Metin Seçkin’de mezuniyet heyecanı

Çerkezköy Metin Seçkin Ortaokulu’ndan mezun olarak lise eğitimine başlayacak olan 203 öğrenci mezuniyet coşkusunu yaşadı.

Metin Seçkin’de mezuniyet heyecanı

Çerkezköy Bakış - Metin Seçkin Ortaokulu’nda düzenlenen Mezuniyet törenine okul müdürü Arif Zenginal, öğretmenler ve veliler katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Okul Müdürü Zenginal, açılış konuşmasını gerçekleştirdi. Velilere seslenen Zenginal, “Emek harcadılar, sınavlara hazırlandılar, sizlerin mutluluğu için çalıştılar. Öğrencilerimizin hepsiyle tek tek gurur duyuyoruz. Biz bu mutlu günde sadece birkaç şey hatırlatmak istiyoruz ama en önemli şeyleri de yine siz velilerimize hatırlatacağız. Öğrencilerimizi ilkokula başlattığımızda haftanın en az üç günü okula geliyorduk. İlkokul bitti ortaokula başladık. Sene başında biraz, yıl içerisinde bir iki etkinlik varsa uğradık. Beklide son olarak bazı velilerimiz son mezuniyetinde uğrayacak velilerimiz okullara. Aslında bizim yapmamız gereken çocuğumuz büyüdükçe onları daha fazla takip etmek, kollamak, gözetlemek.” dedi.
Öğrencilerin sadece akademik başarılarına odaklanmamak gerektiğini dile getirerek konuşmasını sürdüren Zenginal, “Çocuklar doktor, hakim savcı, avukat, kaymakam, vali olabilirler. İyi bir doktor, avukat kaymakam gibi meslek sahibi olurlarsa hepimize hizmet ederler. Sadece akademik başarıları umursamayı bir tarafa bırakıp doğru, düzgün ilkelerine, milletine bağlı bir vatandaş olmak için çalışmalıyız. Bizim için akademik başarılarından ziyade sokakta beraber yürümekten keyif aldığımız, beraber yürürken tereddüt etmeyeceğimiz, arkamıza geçtiğinde güvenebileceğimiz bir nesil yetiştirmek. Bizler bunun için çalıştık. 8 yıl boyunca sizler çocukları bizlere emanet ettiniz; biz de şimdi sizlere emanet ediyoruz.” diye konuştu.

banner287
DİPLOMALARINI ALDILAR

Zenginal’ın konuşmasının ardından öğrenciler, sınıf sınıf çağırılarak diplomalarını aldı. Diploma törenin ardından çalınan müzikler eşliğinde öğrenciler gönüllerince eğlendi.   

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2019, 13:13

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510