Köylülerden imece usulü temizlik

Kırklareli’nin Demirköy ilçesine bağlı Balaban köyünde bazı günübirlik turistler ile piknikçilerin kirli bıraktığı ileri sürülen ormanlık alanı köylüler imece usulü temizledi.

Köylülerden imece usulü temizlik

Çerkezköy Bakış - Köy muhtarı Cavit Yalçındağ, yaptığı açıklamada, kirletilen ormanların köylüler tarafından temizlendiğini söyledi. Köyün yaz döneminde tabiat varlıkları ve doğal zenginlikleri dolayısıyla yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktalarından biri olduğunu ifade eden Yalçındağ, bazı günübirlik ziyaretçilerin ormanlarda piknik yaparak çöplerini bıraktıklarını belirtti.

banner287
Turizm açısından köyün önemli bir bölgede bulunduğunu aktaran Yalçındağ, şöyle konuştu: "Önemli bir bölgeye sahibiz ve kirli bırakılan alanlar hiç bize yakışmıyor. Köylülerimiz de imece usulü turistlerin ve piknikçilerin kirli bıraktığı ormanları temizledi. Çöpleri toplayarak imha etti. Çevreye atılan çöp yığınlarını önlemek amacıyla 10 adet çöp konteyneri temin ettik ve gerekli yerlere yerleştirdik. Çevrede göz zevkini bozabilecek, doğaya zarar verebilecek, gelecek misafirlerimizi rahatsız edecek hiç bir şey kalmadı. Emeği geçen köylülerimize teşekkür ediyorum."AA
 

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2019, 14:55

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
takipçi
takipçi - 2 hafta Önce

o çöplerini bırakanların ağzına sopayla vurmak lazım

SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510