KOBİ’lere İnovasyonu taşıyan 'Hezarfen Projesi’

Hezarfen Teknoloji ve Tasarım Geliştirme Projesi, 9 Mayıs 2018 tarihinde Tekirdağ’da hayata geçirilmek üzere başlatılıyor.

KOBİ’lere İnovasyonu taşıyan 'Hezarfen Projesi’

Çerkezköy Bakış - Türk Patent ve Marka Kurumu, Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası ile Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi işbirliğiyle düzenlenen Proje kapsamında, ilk aşamada talep eden tüm firmalara patent, marka ve tasarım konularında ayrıntılı eğitim semineri verilecek. İkinci aşamada ise uygun olduğu belirlenen firmalara birebir sınai mülkiyet konusunda danışmanlık hizmeti sunulacak.

Projenin açılış töreninde ayrıca, Tekirdağ ilinde en fazla marka, patent, tasarım başvurusu yapan firmalar ile coğrafi işaret başvuru/tescil sahipleri ödüllendirilecek.

Toplantı, bugün Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonunda saat 10.30’da başlayacak. Programda Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Volkan, Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler, Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak,  Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan bir konuşma yapacak. Kesin olmamakla birlikte programa katılırsa  Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü de bir konuşma yapacak.

Konuşmaların ardından Hezarfen Tekirdağ Projesi İşbirliği Protokolü İmza Töreni, Tekirdağ Sınai Mülkiyet Ödül Töreni düzenlenecek. Ardından proje ile ilgili oturumlara geçilecek.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510