Korkusunu yendi, sağlığına kavuştu

Çerkezköy’de korkusun yenip ameliyat olmaya karar veren 52 yaşındaki Muhtena Gürler, başarılı geçen kalp ameliyatının ardından sağlığına kavuştu.

Korkusunu yendi, sağlığına kavuştu

banner287
Çerkezköy Bakış - 1996 yılında ilk ameliyatını olan Muhtena Gürler, yürüyememe, halsizlik, nefes darlığı hissi gibi şikayetlerle Özel Optimed Hastanesi’ne başvurdu. Kardiyoloji Uzmanı Ekrem Coşkun Pınar’ın yaptığı kontrollerin ardından ameliyat olması gerektiği bildirildi. Ancak ameliyat korkusu yaşayan Gürler, operasyon kararına sıcak bakmadı ve kabul etmedi. Ardından ise doktorların da uyarısı ve sakinleştirmesi üzerine korkmuşunu yenen Gürler, ameliyat olmayı kabul etti.
Hastaneden yapılan açıklamada, “Hastamız ilk olarak, 1996 yılında rahatsızlanmış ve ilk ameliyatını olmuştur.  Hastanemiz Kardiyoloji Uzmanlarından Ekrem Coşkun Pınar’ın yıllardır kontrol hastası olarak devam etmiş ve son gelişinde yürüyememe, halsizlik, nefes darlığı hissi gibi şikayetlerle hastanemize başvurmuştur. Anjiyo yapılarak, durumun ameliyat olması gerektiğine karar verildi ve kendisine söylendi. Ancak hastamız bunun üzerine ameliyat korkusu nedeni ile vazgeçtiğini söyleyerek evine gitti. Daha sonra çok korktuğu bu operasyonu olması gerektiğine kanaat getirerek Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanımız Doç. Dr. Gündüz Yümün hakkında biraz araştırma yaptığını ve içinin rahatladığını, bize ve doktorlarımıza güvendiğini söyleyerek ameliyat kararı aldı. Gürler, ilk ameliyatında mitral kapak onarımı olmuştu, ancak zamanla kapakta deformasyon olduğu için hem bozuk mitral kapağı değiştirildi, hem de bozulan triküspit kapağı onarılarak ameliyat tamamlandı ve sağlığına kavuşan hastamızı taburcu ettik.” denildi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2019, 15:45

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510