banner265

banner579

banner306

banner578

Kök:Ağlamayan bebeğe süt vermezler

AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Ümit Kök, Belediye Başkanı Vahap Akay’ın kendilerine yönelik Ankara ziyareti ile ilgili yaptığı “Bizi davet etmediler” eleştirisine cevap verdi. Kök, “Çerkezköy Belediye Başkanı’nın veya Tekirdağ’daki diğer belediye başkanlarının ben mücadele ettiğini görmedim. Öyle sadece istemekle olmuyor, gideceksin talep edeceksin. Ağlamayan bebeğe süt vermezler, ağlayacaksın. Hükümet AK Parti, CHP diye bakmıyor. Eğer randevu alamazsa biz yerine randevu da alırız.”dedi.

Gündem 29.11.2019, 18:22 Bakış Haber Merkezi
Kök:Ağlamayan bebeğe süt vermezler

Çerkezköy Bakış - AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Ümit Kök, geçtiğimiz günlerde Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Tekirdağ Milletvekilleri Mustafa Yel, Çiğdem Koncagül, Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Hayrabolu Belediye Başkanı Osman İnan ile AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan ve Kapaklı İlçe Başkanı Ercan Üçel’in de aralarında bulunduğu 11 ilçe başkanı ve yönetim kurulu üyeleri ile Ankara’da yaptıkları ziyaretle ilgili açıklama yaptı. Kök, Ankara ziyareti kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Çerkezköy’e yapılacak yatırımları anlattı.

 “GÜZEL YERLERE YAPTIRMAK İSTİYORUZ”

AK Parti İlçe Başkanı Ümit Kök, Spor Bakanlığı’nın yatırımlarını Kızılpınar Mahallesi’nde güzel bir yere yapmak istediklerini söyledi. Kök, “Biliyorsunuz bu hafta Ankara’daydık. Gençlik ve Spor Bakanlığımızın bir imza töreni vardı ona katıldık. Öncelikle Meclis başkanımız, milletvekilimiz, hocamız Mustafa Şentop’a özellikle teşekkür ediyorum. Tekirdağ’a daha fazla yatırım getirebilmek için hocamızdan destek bekledik. Hocamızın göreve geldiği günden beri Tekirdağ için mücadele ettiğini görüyoruz. Onun akabinde biliyorsunuz geçtiğimiz haftalarda Tekirdağ’da İl Danışma Toplantısı yapmıştık, daha önce yapacaktık ertelemek zorunda kaldık. Ertelememizin tek sebebi Gençlik ve Spor Bakanımızı Tekirdağ’a getirebilmekti. Onun için ertelemiştik. İyi ki ertelemişiz. Gençlik ve Spor Bakanımız buraya geldi. Kendisine Tekirdağ’a yapılacak yatırımlarla ilgili görüşme talebimiz olmuştu. Sonrasında tekrar bakanımızla bir araya geldik. Çerkezköy için taleplerimizi ilettik. Burada en büyük eksiğimiz Çerkezköy’de Kızılpınar Mahallesiydi. Kızılpınar, 50 bin nüfusa sahip birçok ilçeden büyük bir mahalle. Buraya yatırım gerekiyordu. Bunun eksiklerini hepimiz biliyoruz. Bakanımıza eksikleri anlattık ve özellikle yatırım talep ettik. Çerkezköy’e yapılacak yatırımlar Gençlik Merkezi, Sentetik Çim Saha, Yarı Olimpik Yüzme Havuzudur. Bir de Gençlik ve Spor Bakanlığımızın bütçe görüşmeleri var. Bunların büyük bir kısmını Kızılpınar Mahallesi’ne yapmak istiyoruz. Yer noktasında da güzel yerlere yapmak istiyoruz.” diye konuştu.

“BİZ MÜCADELE EDİYORUZ, ONLARDA ETSİNLER”

Yatırımlar konusunda AK Parti İlçe Teşkilatı olarak Ankara’da yatırım almak için mücadele ettiklerini söyleyen Kök, CHP'li Belediye Başkanlarının da yatırım için mücadele etmesi gerektiğini söyledi. Kök, “Önceki gün açıklama yapan ve “Spor Bakanlığı gelip ‘biz ne yapalım neye ihtiyaç var, ona göre bir yatırım yapalım’ dese talepleri dile getiririz. Ama ‘elde yüzme havuzu var, yüzme havuzu yapacağız’ diyen Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’ın açıklamasına da cevap veren Kök: “Oturduğun yerden yatırım alamazsın. AK Parti hükümetinde her alanda ciddi yatırımlar yapıldı. Eksiklikler var mı var. Ama bu eksiklikler için belediye başkanları, kaymakamlar gidip talep etmek zorunda, mücadele etmek zorunda. Biz bunu yaptık. Bakanlığın yapacağı yatırım için biz mücadele ediyoruz. Her hafta neredeyse bakanlıkla görüşüyoruz. Bakanlıklar sadece AK Partili belediyelerin olduğu yerlerdekilerin bakanları değil. Tekirdağ’daki Çerkezköy Belediye Başkanı’nın veya Tekirdağ’daki diğer belediye başkanlarının ben mücadele ettiğini görmedim. Öyle sadece istemekle olmuyor, gideceksin talep edeceksin. Biz neden gidiyoruz? İlçemize yatırım getirebilmek için. Ben aynı duruşu belediye başkanından da bekliyorum. Biz seçimi kaybettik, CHP’li belediye kazanmış, o zaman biz yatırım yapmayalım. Böyle bir düşüncemiz yok. Tekirdağ’a yapılacak yatırımlardan en büyük payı da Çerkezköy aldı. Sadece 3 tane AK Partili belediye yatırım aldı, diğer belediyeye yatırım yapılmasın diye bir şey olmadı. Her ilçe yatırım aldı. Bunları doğru değerlendirelim. İlçelerine yatırım getiren arkadaşları takdir edelim, eleştirmeyelim” diye konuştu.
 

“AKAY, TALİHSİZ AÇIKLAMADA BULUNMUŞ”

Açıklamasının devamında Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’ı eleştirmeye devam eden Kök şunları söyledi: “Spor Bakanımızla görüşmeden sonra ben Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’ı aradım. Değerli arkadaşlar neden aradım? Ama kendisi beyanat vermiş; “Çerkezköy’de zaten yüzme havuzu projesi var” demiş. Daha bitmedi ama inşallah bitecek. Ama bu yüzme havuzu ihtiyacı yok demek değil ki. Kızılpınar’a her şeyin ihtiyacı var. Açıklamayı talihsiz buluyorum. İşte ‘Ellerinde yüzme havuzu varmış, Kızılpınar’a bunu vermişler’ açıklaması doğru değil. Bakanlık yatırımlarının ardından yer ihtiyacı için Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Aka ile bir görüşmesinin olduğunu söyleyen Kök: “Biz hazinenin yerlerine baktık. Lakin çok uzak kalıyor. En azından insanların daha rahat bir şekilde yararlanabileceği alanları sordum kendisine. Garaj var Kızılpınar’da. Burası şehre çok uzak da değil. Belediye garajı daha uzak yerlere de yapabilir dedik. Biliyorsunuz Trakyum’un olduğu yer var. Orayı bakanlığa devretmelerini istedim. Bu noktada bu talepleri dile getirdim. Kendisinden tekrar haber bekledik. Biz Çerkezköy’e ne kadar iyi işler yapabiliriz bunun derdindeyiz. Yoksa kendisini aramazdım, hazinenin yerine yapardık. Ama Kızılpınar’da buraya yaparsak daha değerli olacağını düşündük. Ben istiyorum ki bu yatırımlar Kızılpınar’a yapılsın. Ne yazık ki Kızılpınar’a hiçbir şey yapılmadı. Ben yapılsın istiyorum. Burada siyaset yapmanın anlamı yok. Biz hizmet etmeye devam edeceğiz. Her kapıyı çalmaya devam edeceğiz. Bakanlara gitmeye devam edeceğiz. Çerkezköy’de oturarak bize gelsinler yaklaşımını doğru bulmuyorum. Ağlamayan bebeğe süt vermezler, ağlayacaksın. Hükümet AK Parti, CHP diye bakmıyor. Eğer randevu alamazsa biz yerine randevu da alırız.”

“KENDİLERİNİN BİR YATIRIMINI GÖREMEDİK”

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’ın “Yüzme havuzu zaten bizim yatırım programımızda var” sözlerine de cevap veren Kök: “Bizim diye konuşunca Çerkezköy Belediyesi’ni anladım. O da Büyükşehirinmiş. Nasıl kendisi Tekirdağ Büyükşehir’in yaptığı programları kendisinin olarak addediyorsa, eksikleri de kabullenecek. Seçim öncesi Kültür Merkezi’nin açılışı yapıldı. Üzerinden kaç ay geçti, Kadir Albayrak açıklama yapmış, ’15 Aralık’ta açılacak’ demiş. Biz o dönemde de dedik. Seçim açılışları diye. Büyükşehir’den de bir yatırım görmedik. Kültür Merkezi açacaklardı, daha açmadılar. Yarı Olimpik Yüzme Havuzu, inşallah bitecek. Bir Kent Park var. Bir de şu noktaya dikkat çekmek istiyorum. Büyükşehir’in 2020 bütçesi 460 milyon civarıymış. Bunları da 180 milyonu Büyükşehir’in binasına ayrılmış. Kalan miktardan Çerkezköy’e ne kadar kalır çok merak ediyorum. Hepimiz Çerkezköy Belediye Başkanı’nın mücadelesini bekliyoruz. Biz nasıl bakanlıklarda yatıp kalkmaya çalışıyorsak o da Büyükşehir’den yatırım alsın. Biz hastanenin yatak kapasitesini arttırmaya çalışıyoruz, bunun için mücadele ediyoruz. Fakat Devlet Hastanesi’nde hala Ali Ertem döneminin yatırımları var. Kanalizasyon hattı ile yağmur suyu hattı tek hat. Biliyorsunuz bu yasak. Biz mücadele ediyoruz. Bakanlığa gidiyoruz. Fakat yapılamıyor. Neden? Altyapı yapılmadığı için. Düşünsenize yatırımı yapıyoruz. Çerkezköy Devlet Hastanesi’ni su basıyor. Büyük bir rezalet. TESKİ ile görüştük. Dediler ki ‘200-250 milyonluk bir yatırım gerekiyor’ deniliyor. Biz bunun olduğunu biliyoruz zaten. Doğrudur. Çünkü 5 buçuk yıldır Çerkezköy’e bir altyapı yatırımı yapılmadı. Büyükşehir Belediye Başkanı buraya geldiği zaman kendisine söylemiştik. Çalışma başlandığı söylendi. Biz kendisine taleplerimizi iletmiştik. Bunların hemen hızlı bir şekilde yapılması lazım, biz de elimizden geleni yapacağız.”

“BASINA BEYANAT VERMEK KOLAY”

Kök son olarak, “Çerkezköy’e hızlı tren geliyor. Çerkezköy için çok önemli bir hat. Bunlar hep devlet yatırımları. Yapımına başlandı. Yine Çerkezköy Belediye Başkanı’nın bir açıklaması var, ‘Bize gelmediler’ dedi. Eee sen git. Ben açılışta Haydarpaşa Bölge Müdürü ile görüştüm, belediye başkanıyla görüşün dedim. Geldiler sağ olsunlar. Hatta geçen gün yine geldiler. Onlar hata yaptıysa sen yapma, sen git. Görüşmüyorsa Ulaştırma Bakanlığı’na git. O gelmiyorsa sende mi gitmeyeceksin? Bakan gelip de Çerkezköy İlçe Teşkilatı’na veyahut belediyeye gideyim de ne derdi var dinleyeyim demez. Sen gideceksin, sen ileteceksin. Ben gittim. Belediye Başkanına da bunu tavsiye ediyorum. Oturduğunuz yerden basını çağırıp beyanat vermek kolay. Kendisinden bu noktada bu şekilde davranmasını talep ediyoruz. Biz aslında her kapıyı çalarız. Belediye Başkanı kapısıysa onu da çalarız, bakanın kapısını, milletvekilinin kapısını çalıyoruz. Ziyaret yapıyoruz. Yapmaya da devam edeceğiz.” diye konuştu.

“ÇERKEZKÖY’Ü ÇÖP GÖTÜRÜYOR”

İlçede konteyner eksikliğinin olduğunu söyleyen Kök, “Kızılpınar’da çöp konteynırlarıyla ilgili ciddi sıkıntıların olduğunu söyledik. Bununla ilgili taleplerimizi ilettik. Bunların kısa sürede tamir edilmesini yeniden talep ediyoruz. Seçimden bu yana Çerkezköy’de sokaklar, caddeler gerçekten çöp yuvası oldu. Sizler de fark ediyorsunuz, her yerde çöp var. Bununla ilgili ihaleyi alan firmanın bu çalışmaları yapması konusunda Çerkezköy Belediyesi’nin zorlamasını talep ediyoruz.” dedi. 

DELEGE SEÇİMİ YAPILACAK

Kök, kongre sürecine de değinerek, “AK Parti kongre sürecine girdi. Biz de ilçe teşkilatı olarak bu pazar saat 10:00’da delege seçimi yapacağız. Tüm AK Partili üyelerimizi oy kullanmaya bekliyoruz. Gelin partimize değer katın. Adaylık sürecimiz henüz başlamadı. Süreç başlamadan ben adayım paylaşımını çok doğru bulmuyorum. Fatma Kaya bize gelip ilçe başkanlığı için adaylık düşündüğünü söyledi. Biz de olumlu karşıladık. Onun dışında bize gelen olmadı. Bazı arkadaşlar geziyorlar ama ben bunları doğru bulmuyorum. Düşüncenizi önce ilçe teşkilatına, yönetime açıklamanız gerekiyor. Adaylık süreci başladıktan sonra ona göre davranmanız gerekiyor. Yaklaşık 20 bin küsür üyemiz var. 400 adet delegemiz olacak. Hayırlısıyla inşallah seçimde delegelerimiz seçilecek. Bu delege seçiminde de teşkilatımıza emek vermiş kişilerin olması temennimiz. Onları çok önemsiyoruz. Kamu önünde çok olmayan ama bu teşkilat için sandık görevliliği yapmış, çalışmış kişilerin seçilmesini istiyoruz.” dedi. 
 

Kaynak: Çerkezköy Bakış
banner287
Yorumlar (3)
Hayrettin 1 hafta önce
Çok güzel olur kızılpınara artık hizmet yapışsın üvey evlat muamelesi görmekten bıktık artık ilçe başkanına ve heyete teşekkürler
Hayrettin 1 hafta önce
Çok güzel olur kızılpınara artık hizmet yapışsın üvey evlat muamelesi görmekten bıktık artık ilçe başkanına ve heyete teşekkürler
Vatandaş 1 hafta önce
Sn kök sizden gelecek hayır gelmesin de zaten.
Namaz Vakti 08 Aralık 2019
İmsak 06:44
Güneş 08:15
Öğle 13:07
İkindi 15:28
Akşam 17:49
Yatsı 19:15
banner574
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Sivasspor 14 30
2. Beşiktaş 14 27
3. Trabzonspor 14 26
4. Başakşehir 14 26
5. Fenerbahçe 14 25
6. Galatasaray 14 23
7. Alanyaspor 14 22
8. Göztepe 14 20
9. Malatyaspor 14 20
10. Denizlispor 14 18
11. Çaykur Rizespor 13 17
12. Gaziantep FK 14 17
13. Gençlerbirliği 14 14
14. Konyaspor 14 14
15. Kasımpaşa 14 12
16. Antalyaspor 14 12
17. Ankaragücü 14 9
18. Kayserispor 13 7
Takımlar O P
1. Hatayspor 14 30
2. Akhisar Bld.Spor 14 25
3. Erzurum BB 14 24
4. Bursaspor 14 23
5. Ümraniye 14 22
6. Keçiörengücü 13 21
7. Menemen Belediyespor 13 21
8. Fatih Karagümrük 14 20
9. Balıkesirspor 14 19
10. Giresunspor 14 19
11. Adana Demirspor 14 18
12. Altay 14 17
13. İstanbulspor 14 15
14. Altınordu 14 13
15. Osmanlıspor 14 11
16. Boluspor 14 11
17. Adanaspor 14 9
18. Eskişehirspor 14 5
Takımlar O P
1. Liverpool 16 46
2. Leicester City 16 38
3. Man City 16 32
4. Chelsea 16 29
5. M. United 16 24
6. Tottenham 16 23
7. Wolverhampton 15 23
8. Sheffield United 16 22
9. Crystal Palace 16 22
10. Newcastle 16 22
11. Arsenal 15 19
12. Brighton 15 18
13. Burnley 16 18
14. Everton 16 17
15. Bournemouth 16 16
16. West Ham 15 16
17. Aston Villa 16 15
18. Southampton 16 15
19. Norwich City 16 11
20. Watford 16 9
Takımlar O P
1. Barcelona 15 34
2. Real Madrid 15 34
3. Sevilla 15 30
4. Real Sociedad 16 27
5. Getafe 16 27
6. Athletic Bilbao 16 26
7. Atletico Madrid 16 26
8. Valencia 16 26
9. Granada 16 24
10. Osasuna 15 22
11. Real Betis 16 22
12. Levante 16 20
13. Villarreal 16 19
14. Real Valladolid 16 19
15. Deportivo Alaves 16 18
16. Eibar 16 15
17. Mallorca 16 14
18. Celta de Vigo 15 13
19. Espanyol 16 9
20. Leganés 15 6
parçalı bulutlu
banner573
banner575
banner576
banner577