“Kurbanını paylaş kardeşinle yakınlaş”

Türk Diyanet Vakfı ve Diyanet İşleri Başkanlığı işbirliği ile 26 yıldır yürütülen kurban kesim programı “Kurbanını paylaş kardeşinle yakınlaş” sloganı ile duyuruldu.

çerkezköy bakış
“Kurbanını paylaş kardeşinle yakınlaş”

Çerkezköy Bakış - Türk Diyanet Vakfı ve Diyanet İşleri Başkanlığı’nın il ve ilçe müftülüklerine dağıttıkları broşürlerde, “Vakfımıza emanet ettiğiniz kurbanları İslami usullere uygun şekilde keserek, ülkemizdeki ihtiyaç sahiplerinin yanı sıra mülteci kamplarından, savaş ve afet bölgelerine, kıtlık ve kuraklıkla mücadele eden ülkelerden, bir Müslüman’ın selamına muhtaç bölgelere kadar dünyanın dört bir yanında ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. 2018 Vekâletle Kurban Kesim Programı kapsamında yurt içinde 280 il ve ilçe merkezinde, yurt dışında 145 ülkenin 436 bölgesine kurban bağışlarınızı ulaştırarak yeryüzünün en ücra köşelerinde dahi yardım ulaşmamış kimsenin kalmamasını hedefliyoruz.” ifadelerine yer verildi.

banner287
KURBAN VEKALETLERİ


Kurbanlar için vekaletleri için anlaşmalı bankalar, online bağış, PTT şubeleri, TDV şubeleri, il ve ilçe müftülükleri ve cami görevlileri ile iletişime geçilebileceği belirtildi.  Yurtiçi kurban bedeli 850, yurtdışı kurban bedeli ise 625 TL olarak açıklandı.Detaylı bilgi almak isteyenlerin ilçe müftülükleri veya Türk Diyanet Vakfı sitesinden merak ettiklerini öğrenebilecekleri belirtildi.
 

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306