Kök’ten Akay’a sert çıkış

AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Ümit Kök, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’ın Pınarça Deresi ile ilgili yaptığı “Çerkezköy Belediyesi tarafından temizleniyor” açıklamasına sert çıktı. Kök, Başkan Akay’ın dere temizliklerini kendine mal ettirmeye çalışarak yancılık yaptığını öne sürerek, “Yapmıyorlar, çalışmıyorlar, üretmiyorlar bu yetmezmiş gibi utanmadan çekinmeden, devletin yaptıklarını sanki kendileri yapıyormuş gibi kamuoyuna yanlış bilgiler veriyorlar. Devletin yaptığı işleri kendine mal etme” diyerek tepki gösterdi.

Kök’ten Akay’a sert çıkış

Çerkezköy Bakış - Geçtiğimiz 29 Ağustos günü Çerkezköy Belediyesi tarafından paylaşılan ve Belediye Başkanı Vahap Akay’ın da açıklamalarına yer verilen “Pınarça Deresi Temizleniyor” başlıklı basın bültenine yer alan açıklamalara AK Parti cephesinden tepki geldi. 

BASIN TOPLANTISI DÜZENLENDİ

AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Ümit Kök, beraberinde yönetim kurulu üyeleri ve Belediye Meclis üyeleri ile birlikte Pınarça Deresi kenarında basın açıklaması yaptı. Başkan Kök, yaptığı basın açıklamasında Pınarça Deresinin temizliğinin, belediye tarafından değil Devlet Su İşleri (DSİ) tarafından yapıldığını ifade etti. Kök, “Birkaç gündür yerel basınımızda çıkan dere haberleri ile ilgili bu açıklamayı yapıyoruz. Daha öncede anlattığımız gibi, dereler 2012 yılında Çerkezköy Belediyesi ve DSİ ile yapılan sözleşme ile ıslah çalışması DSİ’nin, bakım ve onarımı da belediyeye ait. Ama bugün burada temizlik ile bakım onarımını da DSİ yapıyor. Yani Çerkezköy Belediyesi protokolün gereğini yapmıyor. Çok kötü durumda olan bu deremizi maalesef temizlemeyen belediye, mahallelinin şikayetlerini duymuyor. Bu şikayetleri biz kamuoyu ile paylaşmış ve gündeme getirmiştik. Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ile de bu konuyu paylaştık. Ama maalesef hiçbir çalışma yok.” dedi.

banner287
DSİ DESTEK VERDİ

Kök açıklamasını şöyle sürdürdü: Milletvekilimiz Mustafa Yel’in ilçemiz ziyaretinde derenin durumunu anlattık. Belediyenin temizlik işini yapmadığını ve vatandaşların şikayetlerini ilettik. Kendisi sağ olsun DSİ Bölge Müdürü ile görüşerek temizlik için destek istedi. Görüldüğü üzere DSİ iş makineleri kendi yükümlülükleri olmamasına rağmen burasını temizliyor.

“YANCILIK YAPMASIN”

İlçe Başkanı Ümit Kök, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’ı da sert dille eleştirmekten kaçınmadı. Kök, “Belediye Başkanının geçtiğimiz günlerde basına bir beyanı olmuş. Pınarça Deresinin temizlik çalışmaları başlamış, Çorlu Deresi için de DSİ ile beraber çalışacağız demiş. Seçim döneminde demiştim, yine diyorum. Yancılık yapma başkan! Yapmıyorlar, çalışmıyorlar, üretmiyorlar bu yetmezmiş gibi utanmadan çekinmeden, devletin yaptıklarını sanki kendileri yapıyormuş gibi kamuoyuna yanlış bilgiler veriyorlar. Devletin yaptığı işleri kendine mal etme. Sağ olsun devletimiz CHP’li belediyelerin yapmadıklarını yapıyor. Kendisi dört buçuk yılını yancılık yaparak geçiremez.” diye konuştu.
 

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
birileri
birileri - 2 hafta Önce

gök buiş senin anladığın gibi coluk coçuk işi değil boşver anlamadığın işler bunlar

Ahmet
Ahmet - 2 hafta Önce

Buza ana kadar AKP neredeydi ümit çıkmış konuşuyor aynaya Bi bakın Allah aşkına çerkezköy Vahap geldikten sonra çerkezköy oldu şuan vahaptan başkası yalan bu halkı kimse artık inandıramaz unutmak biz ali ertemi hiç unutmadık unutmayacagız kazanan bu seferde çerkezköy oldu

İstanbul City
İstanbul City - 2 hafta Önce

Çerkezköy belediyesi daha Kızılpınar mahallesi millet caddesi.seyir konutları önūne tùmsek yapmadı.illa kaza olduğu zaman..

meraklı
meraklı - 2 hafta Önce

ümitçiğim kıskandın mı yoksa?

Eeee
Eeee - 2 hafta Önce

Ey CHP nerede verilen söz.. Kızılpınar mahallesi yolları.. beton yol üzerinde asfalt... beton yol çukur oldu..

Emrah
Emrah - 2 hafta Önce

Vahap akay paramı bıraktı belediyede iş yapsın bakalım bu dönem ne yapacak

SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510