Mandalı çalışmaları yerinde inceledi

Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, geçtiğimiz yıl Haziran ayında hizmete açılan 13 farklı atığın ayrıştırılıp depolandığı Atık Getirme Merkezi'nde devam eden çalışmaları yerinde inceledi.

çerkezköy bakış
Mandalı çalışmaları yerinde inceledi

Çerkezköy Bakış - Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Yeni Sanayi sitesi yanında kurulmuş olan 2017’nin Haziran ayında hizmete açılan Atık Getirme Merkezinde incelemelerde bulundu. Atık Getirme Merkezi ile ayrı ayrı toplanan geri kazanılabilir atıkları diğer atıklarla karıştırmadan depolayıp geri dönüşüm merkezlerine göndermeyi amaçladıklarını belirten Mandalı, “Atık Getirme Merkezimizde kağıt, plastik, cam, metal, ahşap, tekstil, kurşunlu piller, pil ve akümülatörler, elektrikli ve elektronik atıklar, ilaçlar, yağlar ve hacimli atıklar olmak üzere 13 farklı kategoride atıkları topluyoruz.” dedi.

banner287
“ÇEVRE BİLİNCİNİ HEM KENDİMİZE HEM DE ÇOCUKLARIMIZA KAZANDIRMALIYIZ”
 

Vatandaşların hem kendilerinin çevre bilincini öğrenmelerini ve çocuklarına da öğretmesi gerektiğini belirten Mandalı, “Bölgemiz sanayi bölgesi olduğundan çevre ve hava kirliliği, her geçen gün artan göç ile birlikte giderek çoğalıyor. Bizler bu olumsuz şartlardan etkilenmemek için, çevre bilincini hem kendimize hem de çocuklarımıza kazandırmalıyız. Çocuklarımıza daha yaşanabilir bir çevre ve dünya bırakmak için hep birlikte atıklarımızı, atık getirme merkezimize teslim edelim. Vatandaşlarımızın da atıklar konusunda gerekli hassasiyeti göstereceğine inanıyorum. Vatandaşlarımız getiremeyecekleri ağır yüklü atıklarını 444 80 59 'dan Temizlik işleri müdürlüğümüzü arayarak evlerinden aldırabilirler.” ifadelerine yer verdi.


 

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306