Mecliste Kozuva-Yılmaz gerginliği

Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası’nın Haziran ayı meclis toplantısında Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Kozuva ile Meclis Üyesi Rahmi Yılmaz’ın tartışması gündem maddelerinin önüne geçti. Yılmaz’ın gelir-giderlerin görüşüldüğü esnada ‘Zarar ediyoruz, ben buraya altı şirketinin aidatını ödüyorum’ demesinin üzerine ortam gerildi ve Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Kozuva da, “Ödeyeceksin tabi. Ödemiyorsan çık git’ ifadelerini kullandı.

Mecliste Kozuva-Yılmaz gerginliği

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Haziran Ayı meclis toplantısı Hacı Mehmet Erdoğan başkanlığında gerçekleşti. Saygı duruşunda bulunulmasının ardından gündem maddelerine geçildi. Gündemin ikinci maddesinde yer alan Haziran 2019 gelir- gider bütçe izleme raporları ve mizanın ibra edilmesi maddesi oy çokluğu ile kabul edildi. Haziran ayı geliri 1.081.648 TL olarak gerçekleşti. Gider ise 181 bin 180 TL olarak gerçekleşti. Gündemin üçüncü maddesinde yer alan “Karşılıksız Burs Yönergesi” güncellemesi de görüşülerek oy çokluğu ile kabul edildi. 

YILMAZ: ZARAR EDİLİYOR

Gündemin ikinci maddesinin görüşülmesinin ardından söz alan Rahmi Yılmaz, odanın dergisinin maliyetinin yüksek ve gelirinin olmamasını eleştirerek, “Derginin maliyeti 40 bin TL, geliri bin TL. 3 ayda bir 39 bin TL zarar ediliyor” dedi. Meclis Başkanı Hacı Mehmet Erdoğan, derginin amacının gelir elde etmek olmadığını belirterek, “Dilekçenizi verin gündeme alalım” dedi.  Gelir gider maddesi ile ilgili konuşmasını sürdüren Yılmaz, “Ben buraya altı şirkete aidat ödüyorum. Burada bizim paralarımızı daha doğru harcamanız lazım. Eğitimse oda üyelerinin faydasına olan eğitimleri koyacaksınız.” dedi. 

banner287

KOZUVA: ÖDEYECEKSİN TABİ!

Yılmaz’ın konuşmasının ardından söz alan Süleyman Kozuva da, Yılmaz’ın ‘Ben buraya altı şirkete aidat ödüyorum’ söylemine ilişkini, “Ödeyeceksin tabi, ödemiyorsan çık.” dedi. Oda da verilen eğitimler konusunda Yılmaz’a cevap veren Başkan Kozuva, “Önerdin mi? ne önerdin de yapmadık. Öner de yapalım. Sizi beşinci grupta zorla topluyoruz. Bu sene bir kere zorla toplantı yapıldı sizin grubunuzda. Neden toplanmadınız. Siz kendi içerinizde beş kişi anlaşamıyorsunuz.” dedi. Grupta toplanma konusuna ise Yılmaz, “Seni ilgilendirmez, senin yetkin yok ona.” ifadesini kullandı. Yılmaz ve Kozuva’nın karşılıklı tartışmasını Meclis Başkanı Hacı Mehmet Erdoğan, araya girerek tartışmayı yatıştırdı.
 

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
ferit
ferit - 1 ay Önce

dergi israftır biz üyelerin parasını israf edıyorlar rahmı beye tşk ederim biz üyelerin hakkını savundugu için.

SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510