Kurbanlık satışları başladı

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde geçici kurban satış yeri önceki yıllarda olduğu gibi bu yılda Atatürk Mahallesi Aşıklar Sokak olarak kuruldu. Zabıta Müdürlüğüne yapılan başvuruların ardından kiralanan yerlerde kiracılar tarafından kurban çadırları kuruldu ve kurbanlıklar pazar yerine getirilerek satışlara başlandı.

çerkezköy bakış
Kurbanlık satışları başladı

Çerkezköy Bakış - Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden ve civarda hayvan yetiştiriciliği yapan kişiler tarafından Kapaklı Atatürk Mahallesinde kurulan Kurban pazarına getirilen küçük ve büyükbaş hayvanlar Kurban Bayramına 2 haftadan az bir süre kalmasıyla birlikte pazardaki yerini aldı ve satışlara başlandı. 

“HERKESİN ALIM GÜCÜNE UYGUN HAYVAN BULUNDURUYORUZ”
 

banner287
Kapaklı’da yaşayan ve her sene kurban pazarında yer kiralayarak hayvan getirdiğini belirten Zübeyir Değirmenci, “Şuanda yaklaşık 250 küçükbaş hayvan getirdik. İlerleyen günlerde 250 hayvan daha getirerek toplamda 500 hayvanı burada satışa çıkaracağız. 500 hayvanımız için burada iki çadır kurduk. Bu günden itibaren satışlarımız başladı. Biz küçükbaş hayvan satıyoruz. Fiyatları ise bin TL den başlıyor 2 bin 500 TL’ye kadar çıkıyor. Herkesin alım gücüne göre hayvan burada bulunduruyoruz.”dedi. 

“BİZİM KURBANLIKLARIMIZI GÖRMEDEN KURBAN ALMASINLAR”
 

Bir diğer Kurban pazarı esnafı olan Metin Kıcır, “Büyükbaş hayvan satışlarına başladık. Buraya getirdiğimiz hayvanlarımızın fiyatları 8 bin ile 16 bin TL arasında değişiyor. Bizim getirdiğimiz hayvanları görmeden kurban almasınlar. Tüm vatandaşlarımızı buraya bekliyoruz.” dedi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2018, 16:27

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306