Liseli gençlerden müzik ziyafeti

Çerkezköy Pakize Narin Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen müzik gecesinde sahne alan öğrenciler gösterdikleri koro ve solo performanslarla dinleyicilerden tam not aldı.

Liseli gençlerden müzik ziyafeti

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy’de hem eğitimdeki başarısı hem de sosyal sorumluluk projeleri alanında isminden sıkça söz ettiren Pakize Narin Anadolu Lisesi, sanat alanında da tam not aldı. Okul yönetimi ile Okul Aile Birliği işbirliği çerçevesinde düzenlenen müzik gecesinde liseli öğrenciler koro ve solo performanslarla dinleyicilerin kulaklarının pasını sildi.

SESLENDİRİLEN SOLO PARÇALAR

Çerkezköy Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü Konferans Salonunda yapılan programda ilk olarak 12-C sınıfından Filiz Şahin, ‘Ay Tenli Kadın’ adlı parçayı seslendirdi. Ardından ise 12-E sınıfı öğrencilerinden Yusuf Tütüncü, ‘Belki Alışmam Lazım’ adlı solo parçayı seslendirdi. Gecede Türk örf ve adetlerinde de yeri olan türküler unutulmadı. 12-D sınıfı öğrencilerinden Muhammet Can Tosun, ‘Sarı Gelin’ 10-B sınıfı öğrencilerinden Havva Uygur, ‘Değmen Benim Gamlı Yaslı Gönlüme’ adlı türküleri seslendirdi. Öğrencilerinden devam eden solo performanslarından günümüz Rock ve Pop müzik türü parçalar da seslendirildi. 11-D sınıfı öğrencilerinden Selvi Sezin Kaya, ‘Yalnız’ 12-B sınıfı öğrencilerinden Utku Erünsal, ‘Bir Derdim Var’ 10-D sınıfı öğrencilerinden Melike Coşkun, ‘Ele Güne Karşı’ 11-E sınıfı öğrencilerinden Kaan Çetintaş, ‘Öyle Dertli’ 11-A sınıfı öğrencilerinden Ali Eren Kurt, ‘Cambaz’ 11-D sınıfı öğrencilerinden Kübra Yapaklı, ‘Vursalar Ölemem’ parçalarını seslendirdi.
Gecede 10-B sınıfı öğrencilerinden Zeynep Sude Çorbacı, Barış Manço’nun ‘Kol Düğmeleri’ adlı eserini enstürmantal olarak icra ederken, 12-E öğrencilerinden Utku Ataberk İğdeli, Mozart’ın ‘Türk Marşı’ adlı eserini enstürmantal olarak icra etti.

banner287
KORO PARÇALAR

Solo performanslarının tamamlanmasının ardından gecenin kalan bölümlerinden koro performanslara geçildi. Koro performanslarda, okul korosu ilk olarak Sivas yöresine ait olan ‘Ötme Bülbül ötme, Şen değil bağım’ adlı eseri seslendirdiler. Ardından Rumeli Türküsü ‘Mavrodan Aldım Sümbülü’ ve Ankara yöresinden ‘Eski Evin Merteği’ adlı eserler seslendirildi.  Gecenin sonuna doğru Edirne yöresine ait ‘Ayılana Gazoz’, Kırşehir yöresinden Neşet Ertaş imzalı ‘Nar Danesi’ eser davetlilere dinletildi. Son olarak Kırklareli yöresine ait ‘Dere Geliyor Dere’ adlı eserle geceye son verildi.

TEŞEKKÜR ETTİ

Koro ve Solo performansların tamamlanmasının ardından Okul Müdürü Veysel Doğruyol, gecenin düzenlenmesinde emeği geçen Okul Aile Birliği yönetimine, öğretmenlere ve öğrencilere teşekkür ederek öğrencilere çiçek takdim etti.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510