Koltuğu küçük Kaymakam’a devretti

Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla makam koltuğunu temsili olarak Yunus Emre İlkokulu 3. sınıf öğrencisi Defne Gündüz’e bıraktı.

Koltuğu küçük Kaymakam’a devretti

Çerkezköy Bakış - 23 Nisan’ın temsili Çerkezköy Kaymakamı Yunus Emre İlkokulu 3. sınıf öğrencisi Defne Gündüz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş ile birlikte Kaymakam Atilla Selami Abban’ı makamında ziyaret etti. Küük kaymakam, temsili olarak maktam koltuğunu devraldı ve ilçedeki eğitim ile ilgili Gümüş’ten bilgi aldı.
Kaymakam Abban, “Çocuklarımızın gözlerindeki parıltı ve güven bizlere de güven aşılamaktadır.  Çocuklarımıza inanıyoruz, güveniyoruz ve geleceğe olan umudumuz artıyor” dedi. Kaymakam Abban, küçük kaymakama hediye takdim etti.

Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj da yayımladı. Abban, “23 Nisan, tarihimizin dönüm noktalarından biridir. Egemenliğimiz, ulusal varlığımızın başında gelir. Yurdumuzun düşmanlar tarafından her yandan işgal edildiği, bağımsızlığımızın göz göre göre tehlikeye girdiği bir dönemdi. Elde ne para, ne cephane, ne de asker vardı. Yıllarca Osmanlı’dan yardım dileyen hatta Osmanlı’ya kurtarıcı gözüyle bakan düşmanlarımız bu durumu unutmuşlar ve Osmanlı’ya hasta adam damgasını vurmuşlardı. Hasta adamın eski gücüne kavuşması için birlik ve beraberliğe ihtiyacımız vardı. Bugün, Büyük Türk Milleti'nin, kendini beğenmiş düşmanlara karşı, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çevresinde çelik bir halka, tunç bir kale olduğu gündür. Bugün, toprakları yağmalanan yüce bir milletin, düşmanlarını yurttan atmak için ant içtiği bir gündür. Bugün, yok edilmeye çalışılan bir milletin tek bilek, tek yürek haline geldiği bir gün. Bugün Türk Milleti'nin büyük bir inançla var olma, yok olmama mücadelesine atıldığı gündür. Millet olarak tasada ve kıvançta bir olduğumuz gündür. Bugün, yepyeni bir ruh ve imanla, yepyeni bir devletin temellerinin atıldığı gündür. Milletin kendini yönetme yetkisini eline aldığı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı gündür. 23Nisan 1920 tarihi, ulusal iradenin en açık bir şekilde belirdiği bir gündür.” ifadelerine yer verdi.

banner287

“TBMM’NİN KURULUŞ YILDÖNÜMÜDÜR”

Abban’ın yayımladığı mesajın devamında şu ifadeler yerverdi: “Bugün, ulusal egemenliğimizin sembolü olan TBMM’nin kuruluşunun yıldönümüdür. “Bütün cihan bilmelidir ki artık bu devletin ve bu milletin başında hiçbir kuvvet yoktur, hiçbir makam yoktur. Yalnız bir kuvvet vardır. O da millî egemenliktir. Yalnız bir makam vardır. O da milletin kalbi, vicdanı ve mevcudiyetidir.” anlayışının kafalara, yüreklere vicdanlara yerleştiği bir gündür. Harcı atalarımızın asil kanları ile yoğrulan ulusal egemenliğimizin Türk çocuklarına bayram olarak armağan edildiği bir gündür. Bugün, dünya çocuklarının her yıl kutladığı dünyadaki ilk ve tek bayram günüdür. Bu bayram, birlik ve beraberliğimizi pekiştirdiğimiz bir gündür. Atatürk şu sözleriyle Cumhuriyetin geleceğini gençlere ve yarının sahipleri çocuklara emanet edecek kadar çocuklarımıza ve gençlerimize güvenini ifade ortaya koymuştur: “Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı, bir mutluluk parıltısısınız! Memleketi asıl aydınlığa boğacak sizsiniz. Kendinizin ne kadar mühim, kıymetli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şeyler bekliyoruz. Bizler bu günde çocuklarımıza, kendilerine emanet edilen değerleri ve emanetlerin büyüklüğünü anlatacağız. Bu, Ülkemize ve yarının büyükleri çocuklarımıza olan en temel görevimizdir Günümüz büyükleri, sonraki kuşaklara daha iyi bir Türkiye bırakmak durumunda ve sorumluluğundadır. Özellikle ülkemize, devletimize ve milletimize yönelik bölücü ve yıkıcı faaliyetler karşısında, her zamankinden daha fazla cumhuriyetimizin ilkelerine sahip çıkma, birlik, beraberlik ve bütünlüğümüze sahip çıkma mecburiyetinde olduğumuz apaçıktır. Bu tür bayramları da bu şuur ve düşünce içerisinde değerlendirmek durumundayız. Sevginin, kardeşliğin, hoşgörünün ve barışın hakim olduğu bir dünyada el ele yaşamak ümidiyle; Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı hepinize kutlu olsun.”

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510