Kurban çadırları kuruluyor

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde kurulacak olan geçici kurban satış yeri önceki yıllarda olduğu gibi bu yılda Atatürk Mahallesi Aşıklar Sokak olarak belirlenmişti. Zabıta Müdürlüğüne yapılan başvuruların ardından kiralanan yerlerde kiracılar tarafından kurban çadırları kurulmaya başladı.

çerkezköy bakış
Kurban çadırları kuruluyor

Çerkezköy Bakış - Geçici kurban satış yerinden yer kiralamak isteyen vatandaşların evrakları ile birlikte Kapaklı Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne belirlenen süre içerisinde şahsen müracaat etmeleri gerekiyor. Başvuruların ardından kiralanan yerlerde Kurban çadırları kurulmaya başlandı. Kiracılardan olan Zübeyir Değirmenci, “Yaklaşık 500 hayvan getireceğiz. Bunun için burada iki çadır kuruyoruz. Çadırlarımız kurulumunun ardından 9 Ağustos Perşembe günü hayvanlarımızı buraya getirerek satışlarımıza başlayacağız.” dedi. Ayrıca Değirmenci, herkesin alım gücüne göre hayvan satışı yapılacağını belirtti.

BELGELERİ TAM HAYVANLARA İZİN VERİLMEYE BAŞLANDI
 

banner287
Anadolu’dan Trakya’daki iller ile İstanbul ili Avrupa yakasına, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının Trakya’ya yapılacak Canlı Kurbanlık Hayvan sevkleri genelgeleri kapsamında uygun şartları taşıyan kurbanlık hayvanların sevklerine 6 Ağustos 2018 tarihinden itibariyle başladı. Kurban satış yerlerine getirilen kurbanlık hayvanların il içi hareketlerinde sığır cinsi hayvanlarda pasaport, koyun ve keçi türü hayvanlarda nakil belgesi; iller arası hareketlerinde ise veteriner sağlık raporları, pasaport/nakil belgeleri kontrol edilerek belgeleri tam olanların girişine izin verilmeye başlandı.
 

“BELEDİYE OLARAK GEREKLİ TEDBİRLERİMİZİ ALDIK”
 

Tüm tedbirlerin alındığını belirten Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “Her yıl olduğu gibi bu yıl da Kurban Bayramı öncesi belediye olarak bütün tedbirleri aldık ve görevli birimlerle çalışacağız. Bu ibadetin nasıl ve ne şekilde yerine getirileceğini zaten dinimizce tek tek belirtiliyor. Belediye olarak da biz bu yönde gerekli tedbirlerimizi aldık. Halkımızın rahat, temiz, hijyenik ve huzur içerisinde kurbanlarını alabilecekleri ve kesebilecekleri ortamlar oluşturduk, ayrıca Veteriner denetimleri İlçe Tarım Müdürlüğü, İlgili bakanlık personelleri ve Kapaklı Belediyesi işbirliği ile yürüteceğiz.” dedi.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306