Kızılpınar’da manzara aynı

Tekirdağ Büyükşehir ve Çerkezköy Belediyesi her ne kadar da Kızılpınar Mahallesinde asfaltlama ve beton yol çalışması yaptıklarını iddia etse de, görünen köy kılavuz istemiyor. Mahalledeki birçok cadde ve sokak yağmur yağışı sonrası yine çamur içinde kaldı. Mahalleli tepkili.

Kızılpınar’da manzara aynı

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Belediyesi, geçtiğimiz Temmuz ayında Kızılpınar Mahallesi Kartal Sokak’ta başlayan asfalt çalışmalarının startını vermişti. O dönem açıklama yapan Belediye Başkanı Vahap Akay, yapılan ihale kapsamında yaklaşık 12 milyon TL’lik yatırım ile Kızılpınar Mahallesinde bulunan 3 cadde ve 137 sokakta 130 bin metrekarelik sıcak asfalt ve 47 bin 100 metrekarelik beton kaldırım yapılacağını belirterek, asfalt çalışmalarını Eylül ayına kadar tamamlamayı hedeflediklerini açıklamıştı.  Eylül ayı bitti ve Ekim ayının ilk haftasını neredeyse geride bırakacağız. Ancak mahallede hala asfaltlanmayan ve her yağmur yağışı sonrası çamur deryasına dönen sokaklar bulunuyor.

banner287
ÇAMUR İÇİNDE EVE DÖNÜYORLAR

Bu sokaklardan biri de her gün yüzlerce öğrenci, öğretmen ve velinin kullandığı Kızılpınar Anadolu Lisesinin bulunduğu İrgin Sokak. Evlerinden tertemiz kıyafetleri ile çıkan öğrenciler, geri döndüklerinde ise geçtikleri sokaklar nedeniyle çamur içinde kalıyor. Kızılpınar ile ilgili verilen sözlerin belediye tarafından tutulmadığını iddia eden vatandaşlar, yetkililerin kış ayı gelmeden bu sorunu çözmesini istedi.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
BCK
BCK - 5 ay Önce

Kızılpınar Anadolu Lisesi değil Kızılpınar Çok Programlı Anadolu Lisesi burası.

istanbul city..
istanbul city.. @BCK - 5 ay Önce

ismi farketmez çamur mu çamur işte...millet caddesi kocameşe yolu...seyir konutları...

İstanbul city konutları..
İstanbul city konutları.. - 5 ay Önce

Tşk ederiz bakış gazetesi.. millet caddesi İstanbul city konutları yolu daha kötüsü..

TRAKYALI..
TRAKYALI.. - 5 ay Önce

ARAÇLARA HARCADIĞIMIZ MASRAFI KARŞILASIN BELEDİYE...NE ROT KALDI NE BALANS..2.5 SENE OLDU BİTMEDİ YOL ALT YAPI...

metin ...
metin ... - 5 ay Önce

devlet el atmalı yoksa bitecegi yok..))))

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306