Kura ile yerler belirlendi

Çerkezköy Belediyesi tarafından yaptırılan Çerkezköy Kapalı Pazar Yeri hizmete açılıyor. 226 kayıtlı pazarcı esnafının tezgâh açacağı yeni Pazar Yeri’nde Noter huzurunda çekilen kura ile pazarcı esnafının yerleri belirlendi.

Çerkezköy bakış
Kura ile yerler belirlendi

Çerkezköy Bakış - ÇERKEZKÖY’E HAYIRLI OLSUN

Çerkezköy 3. Noter Başkatipi Erol Sancak’ın huzurunda yapılan küre çekimi sonrasında 226 esnafın yeni pazar yerindeki yerleri beldi. Çerkezköy Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, Belediye Başkanı Vahap Akay’ınyerel seçimleri öncesi Çerkezköy halkına verdiği ‘Çerkezköy’e yeni ve modern bir Pazar Yeri kazandıracağız’ sözünü tuttuğu belirtildi.  
Başkan Akay yaptığı açıklamada,  “Eskiden yaklaşık 18 bin metrekare olan, dağınık ve hantal durumda olan, artık kullanım ömrünü, miadını doldurmuş Pazar Yeri mevcuttu. Bugün itibari modern bir Pazar Yerimizi Çerkezköy halkına kazandırmış bulunuyoruz. Kapalı Pazar Yerimiz daha şık ve modern görünümlü. Esnafımız ve vatandaşımız için daha kullanışlı bir Pazar Yerini Çerkezköy’e kazandırdık. Ben inanıyorum ki bugün içerisinde bulunan pazarcılarımız, Pazar kurulduğu andan itibaren bu Pazar yerine gelen vatandaşlarımızın sayılarının artması ile onların da ekonomik olarak bir eksiklik yaşamayacağına inanıyorum” diye konuştu.

banner287
ŞAİBESİZ YER DAĞITIMI YAPILDI


“Bizim asıl hedefimiz burada yaşayan vatandaşlarımızı, insanlarımızı daha modern, daha kaliteli bir pazar alanına kavuşturmaktı” diyen Başkan Akay, “İşte bu ortaya çıktı. Şimdi pazarcı esnafımız da aynı anlamda bu kaliteden kazançlı çıkacak, buna eminim” açıklamasını yaptıktan sonra pazardaki yer dağılımını noter huzurunda, hiçbir şaibe altında kalmadan, o senin adamın, bu benim arkadaşım, ahbabım demeden, pazarcıların kendi elleri ile çektiği kura ile yer dağıtımının yapıldığını ifade etti.   Yapımı tamamlanan Kapalı Pazar Yeri’nin öncelikle pazarcı esnafına ve Çerkezköy halkına hayırlı olması temennisinde bulunan Akay, “Defalarca bugüne kadar pazarcı esnaflarımız ile bir araya geldim. Hep aynı şeyi söyledim, 4 yıldır da aynı şeyi söylüyorum. Yeni Pazar yeri oluşturacağız ve bu pazar yerinde yıllardır bu pazarın tozunu toprağını yiyen, yıllardır emek sarf eden insanların hakkını savunmak benim sorumluluğum dedim ve o sorumluluk ile hareket ettim. İnşallah bu sorumlulukla hep beraber hareket edeceğiz” dedi.

ATIL ALANLAR YAŞAM ALANI OLUYOR


Kapalı Pazar Yeri’nin hizmete açılması ile ortaya çıkabilecek olan eksiklerin tamamlanacağını ifade eden Başkan Akay, Pazar Yeri’nin otopark alanını arttırdıklarını ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin 9 milyon TL’lik bir yatırım ile Kentpark 2. Etap’ının ihalesinin yapıldığını ve 120 gün içerisinde tamamlanacağını belirterek, “Kentpark 2. Etap’ının tamamlanması ile bu bölge ile ilgili verdiğimiz tüm sözleri tamamlamış olacağız. Bu bölgedeki atıl durumdaki tüm alanları yaşam alanları olarak Çerkezköy halkına kazandırmış olacağız” diye konuştu.
Yeni Kapalı Pazar Yeri’nin Çerkezköy Belediyesi’ne maliyetinin otopark ve çevre düzenlemesi ile beraber yaklaşım 7.5-8 milyon TL’yi bulduğunu kaydeden Başkanp Akay, yeni Kapalı Pazar Yeri’ne artık herkesin sahip çıkması gerektiğini sözlerine ekledi.
Pazarda yarın tezgahların kurulacağı ve açılışının yapılacağı öğrenildi. 
 

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2018, 15:53

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Memur
Memur - 9 ay Önce

Baskanim kent park projesinin ikinci etabini kisa surede bitse iyi olur cunku kis geliyor

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306