzekkeresinin ekindeki (II) sayılı cetvel boş kadro değişikliğinde belirtildiği şekilde unvan ve derece değişikliği yapılması hakkındaki müzekkeresinin müzakeresi, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’ nün 21 Aralık 2018 gün ve 2486 sayılı sözleşmeli personellerin 2019 yılında çalıştırılması ve ücretlerinin tespiti hakkındaki müzekkeresinin müzakeresi, Plan ve Proje Müdürlüğü’nün 20 Aralık 2018 gün ve 142 sayılı park ismi verilmesi hakkında müzekkeresinin müzakeresi, Kaymakamlık makamı İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün 2018/201 sayılı meclis kararı hakkındaki yazılarının müzakeresi, Zabıta Müdürlüğü’nün 20 Aralık 2018 gün ve 89860561/5017 sayılı yıllık canlı müzik ruhsat harcı hakkındaki yazılarının müzakeresi görüşülecek.

banner287
SON GÜNDEM KIZILPINAR

Meclisin 10. gündem maddesi ise 40 binin üzerinde vatandaşın yaşadığı Kızılpınar Mahallesi ile ilgili olacak. Burada Plan ve Proje Müdürlüğünün 21 Aralık 2018 gün ve 143 sayılı Kızılpınar Mahallesi Sınırlarının Bölünmesi hakkındaki müzekkeresinin müzakeresi görüşülecek. Burada yapılacak görüşmenin ardından gündem maddesi ilgili komisyona havale edilecek ve oradaki çalışmanın ardından tekrar meclise gelecek. Burada yapılan incelemenin ardından Kızılpınar mahallesi en az 4 mahalleye bölünecek. Ardından da bu mahalleler içinde muhtar seçimleri yapılacak. 

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306