Miniklerden kocaman destek

Çerkezköy’de Atatürk İlkokulu 3/C sınıfı öğrencileri, Lösemili Çocuklar Haftası dolayısıyla örnek bir harekete imza attı. Kendileri küçük, yürekleri kocaman öğrenciler, lösemi hastalığına dikkat çekmek için okuldaki bir günlerini ağızlarına taktıkları maske ile geçirdiler.

Miniklerden kocaman destek

Çerkezköy Bakış - 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası dolayısıyla ilçe genelinde çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Bunlardan en dikkat çekeni ise Atatürk İlkokulu’nun minik öğrencilerin yaptığı çalışma oldu. 3/C Sınıf Öğretmeni Nurcan Bayrak Altay,  öğrencilerinden “Toplumsal katkı projesi” hazırlamasını istedi.  Bunun üzerine harekete geçen öğrencilerden Ekin Keskinkılıç, Işınsu Sezer, Beyza Şahin ve Esmanur Berra Aydeniz lösemi hastalığına dikkat çekmek için ve lösemi hastası olan çocukların sesini daha çok duyurabilmek için bir kampanya başlattı.
Bu kampanyaya bütün sınıf destek verdi. Öğrenciler, lösemi hastası çocuklara destek olmak amacıyla LÖSEV bağış kumbarası oluşturdu. Buraya veliler para atarak destek oldu. Ayrıca öğrenciler farkındalık oluşturmak için ağızlarına maske taktı. Öğrenciler, son ders ziline kadar sınıfta ve teneffüste maske ile dolaştı. Bu örnek proje veliler tarafından da büyük takdir topladı.
Okul Müdürü Yakup Dönmez, öğrencileri yaptıkları bu çalışmadan dolayı tebrik etti.

banner287

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2018, 21:29

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306