Lezzeti dillere destan

Çerkezköy’de girişimci kadın Gülsüm Turan’ın 3 ay önce hizmete açtığı işletmesinde sattığı pilav üstü nohut veya tavuğun lezzeti deyim yerindeyse dillere destan. Pilavı yiyen müşteri lokantanın müdavimi oluyor.

çerkezköy bakış
Lezzeti dillere destan

Çerkezköy Bakış - Yaklaşık 3 yıl önce eşinin işi nedeniyle İstanbul’dan Çerkezköy’e taşınan iki çocuk annesi Gülsüm Turan, evde oturmak yerine girişimci ruhuna harekete geçirdi ve Gazi Osman Paşa Mahallesi’nde İrmet Hastanesi’nin karşısındaki Ergün Sokakta “Çerkezköy Pilav Sarayı’nı hizmete açtı. 

banner287
İlçeye ilk geldiği zamanlarda pek fazla kimseyi tanımadığı için yalnız kaldığını ifade eden Turan, eşinin desteği ile bu lokantayı açtığını belirterek, “Öncelikle Çerkezköy’de ‘Ne olabilir’ diyerek araştırma yaptım. Pilav konusunda eksiklik olduğunu görünce bu işi yapmaya karar verdim.” dedi. 


Turan, “Burada ev kalitesinde bir dükkân olsun istedim. Normalde de hem evdekiler hem de arkadaşlarım pilavı çok güzel yaptığımı söylerler. Bu konuyu söylediğimde eşim çocuklarım ve arkadaşlarım da bana çok destek oldu. 3 ay önce açtık yerimizi, her malzemem birinci kalite buna çok özen gösteriyorum. Malzemelerin kalitesi ve temizliği birinci planda tutuyorum. Şu an nohutlu ve tavuklu pilav yapıyorum sadece. Ama ilerleyen günlerde, havalar serinleyince hamsili pilav yapmayı da düşünüyorum. Ben Azeri asıllı Iğdırlıyım ve bizim oraların Azeri pilavları da meşhurdur. Fakat burada hem malzemeleri bulmak biraz zor oluyor hem de insanlar sever mi bilemiyorum. Burada yaptığım pilavları da gün içerisinde sürekli yeniliyorum. Sabah geldiğimde 5 kilo pilav yapıyım akşama kadar onu satıyım değil, 2 şer kilo yapıyorum, gün içerisinde sürekli yeniliyorum bittikçe. Kısa bir sürede de sürekli müşterilerim oluştu. Her gün uğrayıp burada pilavımızın tadına yeniden bakıyorlar.” dedi.
Turan, pilavın yanı sıra çorba ve tost çeşitleri ile de hizmet veriyor.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Gökhan turan
Gökhan turan - 7 ay Önce

Öncelikle gazetenizin habercilik anlamında gösterdiği hassasiyetinden dolayı tebrik ediyorum.Bu haberin gazeteniz ve Çerkezköy için ufak bir haber olmasına rağmen işletmeci Gülsüm hanım için büyük bir gelişme olduğu bir gerçek.Böyle girişimcileri cesaretlerinden dolayı takdir niteliğindeki haberlerin O'ları daha da yüreklendirerek işlerini daha iyi yapmalarını sağlaması bir gerçek.Bu vesile ile sn.Gülsüm Turan'ı,eşi Okan Turan'ı çocukları Arda ve Utku Turan'ı ,ve isimlerini buraya sığdırmayacağım destekçilerini bu değerli girişimleri ve cesaretlerinden dolayı tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum

Nesrin
Nesrin - 7 ay Önce

çok beğendim en kısa zamanda eşimle mekanınıza gelmek istiyoruz hele bahsettiğiniz gibi havalar serinleyince hamsili pilavınızı da yemek isteriz hayırlı olsun bol kazançlar dilerim.

İlayda Yılmaz
İlayda Yılmaz - 7 ay Önce

Gurur duyuyorum, ellerinden pilav yemiş biri olarak kesinlikle tavsiye ederim bu lezzeti herkesi :)

Fatma yurtseven
Fatma yurtseven - 7 ay Önce

Tebrik ederim cnm ablam basarilarin daim musterin bol kazancin bereketli olur insAllah

müslüm çaşıl
müslüm çaşıl - 7 ay Önce

nefis bir lezzet nefis bir tat..bir de güleryüz eklenince pilavın keyfini çıkarmak bir başka oluyor..

Yusuf Bilginer
Yusuf Bilginer - 7 ay Önce

Metheden çok oldu en kısa zamanda denemek istiyorum.

Ferdi Kutsal
Ferdi Kutsal - 7 ay Önce

Denedim fakat beğenemedim.. Pilav çok kuru ve tatsız. Gereksiz yağlı..

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306