Kozuva: 159 projemiz hazır

AK Parti ve MHP’den oluşan Cumhur İttifakı’nın Çerkezköy Belediye Başkan Adayı Süleyman Kozuva, Yıldırım Beyazıt Mahallesi’ndeki seçim ofisinde vatandaşlarla bir araya geldi. Kozuva, burada yaptığı açıklamada Çerkezköy için 159 proje hazırladıklarını ve başkan seçilmesi halinde hayata geçermek için çalışacaklarını ifade etti.

Kozuva: 159 projemiz hazır

Çerkezköy Bakış - Cumhur İttifakı’nın Çerkezköy Belediye Başkan Adayı Süleyman Kozuva ve AK Parti Çerkezköy ilçe Başkanı Ümit Kök, Yıldırım Beyazıt Mahallesindeki AK Parti’nin seçim ofisinde vatandaşlarla bir araya geldi. Kozuva, burada vatandaşlara projeleriyle ilgili bilgi verdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisini aday olarak gösterdiğini ifade eden Kozuva, “Sizi bugünden inşallah belediye meydanına kutlamaya davet ediyorum. Bizi sağolsun Cumhurbaşkanımız kolumuzdan tuttu dedi ki: Çerkezköy’ün adayı siz olacaksınız. Biz de kendisine teşekkür ettik ve ‘emredersiniz’ demek kaldı bize sadece. Hayırlısı ile bu yola çıktık. Çıkarken de size çok güvendik. Tek başına bir hiç olduğumuzu söyledik ve söylemeye de devam ediyoruz. Yaklaşık 10 seneden beri Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı yapıyorum. Orada başarılarımız gerçekten Ankara’ya kadar uzandı. Ticaret ve Sanayi Odası’na geldiğimizde Türkiye genelinde 365 tane oda vardı. Biz 200’üncü sıradaydık. Bıraktığımızda da ilk 10’un çerisine girmiştik. Daha üste çıkmak çok zor çünkü önümüzde yer alan odalar İstanbul, Ankara gibi yerler. Burada iş adamlarımız da var bu da sizin sayenizde oldu.” dedi.

“SADECE OTOPARK YAPILMIŞ”

Projelerini yavaş yavaş açıklamaya başlayacaklarını ifade eden Kozuva, tek yön uygulamasının ise başarısız olduğunu belirterek, sadece caddenin otoparka çevrildiğini ifade etti. Çerkezköy ile ilgili 159 projesi olduğunu belirten Kozuva, “Yavaş yavaş proje lansmanlarımızı yapacağız. Çerkezköy’de inşallah 159 tane proje yapacağız. Tabi bu 159 projemizde de sağ olsun eski başkanlarımızın da çok büyük önemi var bizim için. Bizim için önemli olan, kendi seçmenimizle alakalı kırgınlarımızla bir araya geldiğimiz zaman zaten bizim yüzde 55 garantimiz var. Hepsinin de bana ayrı ayrı teveccühleri var teşekkür ediyorum. Şu anda biliyorsunuz tek yön uygulaması var. Bu tek yön uygulaması bize göre çok başarısız bir uygulama oldu. ‘Ben yaptım’ demekle bu projeler olmuyor, önden çalışmalar yapılması gerekiyor. Bir akşamda yapıldı, biz görüyoruz ki sadece otopark yapılmış. Otopark haricinde şu anda orası kullanılamıyor. Eskiden harika bir yeşilliğimiz vardı. Maalesef şu anda öyle bir şansımız kalmadı. Kalmadığı gibi maalesef ve maalesef tek yön uygulaması da sınıfta kaldı. Ara yolların hiç biri yapılmadan tek yön uygulamasına geçildi. Şimdi buradan meydana gitmeye kalksam 15 dakika gidemiyorum. Misafirimiz gelse, tarif etmeye kalksak edemiyoruz. Geçen akşam Fatih Mahallesi’ndeydik. Arkadaşlarımız şöyle söylüyor; ‘Misafirlerimiz geliyor. Askeriyenin oraya kadar gidip getiriyoruz.’ Haritalara yazsanız bile gelemiyorsunuz. Onların da kafası karışık. Her yer kapanlar oldu. Biz bu kadar cahil millet değiliz.” ifadelerini kullandı.

“BİZ CAMİDE NAMAZI KILARKEN RAMAZAN AYINDA ORADA KONSERLER YAPILDI”

Belediye Başkanı Vahap Akay’ı eleştiren ve 5 yıl içerisinde gelen bütçe ile yeteri kadar işin yapılmadığını iddia eden Kozuva, “Minibüsçülerle konuştuk. ‘gidiyoruz İstasyon mahallesinde yollardan dolayı birisinin üstünü ıslatıyoruz. Küfrü yiyoruz’ diyor. ‘Kaçacak yerimiz yok’ diyorlar. Allah razı olsun mutlaka bir şeyler yapılmıştır ama 10 birim yapılacaksa 1 birim yapıldı bana göre. Hiçbir şey yapılmadı dersek haksızlık olur. Çerkezköy belediyesinin 2018’deki bütçesi 166 milyon TL, büyükşehir belediyesinden de 100-120 milyon civarında bir rakam geliyor. Bu demektir şu anda Çerkezköy Belediyesi’nin yıllık bütçesi 300 milyon civarında. Arkadaşlarımız 5 senedir burada. 5 senede bu rakam 1 buçuk katrilyon yapıyor. 1 buçuk katrilyonla bu hizmette memnunsanız hep beraber verelim kendisine oyları devam etsin. Ama burada 1 buçuk katrilyonluk değil bana göre 200 – 300 milyarlık iş yapıldı. Gerisi nereye gitti. Biz camide namazı kılarken Ramazan ayında orada konserler yapıldı.  Belediye meydanında konserler yapıldı. Konser de yapılsın ama herkesin birbirine karşı saygısı olması gerekiyor. Onun zamanı ve yeri millet teravih kılarken orada gümbür gümbür konserler yapmak değil. Tabi yapılacak ama maalesef bunların hiçbirine dikkat edilmedi. ‘Park yaptık, park yaptık’ deniliyor. Bir yeri ziyarete gittiğimizde bir de baktık ki her taraf çamur içinde 4-5 tane parkla bu işler olmuyor, olmuyor. Şu fotoğraf park fotoğrafı ve burada bizim çocuklarımız parka gidecek. Kızılpınar’da 2-3 tane parkımız vardı onu da yıktılar. Kızılpınar’da altyapı yok, elektrik yok. Yollarımız aydınlanmadı. Sadece Veliköy arasını aydınlattılar. Hep görsele oynadılar. Halkla ilgili hiçbir şey yok.”dedi.

SUYA YÜZDE 50 İNDİRİM

100 TL’lik su yüklemesi yapıldığında bunun sadece 40 TL’sinin kullanılabildiğini ifade eden Kozuva,  “9 liradan su içiyoruz. 100 TL’lik yüklüyorsunuz, sadece 40 TL’lik su kullanıyorsunuz. 60 lirası Çerkezköy Belediyesi, Büyükşehir Belediyesi atık su bedeli. Neler olduğunu içinde ben de bilmiyorum ki içine çokta bakmaya gerek yok. Sonuç olarak verdiğim parada kullandığım suya bakarım. Bunu Büyükşehir Belediye Başkan adayımız Mestan Özcan ile görüştük. Kendisine ‘bizim suyumuz çok pahalı’ dedik. ‘Arkadaşlarıma selamlarımı iletin biz Tekirdağ’da Büyükşehir Belediyesini aldığımız zaman bu suyu yüzde 50 düşüreceğiz’ dedi. Bu sözü de almadan gelmedik. Bizim için Çerkezköy çok önemli, yaşadığımız şehir burası. Ama Büyükşehir de bir o kadar önemli. Sadece Çerkezköylüler olarak değil, burada 81 ilimizden arkadaşımız yaşıyor. Gerçekten burası bu konuda muhteşem bir yer. Biz dedik ki her mahalleye bir tane taziye evi dedik. Bunu da neden istedik. Doğumumuz oluyor, Kars’tan, Ağrı’dan, Van’dan, Edirne’den arkadaşlarımız geliyor. Tabi orada evler daha geniş ama buraya geldik evlerimiz düştü 80 metrekaraye. Burada gelen misafirlerimizi evimizde ağırlayacak yerimiz yok. Biz dedik ki sadece taziye eviye yetmez bunu her mahallede yapmamız lazım, taziye evlerinin içinde de misafir evleri olması lazım. İnşallah, misafirimiz geldiği zaman orada onu da ağırlayabileceksiniz.” diye konuştu.

ÇERKEZKÖY’E MİLLET BAHÇESİ 

Çerkezköy’e millet bahçesi yapacağını belirten Kozuva, “Arkadaşlarımız parkla övünüyor. Yaptıkları parkı az önce gördük. Bizim reisimizin bir ‘Millet Bahçeleri’ var biliyorsunuz. Çerkezköy’ümüze niye bir millet bahçesi yakışmasın. 500 dönüm arazinin içerisine inşallah bir tane de millet bahçesi yapacağız. Bu sadece içerinse üç tane tahta sandalye, masa koyarak değil, tenis kortlarına kadar gerçekten bir yaşam alanı olacak. Çerkezköy’de yaşayan arkadaşlarımızın çoğu işçi kesimi. Hafta sonu ailesi ile birlikte bir yere gitme ihtiyacı duyuyor. Fakat gidebileceği bir yer yok. Sosyal alanımız hiç yok. Sosyal alanlara ihtiyacımız var. Millet bahçesi ile bu konuyu da aşmış olacağız. Caddelerden de çok şikayetler aldım. Şu anda nüfusumuz 170 bine yaklaştı. Bu nüfusta sadece 500 metrelik bir Atatürk Caddesi olamaz. Biz, böyle yaptığımız müddetçe şehirleşemeyiz. Her tarafımızın ne olursa olsun cadde olması gerekiyor. Fevzi Paşa’da oturan bir arkadaşımız kalkıp Atatürk Caddesi’ne gidip alışveriş yapmamalı, her mahallenin kendine göre alışveriş merkezleri ve caddesi olması gerekiyor. Bunula ilgili de elimizden geleni yapacağız.” ifadelerini kullandı.

“REİSİMİZE GÜVENİYORUZ”

banner287
Projelerinin hayal olmadığını belirten Kozuva, “Bizi buraya Tayyip Bey yolladıysa biz de reisimize güveniyoruz ve bunların hepsini inşallah yapacağız.” dedi.

“ÇERKEZKÖY’Ü TEK BAŞIMIZA YÖNETMEK İSTEMİYORUZ”

Çerkezköy’ü vatandaşla birlikte yönetmek istediğini belirten Kozuva, “Biz bir numara verdik. ‘Kozuva Çerkezköy’ü dinliyor’ dedik, bunu niye dedik? Biz Çerkezköy’ü tek başımıza yönetmek istemiyoruz. Çerkezköy’ü yöneteceksek hep birlikte yönetelim. Kimin hangi mahallesinde, sokağında neye ihtiyacı varsa buraya yazsınlar. Çekin fotoğrafını atın, anında müdahil olmamız, yapabilmemiz adına bize gönderin. Biz, birlikte yönetmek diye buna diyoruz. Bu hattın arkasında 4-5 tane arkadaşımız çalışıyor. 31 Mart akşamı belediyeye de geçtikten sonra bu hatlarımızı çoğaltıp yine Çerkezköy’ü hep birlikte yöneteceğiz. Bunu böyle bilelim. Sadece seçim sürecinde yapılacak bir şey değil. Hep beraber yöneteceğiz.” şeklinde konuştu.

“BİZ VATANDAŞIMIZIN YANINDA OLMALIYIZ”

Projelerinden bazılarını açıklamaya devam eden Kozuva, “Projelerimizden bir tanesi de evinde hastası, yaşlısı olan arkadaşlarımız var. Sadece ve sadece bir iğne olabilmek için her akşam, sabah hastaneye giden arkadaşlarımız var. Bizim şu anda Çerkezköy hastanemizde günlük 5 bin 500 adet muayene var. Biz vatandaşımızın yanında olmalıyız. O arkadaşımız bir iğne için kalkıp hastaneye gitmemeli. Gerektiği kadar pratisyen hekimi kendi imkanlarımız dahilinde belediyede tutarız.  O iğneyi hastamızın kendi evinde yaparız. Bunlar gerçekten çok küçük projeler aslında, bu yapılması gereken işler. Bunların hepsini yapacağız. Allah kısmet ederse biz şu anda kazandık. 31 Mart’ta herkesi sandık başına istiyoruz. Erkeklerimizde 1’e 10; bayanlarımızdan ise 1’e 20 oy getirmelerini istiyoruz. Bayanlarımız da ev ev gezerek bu konuları anlatmalı.” dedi.

SOKAK DÜĞÜNÜ KALMAYACAK

Her mahallede birer tane de düğün salonu yapacaklarını ifade eden Kozuva, Vatandaşların sokak düğünlerini engelleyecek misiniz? sorusuna da cevap vererek, “Şuanda bu mahallede düğün salonu var mı? Yok. Olduğu zaman sokakta değil, orada yapılacak.” diye konuştu.

HAMAM PROJESİ

Çerkezköy’ün bir de hamama ihtiyacı olduğunu belirten Kozuva, “Hamamımız var mı? Bizim burada hamama da ihtiyacımız var. Bizim gündüz nüfusumuz 400-450 bin. Burada her şeye ihtiyacımız var. Ne yaparsak yapalım artıda olacağız çünkü bu 5 sene içerisinde hiçbir şey yapılmadı. Bu bir gerçek.” ifadelerini kullandı.

ATATÜRK VİYADÜĞÜNÜN ALTINDAN YAYA GEÇİDİ

Açıklamalarını sürdüren Kozuva, “Tepe yolundaki köprünün ana geçidi yetersiz kalıyor sorusu üzerine Kozuva, “O köprünün kenarlarını mutlaka genişletmemiz gerekiyor. Ama bizim orada alttaki derenin üstünden hani şu anda Çerkezköy Belediyesi’nin yapamadığı, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı ufak bir park var. Oradan inşallah bir yaya geçidi yapacağız.” dedi.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
atma
atma - 9 ay Önce

atma şaban din kardeşiyiz.

ercan
ercan - 9 ay Önce

YANİ BEN SECİLİRSEM DİYOR KONSER FİLAN GÖREMEZSİNİZ HERKEZ CAMİYE DİYOR KOSAVA

Yorumsuz
Yorumsuz - 9 ay Önce

Zamanında AkP yonettigi Cerkezkoyude gorduk burda! Ufak bi parktan ornek vermissiniz ama AkP zamanında askeriyeden gelen botlarla yollardan kurtarilirdik ona ne diceksiniz? Adliye sular altinda kalirdi o zaman neden hic bisey yapmadiniz derler insana. Konusuyosunuz ama boş çerkezkoy yani Trakya insani yemez bunları. Vahay Akay geldi Cerkezkoy cerkezkoy oldu. O Yuzden 'YenidenVahapAkay,

sehmuz
sehmuz - 9 ay Önce

şu bi gercek Allah icin vahap bey 5 yil icinde yemekden baska bisey yapmadi tum mutahitlerle abi kardes gibi aralarindan su sizmiyo cerkezkoyun yuzde 70 de iskan yok yeni insaatlar hep eksik standartlarda kullanimina elverisli olmayan tum binalar insan dolu bu isi bi el atma zamani geldi degisim sart

Abdurrahman Bayrak
Abdurrahman Bayrak - 8 ay Önce

Ak ak ak ak ak

SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510