“Lüks ev fiyatına oyuncak”

AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe, CHP’li Çerkezköy Belediyesi tarafından yaptırılan oyun parkının yaklaşık 4 milyon TL’ye mal olmasına sert tepki gösterdi. Öğe, üzerinde tırmanma parkuru ve kaydırak bulunan ağaç evinin 510 bin 106 TL’ye, oyun grubunun ise 629 bin 211 TL’ye yaptırıldığını ifade etti. Öğe, ağaç ev fiyatına Çerkezköy’de ultra lüks daire alınabileceğini belirtti. 

Çerkezköy bakış
“Lüks ev fiyatına oyuncak”

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Belediyesi tarafından Tepe mevkii olarak bilinen Cumhuriyet Mahallesi’ndeki Kartaltepe Piknik Alanına, Trakya’nın en büyüğü olduğu belirtilen 23 Nisan Parkıgeçtiğimiz yıl hizmete açıldı. Parkın maliyeti ise yeni ortaya çıktı. AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe, beraberindeki Çerkezköy Belediyesi’nin AK Partili meclis üyeleri ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte söz konusu parkta basın açıklaması yaparak, parkın Çerkezköy’e olan maliyetini açıkladı. 
Park yapılmasına karşı olmadıklarını, ancak yapılan bu parkın maliyetinin çok yüksek olduğunu belirten Öğe, “Burada bir çalışma yapılmış, genel anlamda AK Parti Çerkezköy İlçe Teşkilatı olarak vatandaşın faydasına, hizmetine olan çalışmalarda hep yanlarında olduğumuzu ifade ettik. Ancak çalışmalar yapılırken ne kadar samimiyetle yapıldığını da, bunun üzerine giderek kamuoyunu hem bilgilendirme, hem de Çerkezköylü hemşerilerimizin konuyla alakalı daha bilgili olmalarını, bu konuda bizim de üzerimize düşen vazife bu konuların takibi açısından bu ve bugün buradayız.Tepe alanında park çalışması yapılmış. Park çalışması esnasında bazı temalar, oyun grupları var. Bunların Çerkezköylü hemşehrilerimize neye mal olduğunu kamuoyunun vicdanına bırakarak konuyu paylaşmak istedik.” dedi.
 

“KİMLERE MENFAAT SAĞLAMIŞTIR?”
Öğe, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Çerkezköy Belediyesi’nin 4.5 yıldır en iddialı olduğu konu park yapıyoruz oldu. 2 tane örnek vermek için bugün buradayız. Arkamızda ağaç ev diye tabir edilen bir tema var. Çerkezköy Belediyesi burada bir fatura ile bir firmaya park ürünlerini ihale etmiş. Biz her defasında bu ihalelerin şeffaf olması gerektiği uyarısını yapıyoruz. Geçtiğimiz yıl yapılan park ürünleri ihale edilmiş. Faturaya konu olan 2 kalemi paylaşmak istiyorum. Çerkezköy Belediyesine fatura edilen harcamalar,  Çerkezköylü vatandaşlarımızın cebinden fahiş fiyatlarla,  su faturalarıyla diğer gelirlerle edilen yani bizim cebimizden çıkan paralarla yapılan işler.Faturanın bir kalemi ağaç ev diye tabir edilen bu ürün Çerkezköy halkına 510 bin 106 liraya mal oldu. Bu faturada tutar kalemi fiyatı.  Faturada 1 adet ağaç ev 432 bin 294 lira artı KDV ile beraber 510 bin 106 liraya Çerkezköy halkımıza mal edilmiş. Bu ürünün 510 bin lira olup olmadığını, 510 bin lira ile Çerkezköy’e neler yapılabileceğini Çerkezköy kamuoyunun vicdanına bırakıyorum.Park ve bahçe yapmakla övünen, 510 bin liraya bu temayı buraya yapmanın manası nedir? Yapılması gerekiyorsa elbette yapılacaktır, fakat 510 bin liraya yapılmasını Çerkezköy kamuoyunun vicdanına bırakıyoruz. 6 milyon TL için kapı kapı ticaret bankalarını dolaşan, İller Bankasından kredi almak için mücadele eden Çerkezköy Belediyesi bu oyun grubuna 510 bin lira vererek nerelere, kimlere menfaat sağlamıştır? Bunları günü geldiğinde kamuoyu öğrenecektir.Bir tabir vardır cambaza bak diye… Şehirlerde, açık alanlarda sirkler kurulurdu. Sirklerde bazı ip cambazları ipin üzerinde yürürler. O cambazı izleyenler onların ceplerinden bir şey almak için ‘cambaza bak cambaza bak derler’  Yani parka bak cambaza bak yaparak insanlara nelerin mal edildiği işte burada apaçık ortada. Bu ağaç ev teması 510 bin liraya bize mal edilmiş. Çerkezköy tepe emlak konutlarında lüks sayılabilecek konutlar 450-500 bin liraya lüks evler satılıyor. Burada lütfen samimi olalım.”

“BU İHALE BU FİRMAYA NASIL VERİLDİ?”

banner287
Parkta bulunan oyun grubu ile ilgili de açıklama yapan Öğe, “Çerkezköylü hemşehrilerimizden toplanan bu vergilerle yapılan bu oyun gurubu 629 bin 211 TL KDV dahil fiyatı. Faturada oyun gurubu diye tabi edilen ve oldukça maliyetli olan bu park evet yapılması gerekliyse yapılacak tabi ki ama 629 bin liraya nasıl yapılır? Bunun piyasa araştırması yapılmışmıdır? Nasıl ihale edilmiştir? Bunları da günü geldiği zaman açıklayacağız. Faturayla alakalı kısa bir detay vermek istiyorum. Bu Çerkezköy Belediyesi Kartaltepe piknik alanında yapıldı diye söylenen bu oyun gurubu yerdeki döşemelerle beraber tamamı 3 milyon 956 bin liraya bu firmaya ihale edilmiş. Yani bu 3 milyon 956 bin liranın tamamı Çerkezköylü hemşehrilerimizin cebinden çıkmış parayla yapılmıştır. Bu nerede paylaşıldı? Bu ihale, bu firmaya nasıl verildi? İhalenin şartnamesini kimler hazırladı? İhaleyi hazırlarken özel şartlar mı konuldu? Bunları da yeri geldiği zaman biz Çerkezköylü hemşehrilerimizle paylaşacağız.” diye konuştu.
 

“CAMBAZA BAK OYUNUNA GELMEYİN”
Öğe, “Bize bu açıklamayı neden yaptık diye sorabilirsiniz. Bu aslında sembolik Çerkezköy’de birçok konuda fahiş fiyatlarla yapılan ki doğrudan temin raporlarına yansıdı. Bu ihalelerin nasıl yapıldığını örnek olsun diye Çerkezköylü hemşehrilerimizle paylaştık. Yazıktır günahtır. Yani yıl olmuş 2018 bizler halen daha Çerkezköy’ün altyapısını konuşuyoruz. 4 yıl önce Çerkezköy’ün önce altyapısını yapacağız denmişti. Fakat bunların yapılmadığı ve bu paraların çarçur edildiği aşikârdır. Biz bunu burada teşkilat mensubu arkadaşlarımla açıklayarak kamuoyunun vicdanına bırakıyorum. Burada yapılan işin fiyatını açıklamak bizim işimiz değil. Bilinmelidir ki bundan sonra da bu konuların takipçisi olacağız. Yeri ve günü geldiği zaman kamuoyunu aydınlatacağız. Son olarak da buradan Çerkezköylü hemşehrilerimizden cambaza bak oyununa gelmemelerini istirham ediyorum.” dedi.

ÇERKEZKÖY’Ü BİRLİKTE YÖNETİYORUZ DEĞİL YÜRÜTÜYORUZ”
Öğe açıklamasını şöyle sürdürdü, “Çerkezköy’ün bütün parklarında bütün bu ihaleleri tek tek inceleyeceğiz. Evet park yapılması gerekiyorsa yapılacak, fakat buradaki harcamanın nasıl yapıldığını siz söylemiyorsanız biz anlatacağız. Belediye hangi partiden olursa olsun Çerkezköylülerin menfaati üzerine çalışması gerekiyor. ‘Çerkezköy’ü birlikte yönetiyoruz’ iddiasında da samimi olun birlikte yönetiyorsanız bunu halkla meclisle birlikte karar alarak yapın. Çerkezköy’ü birlikte yönetiyoruz sloganı maalesef Çerkezköy’ü birlikte yürütüyoruz’a dönüştü.” ifadelerini kullandı.
 

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2018, 16:18

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Garip
Garip - 8 ay Önce

küme evler için birşeyler söylesem seviniriz bàskan.

Kızılpınar millet caddesi.
Kızılpınar millet caddesi. - 8 ay Önce

Soymuşlar...ey CHP bir caddeyi 3 senedir yapmadınız bir parka 4 milyon harcadınız..

Trakya lı..
Trakya lı.. - 8 ay Önce

Avantalar+KDV...ye babam Yee..

Vatandaş..
Vatandaş.. - 8 ay Önce

AKP.çerkezköy belediye başkan adayı Abdullah öğe olsun.

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306