Koçak: Yüce Türk bayrağımıza saldırdılar

Türk Metal Sendikası (TMS) Çerkezköy Şubesi Başkanı Murat Koçak, Ergene-Çorlu yolu üzerinde işten çıkartılan işçilere destek vermek için kurdukları standa ve standa bulunan Türk bayrağına kimliği belirsiz kişilerin saldırdığını ifade etti.

Koçak: Yüce Türk bayrağımıza saldırdılar

Çerkezköy Bakış - Türk Metal Sendikası Çerkezköy Şubesi Başkanı Murat Koçak, Çorlu-Ergene yolu üzerindeki bir fabrikada çalışan ve işten çıkartılan işçilere destek vermek için fabrikanın önündeki eylemlerini sürdürdüklerini ifade etti. TMS Çerkezköy Şube Başkanı Murat Koçak, konu ile ilgili sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Türk Metal Sendikası Çerkezköy Şubesi olarak bir süre önce teşkilatlandığımız Ergene-Çorlu'da faaliyet gösteren Aygün Alüminyum fabrikasında işten atılan üyelerimiz 111 gündür işyeri önünde eylem yapmaktadır. 19 Ekim 2018 gecesi işyeri önünde bulunan eylem çadırı, pankartlar, 80'e yakın Türk Bayrağı ve Türk Metal bayrağına saldırı gerçekleştirilmiştir. Hainler Yüce Türk Bayrağımızı parçalayacak kadar alçalmışlardır. Türk Metal Sendikası olarak baş şüpheli işveren ve işveren vekilleri hakkında yetkili mercilere derhal şikâyette bulunulmuştur. Zaten emek ve alın teri düşmanı olan işveren ve işveren vekilleri vatana ve millete karşı tutumunu da bu vesileyle ortaya koymuş oldu.” dedi.

OLAY SAATİNDE KAMERALAR KAYIT DIŞI

Firma yetkililerinin olay saatinde kameraların kayıt dışı olduğunun söylediğini belirten Koçak, “İşveren yetkilileri güvenlik kameralarının tam olay saati olan 04:37 ve 06:45 arasında kayıtta olmadığını ifade etmektedir. İşverene buradan tekrar sesleniyoruz. Biz Türk Metal Sendikası olarak bu davamıza hayatımızı adamışız, böyle alçak saldırılarla, hainliklerle bizleri bu yoldan geri döndüremezsiniz. Bizim tek bir amacımız var. Üyemizin hakkı olan alın terinin karşılığını almasıdır. Bizlerin tek borcu Yüce Allah'a can borcudur. Ne kadar saldırsanız da gözdağı verseniz de bizleri bu yoldan geri döndüremeyeceksiniz. Bunu böyle bilin. Tüm yetkilileri buradan göreve davet ediyoruz. Yüce Türk Bayrağımıza yapılan bu hain saldırının tüm suçlu ve azmettiricilerinin yakalanıp Yüce Türk Adaleti tarafından gereken cezaya çarptırılmasını Türk Milleti adına talep ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510