Meclis ittifakı

Çerkezköy’de “Cumhur İttifakı” meclis üyesi listesine de yansıyacağı iddia edildi. AK Parti ve MHP’nin ortak liste ile meclis üyelerini belirlemesi bekleniyor.

Meclis ittifakı

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy’de “Cumhur İttifakı” kapsamında MHP, belediye başkan adayı çıkartmayarak AK Parti’nin adayı Süleyman Kozuva’yı destekliyor. Her iki partinin de meclis üyesi listelerini ayrı ayrı çıkartması planlanıyordu. Ancak AK Parti ve MHP genel merkez üst düzey yöneticilerinin yaptığı ittifak görüşmelerinin ardından bazı il ve ilçelerde adaylar ve ittifak çalışmaları tekrar gözden geçirildi. Bu da meclis üyesi listelerine yansıdı.
MHP’de yaklaşık 40 isim meclis üyesi adaylık başvurusunda bulundu. AK Parti’de de çok sayıda kişi başvurusunu tamamladı. Seçimlere 46 gün kalırken, en son 19 Şubat tarihinde ise meclis üyesi listeleri partiler tarafından YSK’ya teslim edilecek.
Edinilen son dakika bilgisine göre, AK Parti ve MHP meclis üyesi listelerini tekrar gözden geçiriyor. Belediye başkanlığında olduğu gibi iki partinin meclis üyeliklerinde de ittifak yaparak tek liste ile seçime gireceği iddia edildi. Resmi açıklamanın önümüzdeki günlerde yapılması bekleniyor.

banner287
32 ÜYE VAR

Çerkezköy Belediye Meclisinde başkan Vahap Akay ile birlikte toplam 32 meclis üyesi bulunuyor.  Meclis, 18 CHP, 13 AK Parti ve 1 MHP’li meclis üyesinden oluşuyor.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510